اصول و مبانی طراحی لوگو

اصول و مبانی طراحی لوگو

هدف از یک طراحی لوگو این است که مارک خود را به طور کامل در مخاطب نشان دهید و در عین حال شما را از دیگران در خارج نیز متمایز کند. وقتی شخصی به آرم شما نگاه می کند باید بتواند دو چیز را تعیین کند: در صورت تمایل محصول و اگر می خواهد آن را از شرکت شما بخرد. اصول طراحی آرم به شما در انجام این کار کمک می کند.

یادگیری نحوه طراحی یک آرم می تواند بسیار زیاد به نظر برسد. از کجا شروع می کنید؟ اینجاست که قوانین آرم زیر مفید است.

طراحی لوگو فرآیندی است که با دانش ، تجربه و یک برنامه محکم به آن نزدیک می شوید. اگر می خواهید یک چیز عالی ایجاد کنید ، مهم است که اصول طراحی لوگو را بدانید و برخی از اصول طراحی گرافیک را بیاموزید . سپس مشخص کنید مشتری شما کیست و چه چیزی است که می خواهید به آنها بگویید. گزینه های طراحی آرم شما در ارتباط با ارسال پیام خود به مشتری تفاوت زیادی خواهد داشت.

اصول طراحی لوگو در زیر قوانینی است که در صورت ایجاد یک آرم موثر و موفق می بایست از آنها پیروی کنید. بنابراین بدون آگهی بیشتر ، در اینجا 6 اصل اصلی طراحی آرم را که باید در مورد آنها بدانید ارائه شده است:

اصول و مبانی طراحی لوگو

اصول و مبانی طراحی لوگو

1. سادگی

سادگی همان چیزی است که به یک آرم کمک می کند تا در برابر چالش های زمان ایستادگی کند و کارهایی که کار با آن را آسان می کند قابل تکرار و آسان است.

سه خطی که “E” را ایجاد می کنند ، با استفاده از matacurut ، آرم را به سادگی بیان می کند

شما می خواهید با وجود انعکاس زیبایی شناسی و انتقال فلسفه خود ، تا حد امکان مشخص و روشن باشد. نماد نایک را بگیرید – چیزی بیش از یک جوراب شلواری تک رنگ. ساده تر از این نمی شود.

انتخاب های خردمند در تایپ ، گزینه های رنگ و گرافیک برای این مرحله بسیار مهم است. آیا آرم شما از چند سایه ، تصویر ، فونت ، حروف با هم تداخل دارد؟ فقط چند عنصر فعال را برای طراحی خود انتخاب کنید — یک آرم خوب با عناصر پر ازدحام نیست. و فضای سفید را فراموش نکنید! سادگی نیاز به استفاده عالی از فاصله دارد. عناصری که آرم شما را تشکیل می دهند ، باید نفس بکشند تا لوگوی شما کاملاً مشخص باشد و به وضوح با مخاطبان خود صحبت کند.

2. اصالت

به تمام آرمهای فراموش نشدنی که در حافظه شما باقی مانده است فکر کنید: Starbucks ، UPS و Apple در بالای لیست هستند. شاید آنها را به خاطر بسپاریم زیرا آنها را بدون توقف می بینیم ، اما شاید به این دلیل باشد که آنها اصلی و فراموش نشدنی هستند. آرم های موفق با متفاوت بودن ، اصیل بودن و به یاد ماندنی بودن از جمع می شوند. آرم شما باید نگاه اول را به خود جلب کند که مردم به خاطر بسپارند و بعد از تعامل تکرار ، اعتماد و اطمینان را ابراز کنند.

طراحی لوگو منحصر به فرد را برای یک مفهوم طراحی منحصر به فرد. این نکته در طراحی آرم است که در آن هنرمندانه با ایده های عالی و درک کاملی از طراحی مصرف کننده روبرو می شود . یک طراح گرافیک ماهر می تواند با در نظر گرفتن تمام این ملاحظات ، به اهداف آرم شما پاسخ دهد و چیزی واقعاً اصلی ایجاد کند.

3. تطبیق پذیری

آرم شما یک کار بزرگ دارد. این همه محصولات شما ، علائم فروشگاه ، تبلیغات دیجیتال و موارد دیگر را تزئین می کند (فکر کنید پیراهن و برچسب سپر!). بنابراین ، آرم شما باید در همه جای زمین متناسب و سازگار باشد. به تمام مکانهایی که می خواهید از آرم خود استفاده کنید فکر کنید و مطمئن شوید که در هر یک از آنها خوب به نظر می رسد.

تغییرات مختلف آرم به ساخت متنوع آرم کمک می کند. 

داشتن یک آرم ساده و به راحتی قابل تشخیص می تواند به تطبیق پذیری کمک کند. یک راه عالی دیگر برای دستیابی به تطبیق پذیری ، استفاده از یک آرم پاسخگو است . آرمهای پاسخگو تطبیقی ​​بوده و دارای تنوع ، اندازه و پیچیدگی و حتی رنگ متنوعی برای انطباق و انطباق با هر مکانی که هستند قرار می گیرند.

