آیکون لوگو

طراحی لوگو

اولین قسمتی که از هر مجموع به نمایش گذاشته می شود لوگو آن مجموعه است;به نوعی هویت یک مجموعه در یک قاب به بیننده ارائه می شود .یک طراحی لوگو حرفه ای میتواند حس اطمینان را به بیننده القاء کند و نقش اساسی در شکل گیری هویت آن برند داشته باشد.

طراحي برند اختصاصی

ما بهترین لوگو را برای برند شما طراحی خواهیم کرد که سالیان سال از آن استفاده کنید.

طراحی لوگو در کمترین زمان

یکی از خدمات ریوال ارائه ایده پردازی و طراحی لوگو در کمترین زمان به مشتریان عزیز است.

خروجی با کیفیت بالا

ارائه لوگو با خروجی مناسب و بالا با بهترین کیفیت نیز یکی دیگر از خدمات ریوال می باشد.

جدیدترین پروژه های طراحي آرم و لوگو

در این قسمت مجموعه ای از جدیدترین کارهای طراحی لوگو آنلاین به نمایش گذاشته شده است

لوگو چیست؟ و چرا به یک طراحی آرم حرفه ای نیاز داریم!

 

با طراحی لوگو حرفه ای ، کسب و کار خود را شروع کنید.طراحی لوگو یا نشانه, سمبلی گرافیکی است برای بیان یک عبارت یا انتقال یک مفهوم خاص از طریق نشانه,نوشتار و علامت به بیننده,از آرم یا نشانه به عنوان علامت و امضا نیز استفاده می شود چیزی که فعالیت فرد و سازمان های مختلف را نشان می دهد.

انسان های اولیه برای انتقال پیام و مفهوم از طریق تصویر, نمادهایی را بر روی سنگ ها و اشیاء هک می کردند که بتوانند پیام خود را به دیگران انتقال دهند.درطی تاریخ نیزهمواره انسان ها برای انتقال پیام و مفهوم و مالکیت خود بر چیزی از المان های خاصی به روی پرچم ها,وسایل,دام ها و…خود استفاده می کردند.

برای درک اینکه طراحی های لوگو چیست ، ابتدا باید درک کنیم که هدف اصلی آرم ها چیست. فرایند طراحی باید با هدف این باشد که آرم فوراً قابل شناسایی ، الهام بخش اعتماد ، تحسین ، وفاداری و برتری ضمنی باشد. این لوگو یکی از جنبه های بازار تجاری یا یک نهاد اقتصادی یک شرکت است و شکل ها ، رنگ ها ، فونت ها و تصاویر آن معمولاً با سایر آرم های موجود در یک طاقچه در بازار تفاوت های چشمگیری دارند.

کشیدن لوگو

بیش از 1200 مشتری که به ما اعتماد کرده اند

تكنيك هاي طلايي براي طراحي لوگو

در قسمت زیر مراحل و تکنیک های شکل گیری یک آرم بیان شده است.

انتخاب یک لوگو به چه چیزهایی بستگی دارد؟

مراحل طراحی لوگو

نکات مهم درباره انتخاب یک آرم

ما درک می کنیم که انتخاب یک طرح لوگو یک تصمیم سخت است. آرم شما هویت برند شماست ، بنابراین مهم است که نشان دهنده دقیق تجارت شما باشد. در زیر چند نکته مفید از طراحان لوگو حرفه ای ما آورده شده است که باید آنها را بخاطر بسپارید تا مراحل کار را طی کنید

1.رنگ های آرم

رنگ یکی از مهمترین عناصر طراحی است. رنگ آرم هایی که انتخاب می کنید می تواند نحوه درک و شناخت برند شما از سوی مشتریان را تغییر دهد. در حالی که می توانید از رنگهای دلخواه خود در لوگوی خود استفاده کنید ، 95٪ شرکتها از 1 تا 3 رنگ در طرح آرم خود استفاده می کنند. اگر می خواهید رنگ های بیشتری اضافه کنید ، توصیه می کنیم آنها را به نوع شغل خود گره بزنید.

