آیکون لوگو

نمونه کارهای طراحی لوگو

طراحی لوگو در آژانس ریوال

طراحی لوگو و آرم در کمترین زمان با بهترین کیفیت ” آژانس ریوال با دارا بودن طراحان متخصص توانسته هنری ایده آل به مشتریان خود ارائه دهد.

نشان‌واره یا طراحی لوگو و آرم و برند عنصری گرافیکی از علائم دیداری است به‌طوری که با سبک حروف یا قلم خاصی تنظیم شده یا با اشکال تصویری به صورت ویژه (و نه الزاماً خوانا) چیده شده‌است.

بهترین

برای درک اینکه طراحی لوگو چیست ، ابتدا باید بفهمیم که برای چیست.
یک آرم برای… شناسایی است .
یک آرم از طریق استفاده از یک مارک ، پرچم ، نماد یا امضا یک شرکت یا محصول را مشخص می کند. یک آرم به طور مستقیم شرکت را نمی فروشد و نه بندرت توصیف یک تجارت را نشان می دهد.
لوگوها معنای آنها را از کیفیت چیزی که آن را نشان می دهد ، استخراج می کنند ، و نه راه دیگر – آرم ها برای هویت وجود دارند و نه برای توضیح. به طور خلاصه ، این که آرم به چه معنی است از آنچه به نظر می رسد از اهمیت بیشتری برخوردار است .
برای نشان دادن این مفهوم ، به طراحی لوگو آنلاین مانند افراد فکر کنید. ما ترجیح می دهیم که با نامهای خود – جیمز ، دوروتی ، جان – به جای توصیف گیج کننده و فراموش نشدنی از خودمان مانند “مردی که همیشه صورتی می پوشد و موهای بلوند دارد” بخوانیم. با همین روش ، یک آرم نباید به معنای واقعی کلمه توصیف کند که تجارت چه کاری انجام می دهد ، بلکه تجارت را به روشی قابل تشخیص و به یاد ماندنی مشخص می کند.

شکل، رنگ، سبک حروف و … باید مشخصاً از دیگر علایم مشابه دیگر متفاوت باشد.

خلق بیش از 1500 لوگو و آرم طی 12 سال توسط تیم ریوال RivalCO ™توانسته این مجموعه را در این قسمت جزو بهترین ها قرار دهد

اولین قسمتی که از هر مجموع به نمایش گذاشته می شود لوگو آن مجموعه است;به نوعی هویت یک مجموعه در یک قاب به بیننده ارائه می شود .

طراحی آرم و نشانه چیست؟

الهام گیری

طراحی لوگو و آرم و برند تلفیقی از ماهیت و شاکله ی شرکت شماست. یک تبلیغ و نشانه که حتی بعد از مدت زمان استفاده از آن نیز هنوز جذاب و قابل تکرار و حتی به صورت فوکاهی مورد استفاده باشد، علامت موفقی است

یکی از مسائل مهمی که برای یک سازمان میتواند مطرح باشد طراحی لوگوی آن است. لوگوی شرکت شما میتواند همیشه نام سازمان را به خاطر مشتری بیاورد و در ذهن افراد باقی بماند.

یکی از مواردی که افراد همیشه در طراحی لوگو در رابطه با آن تصور اشتباهی دارند مسئله استفاده از تصاویر است. برخی تصور میکنند لوگو چیزی است که در آن باید از تصویری استفاده شود. اما باید گفت طراحی های لوگو گونه های متفاوتی دارد. برخی از آن ها شامل تصویر میباشند مانند شرکت اپل، برخی دیگر مانند شرکت سونی تنها از تایپوگرافی یا نوشته استفاده میکنند. این تنها بسته به سلیقه شما میباشد و هیچ گونه اجباری در آن نیست.

تصور دیگر آن است که لوگوی سازمان یا شرکت باید مرتبط با فعالیت شرکت باشد، یعنی شما بتوانید با نگاه به لوگوی یک سازمان پی به نوع فعالیت آن سازمان نیز ببرید. هیچ اهمیتی ندارد که به این موضوع توجه داشته باشید. بسیاری از لوگوهای معروف وجود دارند که به هیچ وجه نشان دهنده فعالیت سازمان مرتبطشان نیستند. برای نمونه لوگوی شرکت مرسدس بنز، این لوگو تنها به مرور زمان شناخته شده و تبلیغات و کیفیت محصولات این شرکت باعث در خاطر ماندن این لوگو شده است. شما نیز میتوانید به هنگام تبلیغات خود، در کنار نام شرکت و سازمان خود، لوگوی خود را قرار دهید تا به مرور زمان این طرح در خاطر افراد نقش ببندد. در طراحی یک لوگوی خوب و مناسب عوامل بسیار زیادی دخیل میباشند. به خاطر داشته باشید که همین بخش کوچک میتواند معرف سازمان، برند، جایگاه و هویت کمپانی شما باشد. طراحی لوگو یکی از مهم ترین بخش های طراحی در هر سازمان میباشد و باعث میشود که روندهای بعدی برای طراحی وب سایت شما نیز به دنبال آن شکل بگیرد.

اما چه چیز باعث میشود یک لوگو خوب باشد؟

یک لوگوی خوب خواه یک تصویر باشد و یا فقط یک تایپوگراف باید دارای قدرتی باشد که خود را به نمایش گذارد. یک لوگوی خوب، منحصر به فرد میباشد و نباید با لوگوی دیگر شرکت ها و کمپانی ها اشتباده گرفته شود، به ویژه با لوگوی دیگر رقبا. لوگوی شما نباید دارای محدودیت زمانی باشد. طراحی آن باید به گونه ای باشد که در طول 10، 20 یا 50 سال دوام داشته باشد. طراحی لوگوی یک کمپانی میتواند به راحتی در رابطه با آن کمپانی حسی را در مخاطب القا نماید. بنابراین باید در نظر داشته باشید تا به بهترین شکل از این خصویت بهره مند شوید. اینکه این حس چگونه القا میشود و اینکه آیا تأثیر مثبتی بر مخاطب دارد یا خیر کاملاً در دستان شما میباشد، پس در طراحی لوگوی خود دقت لازم را به عمل آورید.

