طراحی مدرن آرم مجموعه ای از عناصر کلاسیک و پرطرفدار است که همه این موارد در کنار هم قرار می گیرند تا یک مارک تجاری را که احساس تازگی دارد ایجاد کند. طراحی مدرن امروز با خطوط براق ، حروف ساده ، رنگ و عناصر کاملاً مشخص نشان داده شده است.

در اینجا ، ما با نمونه هایی از شرکت های بزرگ و مارک های کوچکتر ، به روند طراحی لوگو مدرن خواهیم پرداخت.

1. به حداقل رساندن

زیورآلات را رها کنید. آرم هایی که سبک کمتری دارند کاملاً پرطرفدار هستند.

این یک لوگو مدرن است که برای مدتی طولانی در حال تحول است زیرا بیشتر طراحی ها دارای سبک های مسطح تر ، رنگ های کمتری و هرچه بیشتر کلمات هستند.

سبک های حداقل به چند دلیل محبوب هستند:

 • خواندن آنها در یک نگاه آسان و در اندازه های کوچک آسان است
 • آنها نمایانگر یک روند کلی در طراحی انواع هستند
 • استفاده از آنها از قرار دادن تصاویر بر روی نمادها گرفته تا بیلبوردهای تبلیغاتی ساده تر است
 • مارک های بزرگ این کار را انجام می دهند – گوگل ، Airbnb ، Spotify و دیگران آرم های خود را ساده تر کرده اند

دانکین در تغییر اخیر “دونات” را کنار گذاشت. در حالی که ایده آرم آنقدر تغییر نکرد ، ساده و حداقل است. این نماینده یک تغییر جهت به حداقل رساندن آن است که در طراحی لوگو اتفاق می افتد ، برای مارک های جدید و قدیمی ، بزرگ و کوچک.

بهترین خرید از یک آرم نماد برچسب قیمت با متن کج در داخل به متن راست به کنار یک آیکون منتقل شد. آرم جدید مدرن تر به نظر می رسد. خواندن آن ساده تر است و دارای یک براق کلی است که سبک های حداقل تمایل به انتقال آن دارند.

2. شیب

گرادیان ها یکی از بهترین روندهای رنگی هستند که پس از “صاف شدن” توسط روند طراحی مسطح و مواد ، به حالت برگشت در می آیند. نسخه های جدید تر شیب ها روشن ، جسورانه و یکپارچه در طراحی بوده اند. آنها چیزی جز کسل کننده هستند.

این روند به طراحی لوگو نیز ادامه می یابد. مدرن شدن شیب ها ، آشکار ساختن آنهاست. (برخی از نکات اسکوئمورفیک رنگ فارغ التحصیل از گذشته وجود ندارد.)

موزیلا فایرفاکس در عناصر آرم خود و طراحی کلی وب سایت از شیب استفاده می کند. یک موضوع رنگی – مانند یک رنگ شیب خاص – می تواند یک تم بصری داشته باشد تا مردم شما را تقریباً به تنهایی بشناسند. (شایعاتی وجود دارد مبنی بر این که نسخه آینده این آرم از یک سبک شیب برجسته تر نیز برخوردار خواهد بود.)

3. متن در یک جعبه

آرم های “متن در جعبه” نمونه دیگری از چگونگی تأثیرگذاری مینیمالیسم و ​​خوانایی در طراحی است. این سبک آرم خواندن بسیار آسان و بسیار کاربردی است. 

این سبک با حروف تمیز و کلمات ساده بهتر کار می کند.

این روند ممکن است بازتاب برخی از گزینه های آرم خود را در بازار نشان دهد.

دانشگاه دانشگاه دوک از متنی در یک آرم جعبه استفاده می کند که بر برجستگی نام دانشگاه در طراحی تأکید دارد. حروف معکوس بزرگتر تأثیر آنی را در لوگو دارند در حالی که فضای زیادی را برای “مطبوعات دانشگاه” فراهم می کند ، که شامل یک رشته طولانی از نامه ها برای یک آرم است.

4. نماد کنار متن

این یکی از مواردی است که بسیاری از طرح های جدیدتر آرم را از هر چیزی بیش از 6 ماه یا بیشتر از قبل جدا می کند – یک عنصر متن و نماد که در کنار یکدیگر قرار دارد.

مدتی به نظر می رسید که عناصر در طراحی آیکون لمس می شوند یا با هم هم می شوند. دیگر نه.

طراحان در حال عناصر آرم – آیکون ها و متن – به عنوان چیزهای جداگانه ای رفتار می کنند. این کار به چند دلیل انجام می شود:

 • بنابراین افراد به طور جداگانه به هر قسمت از آرم نگاه می کنند و از نظر بصری نماد و متن را متمایز می کنند
 • برای ایجاد یک مسیر بصری آسانتر برای آرمهای پاسخگو یا نمادهای رسانه اجتماعی (فقط متن را رها کنید)
 • این گزینه می تواند سرگرم کننده و سازگار باشد هنگام صحبت از انیمیشن

اسلک در مورد تغییر آرم خود گفت (این نماد در کنار متن است) و فلسفه به این نکته توجه شده است: “یک دلیل خوب برای تغییر یک آرم این است که انجام کار شما می خواهید آن را انجام ندهید” و به همین دلیل ساده تر ، بیشتر تکامل مشخص آن می تواند آن کار را بهتر انجام دهد. “

 

بیشتر بخوانید:نحوه ساختن لوگوی نقاشی شده با دست 

5. آرم های دستی

ترفند یک آرم دست محکم این است که عجیب و غریب است ، اما شل و ول نیست.