2.سبک های فونت

مانند رنگ ها ، قلم ها نیز می توانند نحوه مشاهده مشتریان از تجارت شما را شکل دهند. اگر تصمیم بگیرید بیش از 2 فونت در آرم خود بگنجانید ، ممکن است خود آرم ناخوانا باشد. خوانایی هدف اصلی و جنبه اصلی طراحی لوگو است. حتماً سبکی از قلم را انتخاب کنید که فضای زیادی بین حروف ایجاد کند و پیام مناسبی را به مشتریان خود منتقل دهد.

3.اشکال مختلف آرم

بهترین قسمت برای بررسی گزینه های خلاقانه در آرم شما شکل آن است. شبیه رنگ ، شکل نقش مهمی در روانشناسی طراحی لوگو شما دارد. اطمینان حاصل کنید که همزمان با کشف اشکال مختلفی که آرم شما می تواند داشته باشد ، به تجربه مشتری نیز فکر می کنید. از انتظارات آنها از محصول یا خدمات خود استفاده کنید و آن را در انتخابی که انتخاب می کنید منعکس کنید.

4.طرح آرم

طرح آرم به نحوه سازماندهی اطلاعات در طراحی آرم شما اشاره دارد. به عنوان مثال ، آیا این نماد بالاتر از نام تجاری شما است یا در سایزهای مختلف خوب دیده می شود؟ هنگام انتخاب طراحی آرم ، به جایی که آرم شما به احتمال زیاد دیده می شود فکر کنید. اگر کسب و کار شما آنلاین است ، ممکن است چیدمانی متفاوت از ویترین فروشگاه تبلیغاتی محصولات سفارشی داشته باشید.

5.همخوانی 

در طراحی نماد ترکیبی هارمونی باید طوری باشد که آرم تصویری و نوشتاری با یکدیگر هماهنگ باشند یعنی مکمل همدیگر باشند,این نوع آرم ها در اصل پیچیده تر از دو آرم دیگر است به نوعی دو آرم قبل در یک قاب و تصویر به هم می رسند و با هم تلفیق می شوند

سوالات متداول

نکات مختلف درباره نحوه شکل گیری نشانه

در وهله اول چرا باید لوگو داشته باشیم؟

آرم ، هویت بصری برند شما است. به برند شما چهره ای می بخشد که مردم شما را با آن شناسایی می کنند. به آنها کمک می کند حتی در دریای مارک ها تجارت شما را به خاطر بسپارند. اما لوگو خام شما به دلایل مختلف باید در ذهن آنها ثبت شود.

اگر من به چیزی بیش از یک طراحی لوگو برای نام تجاری خود نیاز داشته باشم ، چه می کنم؟

آرم یکی از عناصر اساسی برند شماست. به غیر از طراحی آرم ، همه چیزهایی را که برای رشد تجارت خود نیاز دارید برای شما تامین می کنیم. خدماتی که به غیر از طراحی آرم ارائه می شود ، بخش های مختلفی است که شامل:

• لوگو و هویت سازمانی
• لوگو و کارت ویزیت
• لوگو و وب سایت
• لوگو با طرح تی شرت
• لوگو و رسانه های اجتماعی و موارد دیگر
شما می توانید هر کدام را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید و در حالی که هزینه های مختلفی را صرفه جویی می کنید برای رشد نام تجاری خود نیز می توانید به صورت حرفه ای پیش بروید!

در واقع طراحی لوگو چیست و چرا برای برند من از اهمیت بالایی برخوردار است؟

به عبارت ساده تر ، طراحی آرم ( logo ) فرایندی است که در آن نمادها ، متن ها ، تصاویر ، رنگ ها و سایر عناصر به صورت یکپارچه چیده می شوند. این ترتیب به ایجاد یک مارک تجاری منحصر به فرد کمک می کند که با مارک شما همخوانی داشته باشد.
یک آرم تجاری خوب طراحی شده چهره شرکت شما و عنصر اصلی هویت برند شما است. می توانید از آن در وب سایت ، کارت ویزیت ، بروشور ، برچسب ، بسته و کلیه مواد بازاریابی خود استفاده کنید. یک آرم سفارشی با طراحی متفکرانه به مخاطب شما اجازه می دهد تا به سرعت بفهمد شما به عنوان یک برند چه کاری انجام می دهید.