دسته بندی لوگو به چه صورت است 

بررسی طراحی لوگو رقبا

در مجموع سه نوع اصلی برای طراحی لوگو وجود دارد که عبارتند از:

لوگو تایپ

لوگوهای مستقیم

لوگوهای انتزاعی

لوگو تایپ ها

دسته بندی نشانه ها

نشان واره ها دارای دسته بندی های مختلفی هستند که می توان آنها را به سه گروه اصلی تقسیم بند کرد:

لوگو تصویری

در نشان تصویری از آیکون ,نماد,سمبل,و پیتوگرام استفاده می شود که طراح باید با استفاده از این قسمت ها لوگو را به بهترین حالت طراحی کند

از این نشانه بیشتر در شرکت ها و سازمان هایی استفاده می شود که قصد دارند به ساده ترین روش ممکن مفهوم را به مخاطبین خود انتقال دهند.( البته علامت تصویری میتواند صرفا یک نماد خاص باشد که به فعالیت مجموعه هم ارتباط نداشته باشد)

از جمله لوگوهای تصویری برندهای شناخته شده میتوان از :

 • نشان اپل
 • نشان نایک
 • نشان فایرفوکس
 • نشان یونسکو

آیکون ها در لوگو تصویری به نوعی مفهوم را با القاء عنصری خاص به بیننده انتقال می دهند.

از جمله نشان یونسکو که سعی شده از طریق عنصر تصویری حمایت از مادران و کودکان مفهوم را به سادترین روش به بیننده انتقال دهند.

مونوگرام:در این نوع طراحی از حروف اول نام برند استفاده می شود

پیتوگرام ها در این نوع نشان ها ها به صورت المانی خاص استفاده می شود که تصویر با اولین تماس چشمی مفهوم را می رساند.

مانند:رستوران ها,ادارات,مدارس و…

لوگو نوشتاری

در نشان نوشتاری از لوگو تایپ,مونگرام استفاده می شود که طراح با استفاده از نوشتار, منظور و اسم مجموعه را به زبان های مختلف به بیننده نمایش می دهد

نشان نوشتاری; استفاده متون مختلف گرافیکی را شامل می شود.طراح با استفاده ازاتودهای دستی نوشته های خاصی را ایده پردازی و اجرا می کند. تایپوگرافی ها بر اساس زبان های مختلف تغییر می کند.

این نوع نشانه باید به گونه ای طراحی شود که هر میزان سایز آن تغییر کرد خوانایی خود را از دست ندهد

از جمله نشان های نوشتاری شناخته شده میتوان از:

 • نشان کوکاکولا
 • نشان دیزنی لند
 • نشان گوگل

لوگو تایپ ها شامل شکل های گوناگون هستند

نشان هایی که نازک تر و خطی هستند این نوع حس رسمیت و پالودگی را به بیننده انتقال می دهند

مانند:طراحی نشان نوشتاری سالن های آرایشی که از لوگو نوشتاری نازک و خطی استفاده می شود.

و یا لوگوهای نوشتاری فانتزی که درشغل های مانند فست فود و یا مواد غذایی استفاده می شوند

این نوع نشان ها مختص کارهای مخصوص خود هستند که اگر در فعالیت های دیگربه کار گرفته شوند ممکن است جلوه خوبی نداشته باشند.

لوگو ترکیبی

در طراحی نشان ترکیبی از نشان نوشتاری و نشان تصویری استفاده می شود .

در این نوع آرم تصویری به عنوان نماد استفاده می شود و یک نوشته اختصاصی و منحصر به فرد نیز در زیر و یا کنار لوگو طراحی می شود .تلفیق این دو نشان ترکیبی را شکل می دهد .

ازجمله نشان های ترکیبی شناخته شده میتوان از:

 • نشان ناسا
 • نشان پپسی
 • نشان ساند کلود

در طراحی آرم ترکیبی هارمونی باید طوری باشد که نشانه تصویری و نشانه نوشتاری با یکدیگر هماهنگ باشند یعنی مکمل همدیگر باشند,این نوع آرم ها در اصل پیچیده تر از دو نشان قبلی است به نوعی دو نشان واره قبل در یک قاب و تصویر به هم می رسند و با هم تلفیق می شوند

این دسته از لوگوها، رایج ترین آن ها میباشند و اغلب شامل یک شمایل متمایز به همراه یک فونت و تایپوگراف زیبا میباشند. این دسته از لوگو به ویژه میتوانند برای کمپانی هایی مورد استفاده قرار گیرند که در آن واحد در چند تجارت فعالیت دارند.

بسیاری از لوگوهایی که شما می شناسید، مانند سامسونگ، سونی، پلی استیشن و از این قبیل، شامل این دسته از لوگوها میباشند. در این چنین لوگوهایی با استفاده از طرح های ساده میتوان شکل هایی به یاد ماندنی از اسم یک کمپانی به وجود آورد. برای مثال یکی از معروف ترین این لوگوها، لوگوی شرکت کوکا کولا میباشد.

لوگو مستقیم

اما لوگوهای مستقیم که باز هم جزو لوگوهای رایج میباشند از تصویر یا شکلی استفاده میکنند که به نوعی با فعالیت آن برند در ارتباط است و شما با مشاهده آن متوجه زمینه کاری یک برند خواهید شد. برای نمونه هنگامی که شما به لوگویی نگاه کنید که تصویر یک برگر را نشان میدهد، متوجه خواهید شد که این لوگو مربوط به یک فست فود یا رستوران میباشد.

آرم انتزاعی

دسته آخر لوگوهای انتزاعی هستند. چنین لوگوهایی نباید مستقیماً در ارتباط با نوع فعالیت و یا نام شرکت باشند. به همین منظور میتوانند گزینه مناسبی برای سازمان هایی باشند که چند فعالیت انجام می دهند. یکی از معروف ترین این لوگوها مربوط به شرکت Apple میباشد. در صورتی که شما لوگوی این شرکت را مشاهده نمایید نمی توانید به زمینه فعالیت آن پی ببرید. به بیان دیگر میتوان گفت لوگوی انتزاعی به گونه ای با نام یک کمپانی در ارتباط است و یا حسی را در رابطه با آن القا میکند.

برای دریافتن این مطلب که چه لوگویی برای کمپانی شما بهترین انتخاب میباشد ابتدا باید با این 3 دسته آشنایی پیدا کنید. پس از آن مرحله نحوه طراحی لوگو به میان خواهد آمد که در آینده به این موضوع نیز خواهیم پرداخت.

یک آرم برند شما نیست و هویت شما نیز نیست. طراحی لوگو ، طراحی هویت و نام تجاری همه نقش های متفاوتی دارند ، که در کنار هم ، یک تصویر درک شده برای یک تجارت یا محصول را تشکیل می دهند.

