لوگو سه بعدی چیست؟

لوگو سه بعدی گرافیکی است که از اطلاعات سه بعدی دادهٔ هندسی به منظور انجام محاسبات و پرداخت کردن تصاویر ۲ بعدی استفاده می‌کنند.

بعد از ایده پردازی و طراحی لوگو می توان آرم را به لوگو سه بعدی تبدیل کرد.

بعضی ازنشانه ها به خودی خود دارای رنگ و ویژگی های خاصی هستند که اعمال سه بعدی سازی روی آنها دشوار تر است یعنی طراح باید بر اساس تنظیم رنگ و یک محدوده خاص لوگو را به صورت داده های هندسی در بیاورد که شکل اصلی آرم نیز حفظ شود.

در این نوع آرم ها ایده پردازی نقش بسیار مهمی دارد.یعنی طراح باید با استفاده از لوگو و فعالیت مربوطه ایده پردازی را اعمال کند.

گرافیک سه بعدی

این نوع از گرافیک در مقایسه با نوع دو بعدی اش داده ها را به صورت تصاویر سه بعدی به نمایش می گذارد.همچنین این نوع از تصاویر برای اینکه کارکرد بهتری داشته باشند در سیستم ها نگهداری می شوند تا در جاهای مختلف مورد استفاده قرار بگیرند.

در میان این همه تفاوتی که بین این دو نوع گرافیک قرار دارد.تصاویری که در فایل نهایی گرافیک رندر شده اند و به صورت سه بعدی در آمده اند بر الگوریتمهای گرافیک دوبعدی که در تصاویر ذخیره شده اند تیکه دارد.در برخی از ترم افزارهای گرافیکی نمی شود تشخیص داد که تصویر دو بعدی است یا تصویر سه بعدی به علت اینکه ممکن از تصاویر دو بعدی از طریق نور و جلوه های ویژه در قسمت های مختلف شکل گرفته باشد و تصاویر را به گرافیک سه بعدی تبدیل کرده باشند.

نوع گرافیک هایی که در کامپیوتر استفاده می شود همان مدل های سه بعدی مشابه است که جدای از خروجی که از فایل گفته می شود همان مدل گرافیکی را نیز شامل می شود.اگر چه تفاوت هایی که بین آنها وجود دارد.

یکی از تفاوت ها ;یک مدل سه بعدی در همه جا به عنوان یک نوع استفاده می شود و همه آن را به عنوان سه بعدی می شناسند و تصوری که از مدل سه بعدی شکل گرفته است به آن شکل در ذهن ها نمایان می شود.خروجی که از رندرهای سه بعدی گرفته می شود همان به دست آوردن یک مدل است که در جاهای مختلف مدلسازی سه بعدی از آن استفاده می شود.مدل های سه بعدی در جاهای مختلف نیز استفاده می شوند مانند شبیه سازی بازی و محاسبات آماری و…که می توان گفت گرافیک سه بعدی امروزه به عنوان یک قسمت مهم در فضای مدلسازی سه بعدی به حساب می آید

تاثیری که گرافیک سه بعدی بر زیباسازی یک لوگو دارد بسیار چشم گیر است .این نوع از مدلسازی کامپیوتری تاثیری به سزایی در تبلیغات نیز دارد.لوگویی که به صورت دو بعدی به نمایش گذاشته می شود دارای ابعاد و زیبایی های خاصی است که دارای ویژگی های خاصی است;این لوگو می تواند از طریق مدلسازی سه بعدی زیبایی بیشتری داشته باشد و قدرت و خاص بودن لوگو را به ببیننده انتقال دهد.یکی از قسمت های مهم مدلسازی سه بعدی طراحی لوگو سه بعدی است که لوگو از دو بعدی خارج و به لوگو سه بعدی تبدیل می شود تا بیننده به خوبی ابعاد و اجزا لوگو را نیز درک کند.

از قسمت های مهم لوگو سه بعدی نمایش آن در زاویه های مختلف است .نمایش یک لوگو دو بعدی در زاویه های مختلف می تواند ماندگاری بیشتری در ذهن بیننده داشته باشد .همچنین لوگو سه بعدی در تبلیغات باعث جذب بیشتر مخاطب می شود.

  • Instagram
  • Telegram
  • Whatsapp
  • Facebook

ارتباط با پشتیبانی