لوگو تصویری چیست؟

در لوگو تصویری از آیکون ,نماد,سمبل,و پیتوگرام استفاده می شود که طراح باید با استفاده از این قسمت ها علامت ها را به بهترین حالت طراحی کند

از این لوگو بیشتر در شرکت ها و سازمان هایی استفاده می شود که قصد دارند به ساده ترین روش ممکن مفهوم را به مخاطبین خود انتقال دهند.( البته علامت تصویری میتواند صرفا یک نماد خاص باشد که به فعالیت مجموعه هم ارتباط نداشته باشد)

از جمله لوگوهای تصویری برندهای شناخته شده میتوان از :

 • اپل
 • نایک
 • فایرفوکس
 • یونسکو

آیکون ها در علامت تصویری به نوعی مفهوم را با القاء عنصری خاص به بیننده انتقال می دهند.

از جمله نشان یونسکو که سعی شده از طریق عنصر تصویری حمایت از مادران و کودکان مفهوم را به سادترین روش به بیننده انتقال دهند.

لوگو ترکیبی چیست؟

در طراحی لوگو ترکیبی از نشان نوشتاری و تصویری استفاده می شود .

در این نوع آرم تصویری به عنوان نماد استفاده می شود و یک نوشته اختصاصی و منحصر به فرد نیز در زیر و یا کنار خلق علامت می شود .تلفیق این دو نشان ترکیبی را شکل می دهد .

ازجمله نشان های ترکیبی شناخته شده میتوان از:

 • ناسا
 • پپسی
 • ساند کلود

در طراحی لوگو ترکیبی هارمونی باید طوری باشد که نشانه تصویری و نوشتاری با یکدیگر هماهنگ باشند یعنی مکمل همدیگر باشند,این نوع آرم ها در اصل پیچیده تر از دو نشان قبلی است به نوعی دو نشان واره قبل در یک قاب و تصویر به هم می رسند و با هم تلفیق می شوند.

این دسته از علامت ها، رایج ترین آن ها میباشند و اغلب شامل یک شمایل متمایز به همراه یک فونت و تایپوگراف زیبا میباشند. این دسته از نشانه به ویژه میتوانند برای کمپانی هایی مورد استفاده قرار گیرند که در آن واحد در چند تجارت فعالیت دارند.

بسیاری از آرم هایی که شما می شناسید، مانند سامسونگ، سونی، پلی استیشن و از این قبیل، شامل این دسته از نماد ها میباشند. در این چنین علامت هایی با استفاده از طرح های ساده میتوان شکل هایی به یاد ماندنی از اسم یک کمپانی به وجود آورد. برای مثال یکی از معروف ترین این لوگوها،  شرکت کوکا کولا میباشد.

لوگو نوشتاری چیست؟

در لوگو نوشتاری ازتایپوگرافی,مونگرام استفاده می شود که طراح با استفاده از نوشتار, منظور و اسم مجموعه را به زبان های مختلف به بیننده نمایش می دهد

لوگو نوشتاری; استفاده متون مختلف گرافیکی را شامل می شود.طراح با استفاده ازاتودهای دستی نوشته های خاصی را ایده پردازی و اجرا می کند. تایپوگرافی ها بر اساس زبان های مختلف تغییر می کند.

این نوع نشانه باید به گونه ای طراحی شود که هر میزان سایز آن تغییر کرد خوانایی خود را از دست ندهد

از جمله لوگو های نوشتاری شناخته شده میتوان از:

 • کوکاکولا
 • دیزنی لند
 • گوگل

تایپوگرافی ها شامل شکل های گوناگون هستند

لوگو هایی که نازک تر و خطی هستند این نوع حس رسمیت و پالودگی را به بیننده انتقال می دهند

مانند:طراحی لوگو نوشتاری سالن های آرایشی که از تایپوگرافی نازک و خطی استفاده می شود.

و یا علامت های نوشتاری فانتزی که درشغل های مانند فست فود و یا مواد غذایی استفاده می شوند

این نوع لوگو ها مختص کارهای مخصوص خود هستند که اگر در فعالیت های دیگربه کار گرفته شوند ممکن است جلوه خوبی نداشته باشند.

اما چه چیز باعث میشود یک لوگو خوب باشد؟

یک لوگو خوب خواه یک تصویر باشد و یا فقط یک تایپوگراف باید دارای قدرتی باشد که خود را به نمایش گذارد.