در اینجا قسمت تعریف برخی از سبک ها در طراحی لوگو آورده شده است:

جایگاه نماد

در بالا به صورت اجمالی در رابطه با لوگو توضیح داده شد. نماد دارای یک خاصیت بصری است اما در رسانه و مدیا شما با حرکت، صدا و در کل متغییرهای بصری و شنیداری روبرو هستید. حال این به چه معنی است؟

با یک مثال ساده شروع خواهیم کرد قطعا همه ما با سری اول موبایل های که در ایران ورود پیدا کرداند  آشنا هستیم، شرکت Nokia جزوه همین دسته از بازار رقابتی در ایران بوده است.

اگر از شما بپرسم لوگو شرکت نوکیا چیست؟ در جواب چه خواهید گفت ؟
دو دست که همدیگر را می فشارند؟ یک دست کودک و یک دست مسنتر !

قطعا شما در همین حین که به این تصویر را تجسم نمودید، صدایی نیز به ذهنتان خطور کرد، که آن هم مختص به شرکت نوکیا خواهد بود.

باید به شما بگویم شما درست تصور کرده اید با این تفاوت که نشانه ی شرکت نوکیا  این میباشد و آن چیزی که شما بیان نموده اید طراحی نشانه و یا لوگو  شرکت نوکیا بوده است.

حال چه سودی نشانه برای شما و تجارت شما خواهد داشت؟

انسان دارای حواس ۵ گانه است و این حواس به صورت ناخودآگاه بر روی ذهن شما تاثیر عمیقی خواهد داشت. بوی یک گل رز را می توانید تجسم کنید؟

این امر نشان می دهد حتی اگر گل رزی وجود نداشته باشد شما بوی آن را در ذهنتان ثبت و حتی قابلیت یاد آوری آن را نیز دارید. علامت می تواند دقیقا همین قابلیت را داشته باشد.

دقت کنید در جهان امروز و شما می بایست به صورت خیلی دقیق ، حساب شده و حرفه ای اقدام به تبلیغ نمایید این روش ها اعبارت اند از :

• آشنایی
• اعتماد سازی
• معرفی
• ایجاد نیاز
• فروش و خدمات
• پیگیری پس از فروش

تفاوت نوشته با نشان و تایپوگرافی در این است که صرفا شما را متمایز می کند و این امر بسیار مهم خواهد بود، نماد بانک ملت را در نظر بگیرید

شما اگر در خیابانی نا آشنا به دنبال این بانک بگردید صرفا چشم و ذهن شما به دنبال نماد این بانک خواهد گشت، حال اگر در یک خیابان به دنبال یه بانک با نوشته معمولی بودید چقدر سخت تر بود.

این تنها بخش کوچکی از برند سازی و نماد سازی در تبلیغات است. از آنجایی که در این بخش قصد بر توضیح “طراحی نشانه” در مدیوم رسانه ای داریم این مبحث را در اینجا خاتمه داده و به “طراحی آرم” و یا “نشان واره” خواهیم پرداخت.

شاید به نظر شما این مطالب چه ارتباطی به طراحی نشان واره دارد، توجه داشته باشید نشان واره با وجود دارا بودن زیبایی بصری و شنیداری، اما در حوزه برندیگ قرار میگیرد.

چگونه آرم یک شرکت شکل می گیرد؟

آغاز طراحی

در کل طراحی آرم مانیفست کل شرکت شماست و میتواند شما را بهتر و دقیق تر در عموم مردم جانمایی کند. معرفی یک شرکت، برند و هرچیز دیگر در ۲۰ دقیقه اول آشنایی افراد با آن محصول و یا برند صورت خواهد گرفت

اگر یک تبلیغ از این مقوله بهره لازم را نبرد دچار ضعف است و نماد به عنوان شعار تجاری، سیاسی و حتی اجتماعی فعالیت شما در این ۲۰ دقیقه میتواند بسیار موثر باشد.

بعد از فروش محصول نشان واره چگونه می تواند مبلغ برند شما باشد؟

مثال برند نوکیا بسیار مثال خوبی است ! هرگاه شما تلفن همراه خود را روشن می نمایید صدای آن را خواهید شنید حتی با فرض بر اینکه تلفن همراه شما در جیبتان باشد

افرادی که در اطراف شما هستند باشنیدن صدای گوشیتان به نحوی تبلیغ نوکیا را درک خواهند نمود، اینکه شما گوشی نوکیا دارید، تعداد دفعاتی که با این امر موجه شده اید بسیاراند. و این خود به نحوی تبلیغ رایگان برای برند شماست.

تا بحال شده است از برندی استفاده نمایید و از داشتن آن برند رضایت کافی را داشته باشید؟

اگر چنین اتفاقی برای شما رخ داده است حتما توجه نموده اید که به محض شنیدن صدا، تصویر و … آن برند در رسانه ها، شما ترغیب به دیدن آن آگهی و … خواهید شد.

این امر نشان دهنده آن است که وقتی به برندی اعتماد می کنید، آن را ناخوآگاه پیگیری می نمایید! و این امر با کد سازی (آرم ، لوگو و …) از طرف آن برند انجام خواهد شد و اینگونه است که شما را ترغیب به خرید بعدی و بروز رسانی کالایتان می نماید.

در خاتمه برندینگ هزینه ایست که اکنون پرداخت می نمایید اما در مدت زمان و هرچه بیشتر پیش برود همانند سود سرمایه گذاری به شما سود بیشتری را ارائه می نمایید

یکی از ابزار های برندیگ و نماد سازی “طراحی آرم” شناخته خواهد شد. که نه تنها جنبه تبلیغاتی، بلکه اقتدار و قدرت یک شرکت را می رساند.

نکات مهم برای خلق یک لوگوی گرافیکی

1.یک نشانه خوب به صورت مشخص ، مناسب ، عملی ، گرافیکی و ساده است و پیام مورد نظر مالک را منتقل می کند. یک مفهوم یا “معنی” معمولاً پشت یک نشان واره مؤثر است و پیام مورد نظر را به شما ارتباط می دهد.

یک علامت باید بتواند در هر اندازه چاپ شود و در اکثر موارد بدون رنگ موثر باشد. یک علامت عالی در اصل به دو چیز جلب می شود: مفهوم عالی و اجرای عالی.

2. نشان باید به اندازه کافی متمایز باشد تا به راحتی شناخته شود و به اندازه کافی ساده برای کار در رسانه های چندگانه باشد. یک آرم خوب به یاد ماندنی است و اولین جلوه عالی را ایجاد می کند. این باید در هر اندازه موثر باشد – خواه روی تابلوی تبلیغاتی یا روی قلم. یک نشانه خوب هم از نظر رنگ و هم در سیاه و سفید تأثیر می گذارد.

3.جزئیات بسیار مهم هستند. توجه ویژه ای به هر عنصر علامت از جمله رنگ ها ، شکل ها و قلم ها باید داشته باشد.

