عناصر مهم در طراحی نشانه

شناخت عناصر و اصول نشانه

ما باید یک مارک قوی ، ویژگی های مدرن و جدید کسب و کار خود داشته باشید. داشتن یک طراحی لوگو قوی برای کسب و کار موفق در این اقتصاد مهم است. عناصر و اصول طراحی آرم با وجود چشم انداز سریع و سریع در تجارت تغییر نمی کند.

تنها 10 ثانیه طول می کشد تا یک مصرف کننده تصمیم بگیرد که آیا آرم شما را دوست دارد یا نه. با نادیده گرفتن مؤلفه های اصلی ساخت آرم ، آن را منفجر نکنید . می توانید پشیمان شوید که از زمان و هزینه ای که برای طراحی آرم صرف کرده اید ، کم است.

برای ساختن یک آرم قوی به چیزی بیش از گرافیک زیبا یا طراحی انعطاف پذیر نیاز دارید. برخی از مؤلفه های اصلی یک آرم وجود دارد که شما باید در هنگام ماندن منحصر به فرد و معتبر برای برند خود ، از آن رعایت کنید. ما در اینجا قصد داریم مراحل طراحی یک آرم و استفاده از بازاریابی را به شما منتقل کنیم.

عناصر مهم در طراحی نشانه

عناصر مهم در طراحی نشانه

هویت شما

یک آرم باید نشانگر برند شما در یک ظرف بصری باشد.

آرم ها داستانی را بیان می کنند و نشان می دهند شرکت شما در چه تجارت است. درک مخاطبان مورد نظر شما یک عامل اصلی در طراحی یک آرم مناسب خواهد بود. به عنوان مثال ، اگر نام تجاری شما جایگزین جوانتر ، سریعتر و خنک تری برای رقبای شما دارد ، باید آرم شما آن را منعکس کند.

هرگز برای آنچه شخصاً دوست دارید مشاهده کنید ، یک آرم طراحی نکنید ، اما یک آرم طراحی کنید که متناسب با جمعیت هدف شما باشد. به عنوان مثال ، اگر مخاطب موردنظر شما جمعیتی قدیمی تر داشته باشد ، از طرح های آرم چشمک زن و مینیمالیستی خودداری کنید . پس از انجام تحقیقات بازار در مورد اهداف جمعیتی خود ، باید آماده باشید تا به مراحل طراحی واقعی آرم خود بروید.

هرگز از اسلحه پرش نکنید و قبل از انجام تحقیقات مناسب در بازار ، ابتدا آرم خود را طراحی کنید. خیلی سخت تر است که بخواهید به عقب برگردید و دوباره لوگوی خود را طراحی کنید یا به روز شده و متناسب با نیازهای خود باشید. همچنین نیاز به انجام طراحی مجدد آرم و یا شروع از ابتدا کاملاً گرانتر است.

گفتن داستان شما

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، آرم شما باید داستان برند شما را بازگو کند. حتی اگر یک شرکت نوپا باشید ، نوعی داستان برای گفتن دارید. این می تواند تاریخ واقعی شکل گیری شرکت شما باشد یا می تواند داستان یک ایده یا مفهوم جدید باشد.

همه افرادی را که مسئولیت راه اندازی شرکت شما را بر عهده دارند جمع کنید و طوفان مغزی را در مورد نشان دهنده برند خود شروع کنید. هرچه مردم به حیوانات ، اشیاء ، شکل ها ، رنگ ها و غیره پیشنهاد می کنند ، ذهن خود را باز نگه دارید.

داستان حتی لزوماً نیاز به شخصی بودن ندارد. به عنوان مثال ، نماد استارباک را بگیرید. این داستان ثروتمندی دارد که مربوط به “Pequod” است ، اولین همسر کشتی یک داستان ماجراجویانه است. این آرم همچنین مربوط به آژیرهای یونانی است که گفته می شود در لحظه ضعف ، ملوانان را به سرنوشت خود در دریا فریب داده اند.