یک لوگوی خوب، منحصر به فرد میباشد و نباید با لوگو دیگر شرکت ها و کمپانی ها اشتباده گرفته شود،

به ویژه با لوگو دیگر رقبا. لوگو شما نباید دارای محدودیت زمانی باشد. طراحی آن باید به گونه ای باشد که در طول 10، 20 یا 50 سال دوام داشته باشد.

طراحی لوگو یک کمپانی میتواند به راحتی در رابطه با آن کمپانی حسی را در مخاطب القا نماید. بنابراین باید در نظر داشته باشید تا به بهترین شکل از این خصویت بهره مند شوید.

اینکه این حس چگونه القا میشود و اینکه آیا تأثیر مثبتی بر مخاطب دارد یا خیر کاملاً در دستان شما میباشد، پس در طراحی لوگوی خود دقت لازم را به عمل آورید.

نکات مهم برای خلق یک آرم گرافیکی

1.یک نشانه خوب به صورت مشخص ، مناسب ، عملی ، گرافیکی و ساده است و پیام مورد نظر مالک را منتقل می کند. یک مفهوم یا “معنی” معمولاً پشت یک نشان واره مؤثر است و پیام مورد نظر را به شما ارتباط می دهد.

2.یک علامت باید بتواند در هر اندازه چاپ شود و در اکثر موارد بدون رنگ موثر باشد. یک علامت عالی در اصل به دو چیز جلب می شود: مفهوم عالی و اجرای عالی.

3.جزئیات بسیار مهم هستند. توجه ویژه ای به هر عنصر علامت از جمله رنگ ها ، شکل ها و قلم ها باید داشته باشد.

همه این عناصر به انتقال پیام در مورد برند شما کمک می کنند. یک سالن ورزشی ممکن است از فونت های ضخیم و جسورانه استفاده کند ، در حالی که یک آژانس برنامه ریزی عروسی ممکن است از فونت های خیالی و نازک برای نشانه خود استفاده کند.

قیمت طراحی لوگو بر چه اساس تعیین می شود؟

تعرفه و قیمت طراحی لوگو و آرم /لوگو یکی از قسمت های مهم طراحی گرافیک است.یکی از کلیدی ترین معیارهای لوگو، متفاوت بودن آن است.

قیمت هایی که برای طراحی لوگو مطرح می شوند میتوانند رنج بسیار متفاوتی را بر مبنای نوع طراحی ، تیم لوگو و سایر آیتم های اینچنینی به خود اختصاص دهند.

یعنی یک چارچوب خاص را باید بر اساس یک طرح خاص با یک قیمت مشخص شده انجام دهیم,هزینه ای که برای طراحی لوگو انجام می شود می تواند مشخص کند که لوگو باید به چه صورت طراحی شود.

این نوع نگرش که هر چقدر هزینه بیشتر باشد لوگو حرفه ای تر می شود درست است.

زیرا طراح بر اساس هزینه سعی می کند بهترین ایده را اجرا کند و تعرفه و قیمت طراحی لوگو و آرم نیز در این قسمت میتواند محرک خوبی برای بالا بردن انگیزه طراح باشد

اما چگونه به مشتری خود توضیح دهیم که به به وجود آوردن یک لوگو خاص چه مقدار زمان و هزینه دارد؟

استراتژی ساخت لوگو به این بستگی دارد که کی، کجا و برای چه کسی می خواهید شعار خود را منتقل کنید.

قیمت طراحی برای هر طراح متفاوت است.

لوگوی مناسب به بالا رفتن قیمت محصول شما کمک می کند.

مانند شرکت کوکا کولا! این شرکت به علت لوگوی قوی خود هر چه قیمت محصولات خود را بالا ببرد باز همفروش بالایی دارد.
تعریف لوگو مانند رفتن به مسافرت برای کشف محصول مهمی است.

چرا طراحی نشانه مهم است؟

یک آرم را می توان به عنوان چهره یک شرکت توصیف کرد. اغلب اوقات ، این اولین چیزی است که مشتری بالقوه در مورد شغل شما متوجه می کند. 

یک آرم بسیار بیشتر از یک تصویر است؛ این یک شناخت برای مشتریان و یک پایه مهم برای نام تجاری شرکت شما است.