همه این عناصر به انتقال پیام در مورد برند شما کمک می کنند. یک سالن ورزشی ممکن است از فونت های ضخیم و جسورانه استفاده کند ، در حالی که یک آژانس برنامه ریزی عروسی ممکن است از فونت های خیالی و نازک برای نشانه خود استفاده کند.

ساخت برند از کجا شروع می شود؟

 تصویری از شرکت های عاطفی درک شده به عنوان یک کل. هویت چیست؟ – جنبه های بصری که بخشی از برند کلی را تشکیل می دهد. آرم چیست؟ – یک آرماز طریق استفاده از یک مارک یا نماد ، یک تجارت را به ساده ترین شکل خود مشخص می کند .

برندسازی مطمئناً موضوعی سبک نیست – کل نشریات و صدها کتاب در مورد این موضوع نوشته شده است ، با این وجود برای خلاصه تر کردن آن می توانید “مارک” را به عنوان یک سازمان ، خدمات یا کالایی با “شخصیت” شکل دهید که توصیف می کند. با درک مخاطب. در این یادداشت همچنین باید اظهار داشت که یک طراح نمی تواند یک برند “بسازد” – فقط مخاطب می تواند این کار را انجام دهد. یک طراح پایه و اساس مارک را تشکیل می دهد .
بسیاری از مردم معتقدند که یک نام تجاری فقط از چند عنصر تشکیل شده است – برخی از رنگ ها ، برخی قلم ها ، یک آرم ، یک شعار و شاید برخی از موسیقی ها نیز به آن اضافه شوند. در واقعیت ، این بسیار پیچیده تر از آن است. ممکن است بگویید که یک مارک یک تصویر شرکت است.
ایده اصلی و مفهوم اصلی در پس داشتن یک تصویر شرکتی این است که هر کاری که یک شرکت انجام می دهد ، هر آنچه را که در اختیار دارد و هر آنچه را که تولید می کند باید منعکس کننده ارزش ها و اهداف تجارت به عنوان یک کل باشد.
این قوام این ایده اصلی است که شرکت را تشکیل می دهد ، آن را هدایت می کند ، نشان می دهد که چه چیزی را می ایستد ، به چه اعتقاد دارد و چرا وجود دارد. این صرفاً برخی از رنگ ها ، برخی از نوع های مختلف ، یک آرم و یک شعار نیست.
طراحی هویت چیست؟

مهمترین نقش در “نام تجاری” یا “تصویر شرکت” یک شرکت ، هویت آن است.

در بیشتر موارد ، طراحی هویت حول وسایل بصری مورد استفاده در یک شرکت استوار است ، که معمولاً در مجموعه ای از دستورالعمل ها جمع می شوند. این دستورالعملها که یک هویت را تشکیل می دهند ، معمولاً نحوه استفاده از هویت را در انواع رسانه ها ، با استفاده از پالت های رنگی تأیید شده ، فونت ها ، چیدمان ها ، اندازه گیری ها و موارد دیگر به کار می گیرند. این دستورالعمل ها اطمینان می دهند که هویت شرکت به طور منسجم نگه داشته می شود ، که به نوبه خود ، به عنوان یک برند اجازه می دهد به عنوان یک کل قابل تشخیص باشد.
هویت یا “تصویر” یک شرکت از بسیاری از دستگاههای تصویری تشکیل شده است:
لوگو (نمادی از کل هویت و مارک تجاری)
لوازم التحریر (Letterhead + کارت ویزیت + پاکت و غیره)
وثیقه بازاریابی (بروشور ، بروشور ، کتاب ، وب سایت و غیره)
محصولات و بسته بندی (محصولات فروخته شده و بسته بندی که در آن وارد می شوند)
طراحی لباس (موارد ملموس لباس که توسط کارمندان پوشیده می شود)
علائم (طراحی داخلی و خارجی)
پیام ها و اقدامات (پیام های ارسال شده از طریق روش های ارتباطی غیر مستقیم یا مستقیم)
سایر ارتباطات (صدا ، بو ، لمس ، و غیره)
هر چیزی تصویری که نمایانگر تجارت باشد.
همه این موارد یک هویت را تشکیل می دهد و باید از مارک به طور کلی پشتیبانی کند. با این حال ، این آرم ، هویت و مارک تجاری شرکت های مختلف است که در یک مارک قابل شناسایی قرار گرفته اند. این مارک نماد و نماد تجارت به عنوان یک کل است.
هویت برند شما نمایشی بصری از برند کلی شما است. اینگونه است که برند شما بصری ارتباط برقرار می کند.

مطمئناً ، طراحی علامت شما بخشی از هویت برند شماست ، اما چیزهای بیشتری نسبت به آن وجود دارد. این زبانی است که شما استفاده می کنید ، انتخاب های تایپی که انجام می دهید ، سبک عکاسی در ارتباط با نام تجاری شما و موارد دیگر.

وقتی با یک آژانس طراحی کار می کنید تا به طراحی و توسعه برند خود کمک کنید ، آنها باید هویت برند شما را در یک سندی بپیوندند ، که اغلب آنرا راهنمایی های هویت برند می نامند.

این می تواند در هنگام کار با دیگران مورد استفاده قرار گیرد تا به ارتباط بصری برند شما کمک کند.

“انتخاب اسم باید منحصر به فرد و ویژه کسب و کار شما باشد”

در اینجا برخی از سوالاتی که می توانید از خودتان بپرسید

علت اینکه این تجارت را آغاز کردیم چیست؟

قوانین و هنجارهایی که برای ما به عنوان ی شرکت مهم هستند چیست؟

چه چیزی باعث می شود برند ما خاص شود؟

سه کلمه که می خواهیم مشتریان ما برای توصیف ما از آن استفاده کنند چیست؟

3.بهترین مواردی که می تواند الهام بخش لوگو شما باشد کدام است؟

سخت ترین قسمت فرآیند طراحی نماد جستجو برای پیدا کردن یک ایده است.در این قسمت ما چند نکته را در نظر گرفته ایم تا آن را مطالعه کنید.

مهمترین مراحل برای طراحی لوگو

آیا تا به حال یک برند بزرگ را بدون لوگو دیده اید؟ نه؟ چون وجود ندارد. یک آرم تأثیر عمده ای در چگونگی درک مشتریان از برند شما دارد. بنابراین به طور طبیعی ، شما می خواهید آرم شما برجسته باشد. اما چگونه به آنجا می رسید؟

نترسید! این راهنمای مفید به شما همه چیزهایی را که باید بدانید برای طراحی لوگو  مناسب برای شما و تجارت شما می آموزد. از تعریف هویت برند خود و درک آنچه در یک لوگوی عالی ایجاد می شود ، تا انتخاب های مناسب در طراحی و حرکت در روند طراحی را انجام دهید ، برای یادگیری چگونگی طراحی یک آرم این مقاله از سایت  آژانس آنلاین گرافیکی تبلیغاتی ریوال را بخوانید.