به نظر می رسد آنچه که یک کافی شاپ برای همه ما که می گذرد درست است؟ حال این روش داستان پردازی را انجام داده و آن را در برند خود اعمال کنید. شما ممکن است خود را در تمام طول شب در حال گذر از متن های قدیمی تاریخی بدانید. مطمئن شوید که قهوه را ذخیره می کنید.

شروع ساده

ساختن آرم شما به راحتی قابل شناسایی بسیار مهم است. حتی اگر شما یک داستان پیچیده یا یک ایده طراحی بسیار جالب دارید ، مهم است که آن را به عناصر اساسی تقسیم کنید.

باید به خاطر داشته باشید که لوگوی شما در طیف گسترده ای از رسانه ها و سیستم عامل ها مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین ، حتی اگر شما یک آرم عالی با یک دسته از جزئیات جالب برای برجسته بودن ، همه آن را می توان در بیننده که وقت خود را برای مطالعه آن ندارد از دست داد.

می توانید این جزئیات را برای سایر کاربردها از جمله استفاده از فضای منفی در طراحی ساده لوگو ذخیره کنید. مردم عاشق تخم مرغ های عید پاک در آرم ها هستند. به عنوان مثال ، نماد NBC را بگیرید. از دور ، این یک رنگین کمان رنگی است ، اما از نزدیک می توانید طرح کلی سر طاووس را در وسط ببینید.

ابتدا سعی کنید لوگوی خود را به رنگ سیاه و سفید طراحی کنید. اگر آرم شما به خوبی در سیاه و سفید ساده ترجمه نشده باشد ، ممکن است خیلی پیچیده باشد یا فاقد شکل باشد.

به  تمام آرمهای بی انتها  در آنجا فکر کنید که به راحتی به یک شبح سیاه تبدیل می شوند. نماد اپل نمونه ای است که به راحتی به عنوان یک شکل سیاه 2 بعدی قابل تشخیص است.

منحصر به فرد بودن

البته ، بیش از حد ساده انگاری ، برعکس کارهایی است که می خواهید انجام دهید تا بتوانید از آن کنار بیایید. به عنوان یک شرکت نوپا ، شما باید در تلاش باشید تا چیزی را طراحی کنید که هم آشنا باشد و هم بی نظیر. به عنوان مثال نمادهای کلاسیک شکل جهان را که همه ما می بینیم ، در نظر بگیرید.

معمولاً آرم ها مربوط به نوعی تجارت بین المللی ، تجارت یا چیزهایی از آن ماهیت است. شما باید به فکر یک دنیای ساده و یا طراحی آرم کره باشید و آن را مورد علاقه خود قرار دهید. این می تواند تغییر رنگ ، تغییر ظریف در شکل یا چیز دیگری که به کره زمین اضافه شده است تا از این حالت جدا شود.

 

برای الهام گرفتن به برخی از آرم های آموزش خلاق نگاهی بیندازید  . همه چیز حول تحصیل بسیار معمولی و کسل کننده به نظر می رسد. طراحی لوگوی خوب می تواند یک کتاب را به یک توله جادویی تبدیل کند.

به خارج از جعبه نگاه کنید ، به جعبه تبدیل شوید ، اوریگامی را با جعبه انجام دهید.

 

بیشتر بخوانید: طراحی آرم مدرن چیست؟

قلم ها

قلم ها و تایپوگرافی ها عناصر اصلی و اصول طراحی لوگو هستند.

با گذشت سالها ، فونتهای sans-serif جزء اصلی آرم ها بوده اند. با این حال ، با پیشرفت تکنولوژی و طراحی ، تعداد انتخاب های فونت دیگری نیز ایجاد شده است که می تواند به برند و آرم شما کمک کند تا از بقیه بسته ها متمایز شود.