 غالباً گفته می شود كه مشتریان ظرف چند ثانیه در مورد یك شركت نظر می دهند. یک آرم خوب طراحی شده راهی آسان برای انتقال به مشتریان بالقوه است که شغل شما حرفه ای ، قابل اعتماد است و کالاها یا خدمات با کیفیتی را ارائه می دهد.

سوال ما از شما این است آیا تا به حال یک نام تجاری بزرگ بدون لوگو دیده اید؟ طبیعتا پاسخ شما خیر خواهد بود;به همین دلیل است که لوگو می تواند تاثیر زیادی بر مشتریان شما داشته باشد و آنها می توانند از طریق آن هدف شما را درک کنند.

برقراری ارتباط روشن

این مهارتی است که طراحان لوگوی خوب را از طراحان بزرگ لوگو جدا می کند.

بدون داشتن توانایی برقراری ارتباط موثر با مشتری در مورد آنچه نیازها و خواسته های آنها در مورد طراحی آنهاست ، کل پروژه می تواند در فاجعه و یک قرارداد جدا شده پایان یابد. طراحان آرم های ناشناس غالباً به پاسخ های نوشته شده در پرسشنامه برندسازی یا یادداشت های آنها اعتماد زیادی دارند.

از جلسه خلاقیت مهم است که نسبت به تغییرات و درخواست های دقایق قبل از مشتری انعطاف پذیر و ذهن آگاه باشید. در عین حال ، طراحان بزرگ آرم نیز باید این اطمینان را داشته باشند که مشتریان خود را از تفاوت های ظریف دنیای طراحی آگاه کنند.

آنها نباید از توضیح اینکه چرا برخی رنگ ها به خوبی به هم وصل نمی شوند ، خودداری کنند ، یا چرا وقتی با قرار دادن آرم روی یک محصول تبلیغاتی ، اندازه قلم به اندازه کافی قابل مشاهده نخواهد بود.

طراحان لوگو که می توانند مفهوم طراحی را به درستی به مشتری توضیح دهند ، قادر به پذیرش انتقاد سازنده از کار خود باشند ، راه حل های هوشمندانه ای برای یک مشکل ارائه دهند و در جهت سازش در طراحی کار کنند ، کسانی هستند که تمایل دارند که در این زمینه موفق ترین باشند.

نکات مهم برای طراحی آرم

1.یک نشانه خوب به صورت مشخص ، مناسب ، عملی ، گرافیکی و ساده است و پیام مورد نظر مالک را منتقل می کند. یک مفهوم یا “معنی” معمولاً پشت یک نشان واره مؤثر است و پیام مورد نظر را به شما ارتباط می دهد. یک علامت باید بتواند در هر اندازه چاپ شود و در اکثر موارد بدون رنگ موثر باشد. یک آرم عالی در اصل به دو چیز جلب می شود: مفهوم عالی و اجرای عالی.

2. نشان باید به اندازه کافی متمایز باشد تا به راحتی شناخته شود و به اندازه کافی ساده برای کار در رسانه های چندگانه باشد. یک آرم خوب به یاد ماندنی است و اولین جلوه عالی را ایجاد می کند. این باید در هر اندازه موثر باشد – خواه روی تابلوی تبلیغاتی یا روی قلم. یک نشانه خوب هم از نظر رنگ و هم در سیاه و سفید تأثیر می گذارد.

3.جزئیات بسیار مهم هستند. توجه ویژه ای به هر عنصر آرم از جمله رنگ ها ، شکل ها و قلم ها باید داشته باشد. همه این عناصر به انتقال پیام در مورد برند شما کمک می کنند. یک سالن ورزشی ممکن است از فونت های ضخیم و جسورانه استفاده کند ، در حالی که یک آژانس برنامه ریزی عروسی ممکن است از فونت های خیالی و نازک برای نشانه خود استفاده کند.

عناصر مهم و اساسی در طراحی آرم و نشانه

01. خط

عنصر خط مهمترین و اساسی ترین عنصر برای ایجاد هرگونه طراحی گرافیکی ریوال از جمله یک آرم است. یک خط نوازشی است که یک قلم یا مداد برای اتصال دو نقطه ایجاد می کند. طراحان گرافیک از خطوط برای تقسیم فضا استفاده می کنند. به عنوان مثال ، یک طراح از خطوطی در طراحی مجله استفاده می کند تا محتوای بدن را از پانل های جانبی و عناوین حفظ کند.