سبک طراحی

چگونه می توانم لوگو خود را طراحی کنم؟

این 12 قسمت مراحلی است که شما باید دنبال کنید:

  1. درک کنید که چرا به یک آرم نیاز دارید
  2. هویت برند خود را تعریف کنید
  3. الهام بخش برای طراحی خود باشید
  4. مسابقه را بررسی کنید
  5. سبک طراحی خود را انتخاب کنید
  6. نوع مناسب آرم را پیدا کنید
  7. به رنگ توجه کنید
  8. تایپوگرافی مناسب را انتخاب کنید
  9. با طراح خود ارتباط برقرار کنید
  10. گزینه های آرم خود را ارزیابی کنید
  11. چه کاری نباید هنگام طراحی یک آرم انجام داد
  12. طراحی آرم خود را با نام تجاری خود ادغام کنید

1. درک کنید که چرا به یک آرم نیاز دارید

تجارت مانند دوستیابی است, شما در تلاش هستید مشتری های گوناگون را به سمت خود جذب کنید و آنها را عاشق مارک تجاری خود کنید. بنابراین از نماد خود به عنوان تصویر موجود در پروفایل خود بیابید. این همان چیزی است که باعث می شود افراد علاقه مند شوند و سعی کنند اطلاعات بیشتری در مورد شما کسب کنند . 

از آنجا که لوگوی شما یک بخش اساسی از برند شماست ، می خواهید مطمئن شوید که این کار به خوبی انجام شده است. تمام اجزاء مارک تجاری شما را بر روی قسمت های مختلف دگیر نیز قرار خواهد گرفت, از طراحی سایت ، بسته بندی و کارت ویزیت تا…

یک طراحی لوگو عالی و حرفه ای نه تنها توانایی برقراری ارتباط با آنچه را که می خواهید را برقرار می کند بلکه یک برداشت اول خوب خواهد بود و به شما کمک می کند تا از رقابت سربلند بیرون بیایید.

2. هویت نام تجاری خود را تعریف کنید

لوگوی شما شخصیت برند شماست.برای انجام این کار ابتدا باید بفهمید که شخصیت اصلی برند شما چیست؟ هنگامی که شما یک ایده روشن در مورد آنچه شما را منحصر به فرد می کند می دانید، انتخاب گزینه های طراحی برای تکمیل آن بسیار ساده تر خواهد بود.هویت نام تجاری یکی از مهمترین مراحل برای طراحی لوگو است.

در اینجا سؤالاتی وجود دارد که می توانید از خودتان بپرسید ، تا به هویت برند خود برسید :

 • چرا این تجارت را شروع کردیم؟
 • اعتقادات و ارزشهایی که به عنوان یک شرکت برای ما مهم است چیست؟
 • چه کاری بهتر از هر کس دیگری انجام می دهیم؟
 • چه چیزی ما را خاص می کند؟
 • اگر می توانستیم مارک خود را به سه کلمه توصیف کنیم ، آنها چه چگونه تقسیم بندی می شدند؟
 • سه کلمه ای که ما می خواهیم مشتریان برای توصیف ما از آنها استفاده کنند چیست؟

3. الهام بخش برای طراحی خود باشید

سخت ترین بخش طراحی می تواند جستجوی طرحی الهام بخشی برای لوگو باشد. خوشبختانه ما نکاتی را برای شما انتخاب کرده ایم که این کار را بسیار آسان می کند.

شاید شما فردی هستید که به دنبال طرحی مفهومی باشید و دوست داشته باشید با جمع آوری ایده های کلامی شروع کنید. یک جلسه مناسب برای شکل گیری ایده می تواند دقیقاً همان چیزی باشد که شما نیاز دارید. در اینجا سه ​​مرحله وجود دارد که به شما کمک می کند بهترین ایده های خلاقانه آرم را ترسیم کنید :

1. قوانین ایده های خلاقانه را دنبال کنید:

ایده خلاقانه در مورد ایده های بد هم صدق می کند  (حتی آنهایی که واقعاً بد هستند)حتی یک ایده وحشتناک می تواند گفتگو را شکل دهد, که به یک راه حل عالی منجرب شود.

2. مانند مخاطبان خود فکر کنید:

لیستی از کلماتی که مارک شما را توصیف می کند تهیه کنید و هدف اصلی آن را شکل دهید. مانند یک فرد معمولی در مورد هدف خود فکر کنید و همیشه به یاد داشته باشید که چه چیزی برای آنها مهم است.

3. همه را درگیر کنید:

ایده های شگفت انگیز یک نفر خوب است ، اما تنها تنوع باعث می شود که تفاوت خلق شود . بحث را با افرادی از هر بخش یا حتی دوستان و شرکای تجاری در میان بگذارید. هرچه چشم اندازها بیشتر باشد بهتر است

وقتی صحبت از طراحی شگفا انگیز برای آرم شما می شود ، از محدوده کردن ذهن خود اجتناب کنید و از کمی متفاوت بودن نترسید. ببینید چگونه شرکت های دیگر چگونه لوگوهایی مانند: Crypto Caveman  ایده هایی را ترکیب می کنند که لزوماً با آنها ارتباطی نداشته است

یک تابلو بصری (تصویری) درست کنید

اگر فرد بصری هستید ، طرح های تصویری ممکن است ابزاری مناسب برای الهام گرفتن برای شما باشد. می توانید با بریدن و پین کردن تصاویر چاپی یک صفحه ایجاد کنید یا یک مورد دیجیتالی درست کنید. به سادگی تمام تصاویری را که احساس می کنید نظر افراد را به آنها جلب می کنید را جمع آوری کنید، تمام این قسمت ها می توانند ,آرم ها ، ترکیب های رنگی ، تصاویر یا گرافیک های دیگر باشند.

خواهید دید ، تابلوی بصری شما منعکس کننده سبک و ویژگیهای جذب کننده طراحی شما است.

4.فرآخوان طراحی را انجام دهید

بهترین مورد برای یافتن ایده فرآخوان ها هستند!بررسی کنید چه چیزی در آنجا وجود دارد ، چه چیزی با مخاطبان شما خوب ارتباط برقرار می کند و از آنچه باید دوری کنید. به این فکر کنید که چه چیزی آنها را از شما متفاوت می کند و چگونه می توانید این تفاوت ها را در طراحی آرم خود بیافزاید.

