3 روش برای رنگ آمیزی لوگو

رنگ آمیزی لوگو با استفاده از این راهنمایی های نام تجاری، از رنگ بیشتری استفاده کنید.

رنگ یک زبان جهانی در طراحی است. و میتواند به مارک تجاری کمک کند که بیشتر دیده شود

ایجاد بی نظمی در بازار و ایجاد یک پاسخ عاطفی در برابر رنگ ها

اگر قصد دارید تئوری رنگ را به فرآیند خلاقانه خود بسپارید، پرداختن به آن چیزی است که در واقع به معنای واقعی آن است. ما برخی از اصول تئوری رنگ را در راهنمای نهایی خود به طراحی لوگو پوشش داده ایم، از جمله نحوه ایجاد هماهنگی رنگ با استفاده از چرخ رنگ.

دسته بندی رنگ ها

 روانشناسی رنگ به مراتب فراتر از چیزی است که برای چشم لذت بخش است، و رنگ نیز در هنگام اعمال طراحی لوگو در نقطه های مختلف تماس با نام تجاری، ملاحظات عملی خود را دارد.

در ادامه به کشف چهار راه برای کار با رنگ به طور موثر در طراحی لوگو می پردازیم

1. درک نظریه رنگ

هنگامی که برای طراحی آرم و نام تجاری اقدام می کنید، انتخاب یک رنگ می تواند اهمیت زیادی داشته باشد و زیبایی شناسی لزوما در بالای لیست نیست.

مهم این است که درک تمایز بین روانشناسی رنگ و نمادگرایی رنگ، که مجددا با هر گونه ارتباط فرد با رنگ متفاوت است.

-استفاده برجسته از رنگ در نام تجاری

از لحاظ گسترده بودن ارتباط آن را در نظر بگیرید.

انجمن های شخصی می تواند بیشتر از یک مانع برای غلبه بر یک نقطه مرجع مفید باشد، به ویژه هنگامی که اولویت مشتری در اول قرار می گیرد. در طرح های بزرگ ، آنها بی اهمیت هستند.

نمادگرایی رنگ مرحله بعدی است و نقطه نظرات فرهنگی را در نظر می گیرد: قرمز به عنوان مثال ثروت و ثروت خوب در چین است، در حالی که سفید برای نشان دادن مرگ استفاده می شود.

این می تواند برای برندها در مقیاس ملی یا منطقه ای مفید باشد، اما نه در سطح جهانی. کوکا کولا در چین فروخته می شود، اما بسیار غیر ممکن است که طرح قرمز و سفید آن برای ایجاد تعادل بین پول و مرگ طراحی شده است.

روانشناسی رنگ

روانشناسی رنگ

روانشناسی رنگ عمیق تر می شود و به پاسخ های ما به رنگ در سطح ناخودآگاه ضربه می زند.

در شرایط بسیار وسیع قلم مو، رنگ قرمز رنگ فیزیکی، فیزیکی نسبت به کولر، فلیم آبی است. زرد روشن، پر انرژی و احساسی است، در حالی که سبز هماهنگ، طبیعی و متعادل است.

همه این انجمن ها دارای ویژگی های متنوع هستند، مجموعه ای از هر کدام از خصوصیات منفی مثبت و منفی بسته به سایه ها، رنگ ها دارند و همچنین می توانند تمام انواع نمادگرایی فرهنگی و شخصی را شامل شوند.

اما جوهر اثرات روانی آنها به اندازه کافی جهانی است که بتواند به عنوان بخشی از هر روند طراحی لوگو در نظر گرفته شود.

02. در رنگ آمیزی لوگو یک رویکرد ظریفتر را بیابید

رویکردهای مختلفی در مورد انتخاب یک طرح رنگی برای یک نام تجاری وجود دارد

با توجه به همه چیز از پویایی چرخ های رنگی اصلی تا انجمن های پیچیده فرهنگی و روانی

آنجلا رایت، روانشناس رنگ، یک سیستم رنگی را ایجاد کرده است که در آن تمام سایه ها، رنگ ها را می توان به یکی از چهار گروه “تونال” تقسیم کرد.

طرح های رنگی که از داخل یک گروه ساخته می شوند هماهنگ تر خواهند بود.

روانشناسی رنگ

روانشناسی رنگ

گروه اول: استفاده ویرجین از قرمز روشن به نام تجاری بازیگوش، جوانان محور کمک می کند
گروه یک رنگ روشن، ظریف و گرم و بدون سیاه و سفید است. این شامل آفتابی، مرجانی، آسمان آبی یا هلو است.

آنها دوستانه، بازیگوش و خوش بین هستند، بنابراین ایده آل برای مارک های جوان، اما در سمت flip می تواند به عنوان flippant دیده می شود، و یا ممکن است gravitas وجود دارد.

روانشناسی رنگ

روانشناسی رنگ

گروه دو: رنگ حاوی خاکستری بیشتری هستند

در حالی که این رنگ ها می توانند سبکی، زیبایی و ظرافت را برای مارک های با کیفیت بالا تحویل دهند، آنها همچنین می توانند به صورت جداگانه و نخبه ای ظاهر شوند و معمولا در طراحی لوگو استفاده نمی شوند.

روانشناسی رنگ

روانشناسی رنگ

گروه سه: رنگ گرم، شدید و آتشین هستند و با سیاه و سفید ترکیب شده اند، مانند قرمز گوجه فرنگی، نارنجی سوخته، زیتون و یا باکتری.

آنها زمینی و قابل توجه هستند و اغلب برای انتقال قدرت و یکپارچگی استفاده می شوند، اما خطر ایجاد ظاهر قدیمی یا قابل پیش بینی را به خطر می اندازند.

روانشناسی رنگ

روانشناسی رنگ

گروه چهارم: استفاده وسیع از سیاه و سفید اپل مدرن، صاف و مطمئن است
در نهایت، گروه چهار رنگ روشن، قوی و unsubtle، مانند سیاه و سفید، سفید، قرمز یا لیمو زرد است.

آنها ارزش های اعتماد، کارآیی و مدرنیته را در بر می گیرند و بنابراین ایده هایی برای مارک های فناوری آینده تفکر هستند، اما ممکن است به عنوان گران قیمت، مادی و سرد شایع باشند.

شماره 266 مجله Computer Arts که در تاریخ 28 آپریل در دسترس است، روانشناسی رنگ را در عمق نام تجاری، از جمله چگونگی تأثیر رنگ روی سیستم در عمل بررسی می کند.

03. رنگ آمیزی لوگو را در زمینه بازار قرار دهید

انتخاب رنگ مناسب برای هر نام تجاری فقط مربوط به انجمن روانشناختی و فرهنگی آن است – البته این نیز در مورد مجموعه رقابتی آن و روند بخش گسترده تر آن است.

به عنوان مثال، دو مارک در بخش های کاملا غیر مرتبط می تواند هر دو تلاش برای استفاده از رنگ برای انتقال اعتماد، و یا بازیگری و یا ظرافت. اما اگر رقیب مستقیم آنها از همان سایه برای همان دلایل استفاده می کند، ایستادگی و تمایز بلافاصله موضوع می شود.

به راستی داشتن یک رنگ نام تجاری، قلم مقدس نام تجاری است و امروزه این موضوع فقط در مورد چیدمان فضا در خیابان یا قفسه سوپرمارکت نیست.

چگونه طراحی لوگو در فرم برنامه بر روی یک صفحه نمایش گوشی هوشمند بسیار مهم است.

  • Instagram
  • Telegram
  • Whatsapp
  • Facebook

ارتباط با ما