هنگام طراحی یک آرم ، خطوط برای طراح گرافیک اهمیت زیادی دارند. طیف گسترده ای از خطوط مانند نرم ، ضخیم ، سخت ، جسورانه ، نازک ، زیگزاگ و انواع دیگر وجود دارد. یک خط مناسب خطی است که می تواند شخصیت برند را بیان کند ، یک آرم قصد دارد آن را نمایندگی کند.

02. رنگ

اهمیت رنگ ها در طراحی لوگو چند برابر است. در مرحله اول ، اکنون رنگها به دلیل قدرت بی حد و حصر خود بر مردم شناخته شده اند. رنگ ها می توانند احساسات و احساسات را از بینندگان بیرون بریزند. به عنوان مثال ، وقتی در یک طراحی گرافیکی قرمز رنگ می بینید ، پر از احساساتی مانند عشق ، اشتیاق و پرخاشگری می شوید. به همین ترتیب ، رنگ زرد احساس روشنایی ، امید ، آفتاب ، مثبت بودن ، شعور و غیره را برمی انگیزد و رنگ زرد به معنای هوش و معاشرت است.

طراح می تواند از رنگ ها به عنوان یک عنصر مستقل در یک پس زمینه استفاده کند یا می تواند به همراه سایر عناصر در یک آرم اعمال شود. یک طراح گرافیک با تجربه می تواند از رنگها برای گفتن داستانی در مورد تجارت یا برند استفاده کند.

رنگ یکی دیگر از عناصر مهم طراحی است که در طراحی آرم شما نقش اساسی دارد. در حالی که پالت رنگهای زیادی دارد ، همه آنها برای نمایش تجارت شما مناسب نیستند. بینندگان ابتدا رنگها را می بینند تا تصوری از مشاغل شما داشته باشند. بنابراین ، برای انتقال پیام از رنگ ها استفاده کنید.

03. شکل

آرم ها در طیف گسترده ای از شکل ها قرار می گیرند. لوگوهایی را به اشکال مانند دایره ، مثلث ، بیضی ، مربع ، ذوزنقه ، الماس ، مستطیل ، پنج ضلعی و بسیاری دیگر پیدا خواهید کرد. شکل ها مرزهای یک آرم را مشخص می کنند. اما شکل فقط مربوط به شکل کلی یک آرم نیست.

در واقع ، طراحان باید فکر کنند که چگونه عناصر مختلف یک آرم می توانند یک شکل مورد نظر را ایجاد کنند و چگونه شکل آن با مخاطب ارتباط برقرار می کند. به یاد داشته باشید که عنصر شکل برای طراحی اساسی است.

به عنوان مثال ، شما می توانید بدون ایجاد یک شکل منحصر به فرد هنگام ایجاد یک طراحی بسته بندی ، به جلو حرکت کنید . بنابراین ، شکل های فیزیکی و مجازی در طراحی گرافیک به همان اندازه اهمیت دارند.

به شکل آرم خود توجه کنید. شکل باید با تصویر گرافیکی که انتخاب کرده اید همبستگی داشته باشد. همچنین شکل باید به تجارت شرکت شما مربوط باشد. شکل را تا حد امکان ساده نگه دارید تا مشتری بتواند به راحتی صفات تجارت شما را بشناسد.

04. فضا

عنصر مهم دیگر فضای منفی است که طراحان بیشتر از آن استفاده نمی کنند. اما هنگام استفاده ، این عنصر کمک زیادی به انتقال پیام مارک به شیوه زیبایی شناختی می کند. با استفاده از فضای منفی می توانید اشکال ایجاد کنید. بنابراین ، پیام مشتری خود را بررسی کنید و یک شکل یا شکل ایجاد کنید که پیام را منتقل می کند.

05. تایپوگرافی

تایپوگرافی شاید مهمترین بخش طراحی گرافیک باشد. انتخاب یک تایپ خاص برای ایجاد لمس شخصیت به یک آرم مهم است. این به نوبه خود شخصیتی از شغل و برند شما را ایجاد می کند. افراد می توانند مارک شما را به روشی خاص تجسم کنند از طرح آرم.