مطمئن باشید که خود را نسبت به رقیبانتان جدا می کنید. اگر تمام مشاغل دیگر در صنعت شما به صورت تک رنگ هستند ، شاید شما باید مقداری رنگ را برگزینید تا از آن استفاده کند. اگر آنها سنتی باشد ، شاید یک آرم جالب و مدرن توجه همه را به خود جلب کند.

5- سبک طراحی خود را انتخاب کنید

اکنون که ایده کاملی از نام تجاری خود دارید و ایده های مختلفی از آنها در ذهن شما بوجود آمده است ، وقت آن است که طراحی شروع کنید. در اینجا عناصر مختلف زیادی وجود دارد ، از رنگ ، شکل و گرافیک گرفته تا طراحی اسم . جدا کردن هر مؤلفه و کارهایی که می تواند برای آرم شما تاثیر بگذارد ، به شما کمک می کند تا قدم به قدم کارها را انجام دهید ، نه اینکه یکباره به کل طراحی را شکل دهید.

وقتی به لوگوی خود فکر می کنید ، اولین کاری که می خواهید انجام دهید طراحی زیبا برای برند شما است. هیچ سبکی وجود ندارد که برای همه برندها مناسب باشد ، پس سعی کنید نسبت به برند و شغل خود آرم را شکل دهید.

کلاسیک

آرم های مرسوم ، مد روز می توانند سرگرم کننده و هیجان انگیز باشند ، اما می توانند به سرعت منسوخ شوند. یک سبک کلاسیک به شما قدرت ماندگاری بهتری می دهد و می تواند به شما در رسیدن به مخاطبان وسیع تری کمک کند. این زیبایی شناسی آن را ساده نگه می دارد و به دنبال پالت های رنگی ، گرافیکی یا فونت ها نیست. یک سبک کلاسیک به مردم می گوید شما قابل اعتماد هستید.

طراحی رترو و وینتیج

طراحی رترو و وینتیج در حال حاضر بسیار محبوب است آنها فوراً شما را به یاد گذشته می اندازند و احساسات عاشقانه دلتنگی را در شما به وجود می آورند. یک آرم قدیمی به مشتریان می گوید که تاریخ برای شما مهم است و هر آنچه می فروشید درست انجام می شود. آرم های پوشیده و نشان داده شده دستی در پالت های قهوه ای و بژ رنگی زیبایی این زیبایی را تکمیل می کند.

مدرن و مینیمالیستی

برندها غالباً سبکی تمیز و مینیمالیستی را برای برقراری ارتباط مدرن انتخاب می کنند. این سبک از فضای سفید زیادی ، جزئیات و خطوط ساده استفاده می کند که اغلب منجر به شکل گیری آرم های براق می شوند. یک سبک مینیمالیستی و مدرن به مشتریان خود نشان می دهد که مارک شما به روز است.

سرگرم کننده

این سبک دارای محبوبیت خاصی برای سفارش دهنده های مشتریان جوان دارد . سبک سرگرم کننده  تمایل به رنگ و زیبایی دارد و اغلب از نمادها یا تصاویر استفاده می کند تا یک تصویر مثبت و دوستانه ایجاد کند. به طور کلی این سبک به دنبال یک ایده خاص و یا یک تصویر زیبا است تا برند شما بدرخشد.

دست ساز

سبک دست ساز یک پیام واضح را منتقل می کند: این مارک اختصاصی است و از سبک دست ساز استفاده می کند. این سبک در ترکیب با سایر زیبایی شناسی ها به خوبی تلفیق می شود تا پیام را به مخاطب منتقل کند. اما می توان آن را با سبک های مینیمال و سرگرم کننده ترکیب کرد.

6. نوع مناسب آرم را پیدا کنید

علاوه بر سبک کلی ، 7 نوع اصلی از آرم وجود دارد که می توانید هنگام شکل گیری آرم خود از میان آنها یک را انتخاب کنید. می توانید شخصی را انتخاب کنید که متناسب با نام شرکت شما یا به طور کلی زیبایی شناسی مرتبط باشد ، یا آنها را ترکیب کنید تا چیزی منحصر به فرد ایجاد کنید.

مونوگرام

آرم های مونوگرام می توانند برای ساده کردن آرم شرکت شما بسیار عالی باشند ، به خصوص اگر نام شما بسیار طولانی یا سخت باشد. بسیاری از مشاغل تصمیم می گیرند که طبق لوگوهای دیگر پیش بروند و فقط به HP ، CNN یا H&M فکر می کنند. این مونوگرام ها می توانند برای لوگوهای مینیمالیستی عالی باشند ، اما به یاد داشته باشید که آنها در بیان آنچه در مورد شغل شماست ، خیلی خوب نیستند.

کلمات کلیدی (یا آرم ها )

کلمات کلیدی روشی بسیار ساده برای استفاده از نام شرکت شما به عنوان یک آرم است. برای اینکه به آنها شخصیت و ارزش دهید.

علائم نقاشی (یا نمادهای آرم)

علائم نمادی یا نمادهای آرم همان چیزی است که وقتی می شنویم کلمه “آرم” به آن فکر می کنیم. آنها تصاویر نمادین هستند که به راحتی قابل تشخیص هستند و نشانگر برند شما با یک تصویر هستند. می توانید چیزی ساده یا پیچیده تر انتخاب کنید ، اما حتماً نمادی را انتخاب کنید که ارتباط بی نظیری با برند شماداشته باشد. اغلب اوقات این نمادها با یک کلمه کلیدی تلفیق می شوند.

آرم انتزاعی

علائم آرم انتزاعی اشکال هندسی هستند که ارتباط فوری با یک تصویر موجود برقرار نمی کنند بلکه تصویری کاملاً جدید برای برند شما ایجاد می کنند. یک آرم انتزاعی باعث می شود تا تجارت شما به نمادی متصل شود که واقعاً برای شما بی نظیر باشد. لوگوی Printy نشان می دهد که چگونه یک نماد انتزاعی می تواند مدرن به نظر برسد ،اگر می خواهید لوگوی انتزاعی شما یک روحیه یا احساس خاصی در بیننده شکل دهد ، معانی شکل های مختلف هندسی آرم را دریابید .