نکته سخت در طراحی این آرم مدرن این است که توضیح آن دشوار است. تقریباً آن را می دانید وقتی می بینید.

آرم الکسی ، آن را در گالری Design Shack پیدا کنید – دارای یک طراحی ساده است که می توانست با دستی یا رایانه ای انجام شود. بازیگوش و ساده است و به اندازه کافی ناقص است که جذاب باشد.

6. آرم های پاسخگو

آرم های پاسخگو بر اساس اندازه منظره که در آن نمایش داده می شوند تغییر می کنند. یک آرم ممکن است شامل یک یا دو نسخه یا پنج یا شش مورد برای موارد مختلف استفاده باشد.

تقریباً تمام آرمهای پاسخگو شامل رندرهایی با اندازه کامل هستند که بزرگترین و پیچیده ترین نسخه طراحی و گزینه تنها لوگو است که اساسی ترین گزینه برای کوچکترین کاربردها است.

به آرم های پاسخگو بروید تا نمونه های بیشتری مانند نمونه فوق را ببینید که نحوه کار آنها را نشان می دهد. بیش از ده ها گزینه برای آزمایش وجود دارد.

7. جزئیات پیچیده

به نظر می رسد این سبک مدرن طراحی لوگو برخلاف همه چیز در این مقاله است. جزئیات پیچیده و خطوط ریز برای نمادها و نوع ، یک عنصر روند دهنده است.

این سبک به دلیل سبک های پرنعمت که از عناصر کلاسیک بیشتری برخوردار است محبوبیت دارد. با چنین تمرکز بر مینیمالیسم ، پرنعمت هر چیزی است که جزئیات بیشتر و علاقه بصری دارد.

در حالی که استفاده از این سبک ها کمی سخت تر است ، به ویژه در برخی از صنایع محبوب هستند – به برچسب های شراب و لباس فکر کنید.

گزینه های موجود در بسته موتورسیکلت نشان داده شده در بالا ، این سبک را کاملاً نشان می دهد. جزئیات پیچیده هنوز هم دارای سبکهای نسبتاً ساده ، مانند عناصر خط یا دستی هستند.

8- رنگ روشن یا پررنگ

اضافه کردن یک رنگ روشن به یک طراحی آرم می تواند به برجسته بودن آن کمک کند.

هنگامی که صحبت از طراحی رنگ و آرم با علامت های تجاری پر جنب و جوش که شامل پالت های رنگی سرگرم کننده است ، با ترکیب رنگ غالباً غیر منتظره ، طراحان بازی می کنند. (دیگر آرم های آبی رنگ کسل کننده تر نیست!)

طراحی برند Audrey & Bernice یک پالت گسترده با کنتراست و علاقه زیادی دارد. در حالی که a و b برخی از رنگهای یکسان دارند ، پاپ های سبز و قرمز از هم متمایز هستند.

9. مربع (و دایره)

در حالی که هیچ قانونی وجود ندارد که یک طراحی آرم نیاز به شکل خاصی داشته باشد ، گزینه های مربع و دایره رایج ترین آنهاست.

این به یک دلیل خاص است – این نمادها به راحتی برای کانال های رسانه های اجتماعی به عکس های پروفایل تبدیل می شوند. یک لوگو متناسب با یک مربع / دایره ، به بهترین وجه فضای این سیستم عامل ها را با کمترین فضای قابل مشاهده برای مارک پر می کند و آن را تا حد امکان بزرگتر می کند.

بعضی اوقات روندهای آرم را می توان تحت تأثیر عملی ترین برنامه ها قرار داد.

آرم اجرای Mizuno کاملاً مربع نیست اما از نظر شکل فقط با فاصله مناسب مناسب است. این شرکت حتی بیشتر نمادها و متن را در یک مربع قرار می دهد تا از تم بصری مداوم پیروی کند.

10. تایپوگرافی جالب

یک روند آرم که هرگز از سبک خارج نمی شود ، استفاده از تایپوگرافی جالب است. چرخش مدرن در این روند ، استفاده از چیزی به سبکی است که زمان را منعکس می کند.

تایپوگرافی بدون سریف در حال حاضر محبوب ترین گزینه آرم است. پیچ و تاب مدرن است که آن را به خود شما تبدیل می کند.

تخته سنگ برای یک آرم ساده یک برش از یکی از حروف را می گیرد. اما کاملاً اصیل به نظر جالب توجه نمایش “A.” است و این یک مشکل طراحی با SLATE را نیز حل می کند. تقریباً در هر استفاده دیگر ، L و A فضایی عجیب و غریب را به وجود می آورند که ممکن است توجه کامل از کلمه را بهم بخورد. استفاده از برش A با سبکی مرسوم ، آن مشکل را از بین می برد.

نتیجه

طراحی مدرن آرم به مشتریان بالقوه یا بازدید کنندگان وب سایت می گوید که نام تجاری یا تجارت شما جالب و جالب است. یک آرم محکم می تواند اعتبار و اعتماد ایجاد کند.

حتی ترفندهای کوچک به یک آرم موجود – مانند ساده کردن آن برای از بین بردن عناصر مورخ – می توانند زندگی جدیدی را به یک مارک تجاری وارد کنند.

 

 

 • Instagram
 • Telegram
 • Whatsapp
 • Facebook

ارتباط با ما