قانون کوچک این است که آرم شما نیز باید بتواند با هر رنگ و پس زمینه کار کند. این بدان معناست که باید سیاه و سفید بدون هیچ گونه تأثیر به نظر برسد. این لخت ترین شکل استخوان آرم شماست. آیا هنوز هم منحصر به فرد و به یاد ماندنی است؟ آیا هنوز هم صدای شرکت شما را حمل می کند؟

4- مقیاس پذیری

یک آرم مینیمالیستی هوشمندانه که به راحتی قابل مقیاس است. 

به همین ترتیب ، آرم شما باید بتواند با هر اندازه سازگار باشد. آیا می توان آن را روی یک بیلبورد غول پیکر و یک قلم ریز رفت؟ با مراجعه به اصل سازگاری ، می دانیم که نشان شما باید در هر مکانی برای نشان دادن برند شما مقیاس پذیر باشد.

یک آرم مقیاس پذیر باید حس کند ، زیبا به نظر برسد و در هر اندازه قابل خواندن باشد – خواه آن را با کارت ویزیت ریز و در یک پوستر بزرگ چاپ کنید. اگر جزئیات بسیار زیادی را در آرم خود وارد کنید ، مقیاس کوچکتر کردن آن در اندازه کوچک سخت تر خواهد شد.

برای دستیابی به مقیاس پذیری در آرم شما ، طراح آرم شما را در قالب وکتور ایجاد می کند. فایلهای وکتور با صرفه جویی در ذهن ایجاد می شوند ، بنابراین وقتی اندازه آن بزرگ شود ، آرم شما به همان اندازه تیز به نظر می رسد.

5. تعادل و نسبت

انسانها الگوهای متعادل را به عنوان زیبایی تشخیص می دهند. یک طراحی متناسب باعث تعادل بین عناصر مختلفی می شود که آرم شما را تشکیل می دهند.

نسبت به وزن هر یک از عناصری که آرم شما را تشکیل می دهند اشاره دارد. از منظر عملی ، نسبت های مناسب باعث می شود تا آرم شما کامل شود و به مفهوم آن کمک کند.

آرم های متقارن از طریق عناصر یکسان وزن با هم تراز وسط قرار گرفته در هر دو طرف از یک خط وسط متعادل می شوند. از طرف دیگر ، آرمهای نامتقارن نیز می توانند متعادل شوند ، با استفاده از وزنهای مخالف برای ایجاد یک ترکیب که یکنواخت نیست ، اما هنوز هم تعادل دارد.

6. بی موقع بودن

یک آرم بی انتها در 10 سال گذشته به همان اندازه که امروز به نظر می رسد خوب است. در هنگام طراحی لوگوی خود از قرار دادن مدهای کوتاه مدت خودداری کنید و به دنبال ظاهری کلاسیک باشید. آرم های Psychedelic با الهام از 70s ممکن است امروز باعث ناراحتی صنعت شما شود ، اما ممکن است در یک سال بازی شوند.

آرمهای حماسی ، آزمایش زمان را تحمل می کنند ، زیرا آنها به اصول و قواعد لوگو که ماندگار هستند ، توجه می کنند و نه آنچه که اکنون دیگران انجام می دهند.

با رشد و تغییر شرکت شما ، یک آرم که اهداف و آرمانهای اساسی شما را در اختیار دارد ، همچنان جاری خواهد بود. موضوعی که در حوزه فرهنگی فعلی ممکن است عجیب به نظر برسد یا به موقع به نظر برسد ممکن است به برند شما کمک کند در حال حاضر توجه شما را جلب کند اما ممکن است در آینده این معنا را از دست بدهد. چیزی که با شما صحبت می کند و برای شما صحبت می کند ، مدت زمان در کنار شما خواهد ماند.

یکی از راه های آزمایش این اصل طراحی لوگو ، تصور سناریوی زیر است: به خودتان فکر کنید که فکر در پشت آرم خود را بارها و بارها توضیح دهید تا سالهای آینده باشد. آیا توضیح شما هنوز از 5 یا 10 سال معتبر است؟

برای بدست آوردن نتیجه برجسته از این اصول آرم استفاده کنید

این طراحی به زیبایی ظرافت قوانین و اصول طراحی لوگو را نشان می دهد. 

آرم شما نشانگر صدا و چهره برند شما است. این مسئولیت از طرف شما مسئولیت زیادی را به عهده دارد و بنابراین شما مسئولیت زیادی برای ایجاد آن در حد امکان با خود بر عهده دارید.

این 6 اصل طراحی آرم برای راهنمایی شما و کمک به شما در آزمایش ایده های شما وجود دارد. با استفاده از این قوانین آرم می توانید ببینید چه نقص هایی در طراحی آرم شما دارد و چه عیب هایی را نشان می دهد.

این که آیا این اولین آرم شماست یا صدمین آرم ایجاد شده است یا اینکه خودتان یک آرم طراحی می کنید یا با یک طراح گرافیک کار می کنید ، حتماً آن را با اصول طراحی لوگو در ذهن خود انجام دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

  • Instagram
  • Telegram
  • Whatsapp
  • Facebook


Call Now Button