ماسک ها

این سبک روشی جالب برای شخصیت دادن به برند شما است. آنها غالباً شخصیتهای رنگارنگ و کارتونی هستند که تجارت شما را به روشی مناسب برای خانواده و نزدیک شدن نشان می دهند.( مانند اسباب بازی شاد)

علامت ترکیبی

در این سبک یک نماد را با یک علامت کلمه ترکیب می کنند تا یک نماد به راحتی قابل تشخیص بسازد. نام تجاری در کنار نماد قرار داده شده است ، یا مانند عناصر طراحی با لوگوی Brite Side در عنصر گرافیک یکپارچه شده است. بیننده هر دو عنصر را با مارک شما میبیننده و با آن ارتباط برقرار می کنند ، که به شما امکان می دهد از آنها هم به تنهایی و هم با هم استفاده کنید.

نماد

شبیه به علائم ترکیبی ، آرم های نمادین نیز اغلب ترکیبی از عناصر کلمه ای و تصویری هستند. آنها معمولاً از متن هایی تشکیل شده اند که در یک نماد، مانند نشان ها ، مهر و موم یا قفل در آنها است.

7. به رنگ توجه کنید

رنگ ها می توانند معانی مختلف داشته باشند. روانشناسی که در آنها استفاده شده در پشت رنگ پیچیده است ،رنگ ها عواطف و ایده های خاصی دارند که به آنها پیوسته است.

قرمز: قرمز مخفف هیجان ، شور و عصبانیت است. این رنگ انتخاب عالی است اگر مارک شما جوان و در حال ورود به بازار رقابت باشد.
 • نارنجی: نارنجی بسیار کمتر از قرمز استفاده می شود اما به همان اندازه پر انرژی است. این یک رنگ پر جنب و جوش ، نیرومند و بازیگوش است.
 • زرد: اگر می خواهید در دسترس و دوستانه به نظر برسید ، رنگ زرد انتخاب مناسبی است. این انرژی شاد ، مقرون به صرفه و جوان می بخشد.
 • سبز: سبز بسیار متنوع است و می تواند برای هر مارک واقعا مفید باشد مخصوصاً برای هر کسی که می خواهد ارتباطی با طبیعت برقرار کند مناسب است.
 • آبی: آبی یک انتخاب بسیار کلاسیک و متداول است. آرام و خونسرد است و نماد اعتماد و بلوغ است.
 • بنفش: بنفش می تواند برای شما لوکس به نظر برسد. بسته به سایه ، بنفش می تواند مرموز ، التقاطی یا زنانه باشد.
 • صورتی: اگر می خواهید دخترانه باشید ، هیچ چیز بهتر از صورتی نیست. اما این همه چیز این رنگ نیست! با سایه هایی مانند گل رز پاستیل ، هزار ساله صورتی یا ماژنت نئونی ، صورتی می تواند به آرم شما ظاهری بزرگ و سرد ، اما هنوز جوان و زنانه بخشد.
 • قهوه ای: قهوه ای ممکن است در ابتدا مانند یک انتخاب رنگ عجیب به نظر برسد ، اما برای آرم های مهم و مردانه کاملاً کار می کند. این رنگ می تواند به مارک شما ظاهری دست ساز ، منحصر به فرد و پیری ببخشد.
 • مشکی: اگر به دنبال ظاهری براق ، مدرن و مجلل هستید ، رنگ مشکی انتخاب بسیار خوبی خواهد بود. اگر می خواهید آن را ساده نگه دارید ، یک آرم سیاه و سفید مینیمالیستی راهی است که باید آن را دنبال کنید.
 • سفید: می خواهید لوگوی شما تمیز ، مدرن و مینیمالیستی به نظر برسد؟ در آرم خود از مقدار زیادی رنگ سفید استفاده کنید. به عنوان یک رنگ خنثی در ترکیب با تمام رنگ های دیگر کار می کند ، اما رنگ سفید لمس تمیز ، جوانی و اقتصادی به وجود می آورد.
 • خاکستری: اگر می خواهید به ظاهری بالغ ، کلاسیک و جدی برسید ، رنگ خاکستری مناسب است. سایه های تیره تر مرموز به نظر می رسند ، در حالی که سایه های سبک تر در بهتر نشان داده می شوند.
ترکیب رنگ ها
نیازی نیست که فقط با یک رنگ یک آرم را شکل دهید، اما می توانید چندین رنگ آرم را با هم ترکیب کنید تا یک داستان کامل از رنگ برند را بیان کنید . برای انتخاب رنگ هایی که با هم خوب ترکیب می شوند ، به چرخه رنگ ها نگاهی بیندازید.
 • رنگهای تکمیل کننده مستقیماً در چرخ رنگ قرار دارند. آنها بهترین ها را در هر دو رنگ به ارمغان می آورند و ظاهری بسیار پویا ایجاد می کنند.
 • رنگهای آنالوگ روی چرخ نزدیک به یکدیگر قرار می گیرند. اگر می خواهید رنگ های آرم شما هماهنگ باشد ، این موارد به خوبی کار می کنند.
 • رنگ های سه گانه از سه بخش مساوی روی چرخ رنگ ترسیم می شوند. اینها را برای یک اثر تحریک کننده و جسورانه انتخاب کنید.

8- تایپوگرافی مناسب را انتخاب کنید

شما می خواهید یک قلم را انتخاب کنید که آرم شما را تکمیل کند. 4 نوع فونت اساسی وجود دارد که می توانید با آنها کار کنید تا لوگوی خود را منحصر به فرد جلوه دهد:

فونت های serif

ببینید چگونه فونت به آرم Avalon جلوه ای شیک و بی انتها می بخشد؟ قلم های سریف می توانند آرم شما را کلاسیک و با کیفیت بالا جلوه دهند که باعث می شود قدری قدیمی تر به نظر برسند . آنها بسیار متنوع هستند و با هر نوع طراحی عالی به نظر می رسند اما با طرح های زیبا یا کلاسیک خوب کار می کنند.

فونت های sans serif

قلمهای Sans-serif برای ظاهری مدرن و تمیز مناسب هستند. آنها قلم های کوچک فونت های سریف را ندارند که باعث می شود بسیار براق و ساده به نظر برسند. این فونت ها برای مارک های مدرن بسیار مناسب است.

فونت های اسکریپت

فونت های اسکریپت یادآور فونت های دست نویس است. از قلم های خوشنویسی زیبا گرفته تا اسکریپت های آرام ، تنوع بسیار زیادی در آنجا وجود دارد. از آنها استفاده کنید تا لوگوی شما اختصاصی به نظر برسد.(مانند لوگوی خرگوش ماه در بالا)

عناصر طراحی خود را با هم جمع کنید
اکنون که ایده ای درباره همه عناصر مختلفی که لوگوی شما از آنها تشکیل شده است ، دارید ، باید مطمئن شوید که آنها با هم خوب ترکیب می شوند . شما می خواهید آنها را به روشی ترکیب کنید که هماهنگی برای ایجاد طرح پرشکوه مورد نظر شما باشد.