 

فقط کافی است برخی از شرکتهایی را که از یک فونت سری خسته کننده استاندارد به یک قلم مدرن تر و جدیدتر تغییر کرده اند ، بررسی کنید. گوگل نمونه خوبی از داشتن چنین آرم ساده ای است ، اما هنوز هم فقط قادر است آن را به تنهایی از نوع انتخاب و فونت خود به شکل ظاهری مدرن تر تبدیل کند.

در حالت ایده آل ، شما باید سعی کنید به دنبال یک فونت طراحی شده دلخواه باشید. این نوع کار می تواند گران باشد ، اما این یک سرمایه گذاری برای آینده است. یک قلم سفارشی متمایز و منحصر به فرد با هویت نام تجاری شما گره خورده است.

رنگ

این یکی دیگر از بخشهای غالباً نادیده گرفته و کم ارزش از اصول طراحی لوگو است. رنگ به دلایل زیادی مهم است: دید ، انتقال احساسات و تفسیر روانشناختی. با این حال ، به طور کلی ، شما نمی خواهید رنگ های زیادی را در لوگوی خود داشته باشید.

قطعاً برخی ترکیبات رنگی بد نیز وجود دارد   که باید از آنها دوری کنید. مهمتر از همه این را بخاطر داشته باشید که با توجه به بازاریاب ها ، داشتن رنگ امضا می تواند شناخت برند را 80 درصد تقویت کند  . بنابراین ، طوفان مغزی که رنگ ها به بهترین وجه نشانگر برند شما هستند و آنها را به صورت استراتژیک در لوگوی خود گنجانید.

استفاده چند منظوره و چند منظوره

در مورد نحوه ترجمه آرم شما در یک رسانه متفاوت فکر کنید. به عنوان مثال ، در مورد نحوه نمایش آن روی تی شرت ها ، کلاه ها ، جوراب ها و غیره در نظر بگیرید. کوچکترین سیستم عامل که لوگوی شما در آن ظاهر می شود ، احتمالاً یک نماد تلفن هوشمند یا در کنار آدرس وب سایت شما خواهد بود.

ایده آل برای طراحی لوگو است که فرصت هایی را برای ایستادگی در بافت های مختلف فراهم می کند. به عنوان مثال ، با استفاده از فضای منفی ، می توانید آن را به سنگ یا شیشه حک کنید.

قیاس و تضاد

هنگامی که گزینه های خود را در مورد عناصر طراحی آرم محدود می کنید ، فراموش نکنید که به رقابت خود نگاهی بیندازید. این بدان معنی نیست که شما باید رقابت خود را کپی کنید بلکه باید به آنچه که آنها درست می گویند یا آنچه که آنها اشتباه انجام می دهند نگاه کنید. شاید بخش Market شما مملو از کار خسته کننده ، پوسته پوسته یا غیرقابل تحمل باشد.

از خود بپرسید که چگونه می توانید بدون از بین بردن هدف جمعیتی خود ، بایستید؟ تازه واردان غالباً اشتباه می کنند خیلی سریع وارد بازار جدید شوند.

استفاده از عناصر و اصول طراحی لوگو

طراحی یک آرم مانند کار سخت به نظر می رسد ، و همینطور است. اگر می خواهید این صدا و طراحی منحصر به فرد به نظر برسد ، باید این عناصر و اصول طراحی لوگو را دنبال کنید. بهترین آرم های جهان به طرز فجیع یا از طریق یک هنرمند آماتور اتفاق نیفتاد. این آرم ها طراحی ، تصفیه و تحقیق شدند.

البته ، یک آرم در مورد بازاریابی و مارک تجاری همه چیز نیست. این آرم پیشرو در ایجاد اولین تصور عالی روی مشتری است.

اگر هم اکنون آماده طراحی یا طراحی مجدد آرم خود هستید ، می توانید سازنده آرم ما را بررسی کنید  . این هزاران الگوی طراحی و ابزار زیادی برای کمک به شما در ایجاد یک آرم حرفه ای برای تجارت شما کمک می کند. شروع کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

  • Instagram
  • Telegram
  • Whatsapp
  • Facebook


ارتباط با پشتیبانی