با این حال ، اطمینان حاصل کنید که هیچ مشکلی در استفاده از تایپ در آرم و سایر مواد بازاریابی مانند طراحی کارت ویزیت شما وجود ندارد . برای قوام برند ، از تایپی استفاده کنید که بسیاری از محصولات طراحی گرافیکی دیگر مشتری شما قبلاً از آن استفاده کرده است.

06. مقیاس

یکی از عناصری که به آرم و هویت برند شما علاقه مند می شود مقیاس است. اطمینان حاصل کنید که آرم تجاری شما در اندازه های مختلف قابل اندازه گیری است. وقتی بزرگترین اندازه ممکن در بیلبوردها پرتاب می شود ، این آرم باید چشمگیر باشد.اما همچنین باید هنگام چاپ روی سطوح کوچک محصولات تبلیغاتی مانند قلم ، جزئیات دقیق آن را به وضوح نشان دهد. به عبارت دیگر ، یک طراحی آرم مقیاس پذیر چشمگیر در تلاش شما برای ایجاد یک تصویر خوب از تجارت شما کمک خواهد کرد.

ویژگی های لوگو خوب و موفق در چیست؟

طراحی خوب و موفق باید دارای ویژگی‌هایی زیر باشد:

 1. اعتبار :یک طراحی مناسب باید به گونه ای باشد که بتواند به صاحب نشان واره و برند او اعتبار ببخشد و با فعالیت برند مرتبط باشد.
 2. انتقال مفهوم:یک نشان واره باید به خوبی مفهوم و خصوصیات آن برند را به مخاطبینش انتقال دهد
 3. ماندگار و قابلیت به روز رسانی: به نوعی باید بتواند در طول زمان تکامل پیدا کند.هر چقدر از طراحی یک نشانه بگذرد باید ان نشانه کاملتر شود و این ویژگی را پیدا کند که بر اساس زمان های مختلف تغییر کند .
 4. سازگار:باید بتواند در سایز های مختلف تغییر کند و همچنین از رنگ های مختلف در آن استفاده کرد .
 5. قابلیت استفاده در سایت ها و شبکه های اجتماعی:امروزه سایت ها و شبکه های اجتماعی نقش مهمی در معرفی برندها دارند پس یک لوگو باید به گونه ای طراحی شود که بتواند به خوبی در این قسمت ها مورد استفاده قرار بگیرند.
 6.  منحصر به فرد:یکی از مهترین ویژگی های یک نشانه اختصاصی بودن ان است تا فرد یا سازمان سفارش دهنده بتواند به طوری قانونی از ان استفاده کند.

و به طور خلاصه یک نشان واره باید به گونه ای ساده و مفهومی و خاص باشد تا بتواند به خوبی هدف یک سازمان را با استفاده از  هویت بصری به مخطبان انتقال دهد

معنی شکل در طراحی نشانه

برندی که به دنبال ایجاد یک هویت و شهرت واقعی است ، بدیهی است که باید از یک آرم خوب و مناسب برخوردار باشد. بله ، فرایند طراحی یک آرم با موفقیت ساده به نظر می رسد ، این امر به دو عامل مهم بستگی دارد. در حالی که ما همیشه نگران رنگ ها و قلم ها هستیم ، به سختی به جنبه حیاتی دیگر این فرآیند علاقه مندیم – آرم شکل می گیرد.

انواع شکل استفاده شده در ساختن یک آرم در مورد معنای چنین لوگو صحبت زیادی می کند و در ارتباط ماندن مخاطب با ارتباطی که در روانشناسی و احساسات آنها به گونه ای تنظیم شده است که آنها را به مارک پیوند می دهد ، مسیری طولانی را طی می کند. تحقیقات نشان داده اند که مغز هر شکل را به گونه ای متفاوت تفسیر می کند ، و هر یک توانایی تقویت پیام مورد نظر را برای بیننده دارند. بنابراین ، در حالی که شما فکر می کنید شکل های آرم شما در طراحی لوگو استفاده کرده اید فقط برای زیباسازی است ، آنها در واقع تعیین می کنند که چگونه دوستداران آینده نگر برند طراحی آرم شما را می بینند و تفسیر می کنند.