برند Skincare Voany ,این یک مارک زیبا و با کیفیت بالا است و از مارک ترکیبی به شکل ارگانیک ، یک فونت سری کلاسیک و یک پالت رنگ قهوه ای و بژ طبیعی استفاده می کند.

9. با طراح خود ارتباط برقرار کنید

اکنون که تمام نکات را آموختید، آماده اید که طراحی خود را شروع کنید! روش های زیادی برای شکل گیری آرم وجود دارد ، بنابراین باید در نظر بگیرید کدام یک برای شما مناسب تر است. اختصاصی ، مسابقه آرم ، طراحی لوگو آنلاین؟

قیمت های مختلف با کیفیت های مختلف عرضه می شوند و همه گزینه ها جوانب مثبت و منفی خود را دارند. برای بدست آوردن یک نمای کلی از آرم خود این مقایسه ها را برای طراحی لوگو بررسی کنید .

ممکن است ما  جانبدارانه رفتار کنیم ، اما فکر می کنیم مسابقه طراحی آرم بهترین راه برای طراحی لوگو است. برای اینکه مطمئن شوید طراحی شما کاملاً پیاده می شود ، اولین قانون کار با طراح برقراری ارتباط کامل با طراح است. پرکردن پرسشنامه این شانس را به شما می دهد که طراح شما را بیشتر بشناسد که شما چه کسی هستید و به چه چیزهایی نیاز دارید.

به یاد داشته باشید ، طراح شما متخصص است و بر اساس تجارب و هنر خود طراحی را شکل می دهد. ارائه بازخورد های دقیق و واضح همان چیزی است که توانایی درک آنچه دوست دارید را به طراحان می دهد. ممکن است به نظر بی نظیر باشد اما واقعیت دارد: بهترین کار وقتی اتفاق می افتد که شما و طراحتان با هم همکاری می کنید.

10. گزینه های خود را ارزیابی کنید

 انتخاب آرم  برای شما سخت است ، بنابراین از دوستان ، مشتریان و همکاران خود مشورت بگیرید تا در تصمیم گیری به شما کمک کنند.

چه چیزی یه لوگو خوب را می سازد؟

یک آرم خوب بلافاصله قابل تشخیص است ، پیام مارک شما را منعکس می کند و باعث می شود شما را به خوبی معرفی کند.یک آرم حرفه ای با برند و هویت شما ارتباط دارد . همچنین یک آرم عالی باید در هر اندازه و هر مکانی که می خواهید کوچک و بزرگ شود بدون آنکه کیفیت آن تغییری کند.

یک آرم خوب:

 • منحصر به فرد و متمایز است
 • به یادماندنی است
 • در هر اندازه می شود آن را تغییر داد
 • بازتاب هویت برند شما است
 • بی انتهاست

اما چگونه یک آرم خوب درست کنیم؟ در اینجا چند سوال کلی وجود دارد که می توانید هنگام ارزیابی گزینه های آرم خود از خود بپرسید:

 • آیا می توانید بگویید که در 2 ثانیه این لوگو برای چیست؟ آیا مردم فوراً درک می کنند تجارت شما چیست؟
 • آیا ساده و به یاد ماندنی است؟ آیا مشتریان شما قادر به یادآوری آن خواهند بود؟
 • آیا همه کاره است؟ آیا می توان آن را بر روی تمام نیازهای برند شما اعمال کرد؟
 • آیا طی سالیان سال می توانید از آن استفاده کنید,یا شما مجبورید یک طراحی مجدد را طی چند سال انجام دهید؟
 • آیا منحصر به فرد است؟ آیا شما را از رقبای خود جدا می کند؟
 • آیا برای مخاطب هدف شما جذابیت دارد؟

بدیهی است که در صورت فروش لباس کودکان، نیاز به یک آرم ساده ای دارید که بتواند بر روی پارچه دوخته شود ، نیازها و انتظارات برند شما از یک آرم بسیار متفاوت خواهد بود. بنابراین فراموش نکنید که در هنگام طراحی آرم خود ، یک قدم به عقب برداشته و ایده های بزرگتر را در نظر بگیرید.

11- در هنگام طراحی یک آرم چه کاری انجام ندهید

برخی از مشکلات رایج در طراحی لوگو وجود دارند. در اینجا نکاتی در مورد آنچه نباید انجام دهید بیان شده است:
 • حتما آرم را به صورت کلیشه ای به وجود نیاورید. شما یک دندانپزشک هستید ، بنابراین آرم شما نیاز به داشتن دندان در آن دارد؟ قطعا نه
 • آن را بیش از حد پیچیده نکنید. سادگی یک آرم ،به یاد ماندنی (و قابل چاپ) است.
 • سعی نکنید خیلی عمومی باشید. روندهای خارق العاده ای است ، اما اطمینان حاصل کنید که آرم شما سالیان سال منحصر به فرد است.
 • با یک فرد آماتور کار نکنید.

12. طراحی آرم خود را با نام تجاری خود ادغام کنید

حالا که می دانید چگونه یک آرم طراحی کنید ، مرحله بعد چیست؟

هنگامی که نماد خود را تهیه کردید ، مبنای ایده آل برای همه کالاهای تجاری مورد نیاز کسب و کار خود را ایجاد خواهید کرد – خواه کارت ویزیت ، طراحی بسته بندی یا طراحی سایت باشد.پالت رنگی ، فونت و ظاهر کلی آن و احساس اینکه آرم شما نقطه شروع برند شما است و طراح شما قادر خواهد بود ظاهری یکپارچه برای شما ایجاد کند.

نتیجه گیری

طراحی لوگو ابزاری برای برندسازی و بازاریابی است که می تواند برای نشان دادن مشاغل مورد استفاده قرار گیرد.

آرم شما نشان دهنده نام تجاری تجاری شما است. این چیزی ساده است که ، هنگامی که وفاداری به برند را می سازید ، مشتریان به اعتماد و تشخیص می آیند.

ما هر روز طراحی آرم را می بینیم ، بیشتر طراحی نشانه در یک زمینه تجاری یا برای نشان دادن یک تجارت استفاده می شود.

از طرح لوگو به عنوان نشان دهنده مشاغل استفاده می شود. یک پیام ، یک احساس یا یک داستان. با چیزی در مغز شما طنین انداز می شود و داستانی را بازگو می کند.

منبع:99designs

 • Instagram
 • Telegram
 • Whatsapp
 • Facebook

Call Now Button