در این مقاله ، به تجزیه و تحلیل شکل های آشنا استفاده شده در طراحی لوگو و معانی مربوط به آنها می پردازیم ، در کنار اینکه چگونه ترکیب آنها بر مخاطبان هدفمند تأثیر می گذارد.

آرم های دایره ای

شکل های دایره ای و بیضی شکل مشخص نیست که حاشیه یا نقطه ای دارند و معمولاً گرد و نرم هستند – همه اینها باعث می شود شکل های منحصر به فرد آرم باشد. دایره ها و بیضی ها با امنیت ، شادابی ، محافظت و استمرار همراه هستند. وقتی بیش از یک دایره با هم ترکیب شوند ، این ممکن است یک جامعه ، پشتیبانی ، عشق ، استمرار یا بی نهایت را به تصویر بکشد – آرم المپیک را بررسی کنید.

بنابراین ، یک طراحی آرم که شامل استفاده از یک دایره است نه تنها استقبال ، بلکه مثبت است و پیام وحدت را نیز منتقل می کند. چنین لوگوهایی برای جلب توجه نیز مناسب هستند زیرا آنها چیزهایی نیستند که هر روز می بینیم.

نمونه هایی از آرم های دایره ای شامل آرم Glo و لوگوی Nivea است که در سال 2013 منتشر شد – به ویژگی های خاص و خاص بودن آنها توجه داشته باشید.

مستطیل و آرم مربع

ترکیب شکل های مستطیلی و مربعی معمولاً ترکیبی از پایداری و جسارت را به همراه دارد که ذهن انسان از نظر روانشناختی آن را متعادل و قابل اعتماد ترجمه می کند. همچنین ، این ترکیب در مقایسه با اشکال دیگر بیشتر مورد توجه چشم انسان است زیرا آنها چیزی را تشکیل می دهند که هر روز می بینیم.

وقتی در طرح های آرم شرکتی وجود داشته باشد ، مستطیل و آرم های مربعی ممکن است قدرت ، اثربخشی و حرفه ای بودن سطح بالایی را نشان دهند. مستطیل ها به اشیاء روزمره ای که دارای چیزهایی هستند ، شامل خانه ها ، صندوق ها و طاق ها مرتبط می شوند. وجود زاویه های مناسب و خطوط مستقیم ، حرفه ای بودن و همچنین نظم را به تصویر می کشد. بنابراین در رانندگی حس عمیق از قدرت و تعادل استفاده می شود.

برنامه های برتر ترکیب های مستطیلی و مربعی را می توان در طراحی لوگوی American Express و طراحی لوگوی مایکروسافت یافت. یکی دیگر از نمونه های کلاسیک یک آرم مربع ، لوگوی Ritter Sports است. در هر نمونه از مربع ها استفاده می شد تا نشان دهند چقدر این برندها دارای نظم و اطمینان هستند.

آرم های مثلث

شکل های آرم مثلثی مانند مربع ها از زوایای تیز و خطوط مستقیم تشکیل شده اند. اینکه ذهن آنها را چگونه تعبیر می کند بستگی به جهت گیری آنها در یک تصویر دارد. با این حال ، شکل های آرم مثلثی به طور کلی چنین احساسات و ایده هایی را که با ثبات و قدرت هم مرز است به تصویر می کشد. همچنین ممکن است نمایانگر انرژی ، نظم ، قدرت و حتی بیشتر باشد.

مثلثی که روی پایه آن در یک آرم نشسته است به معنای پایداری و قدرت است. وقتی شکل آرم مثلث رو به پایین باشد ، به معنای پویایی و عدم اطمینان است. این شکل ها و جهت گیری ها به دلیل پیوندهای محکم آنها با قدرت و همچنین ظاهر مردانه ، بیشتر در زمینه های علم و دین مورد استفاده قرار می گیرد.

به نماد آدیداس و مارک های مشابه ماجراجویی نگاهی بیندازید ، می فهمید که از مثلث ها برای ارائه معانی منحصر به فرد استفاده شده است. در مورد آدیداس ، خطوط شیب دار از مثلث انتزاعی به سرعت و حرکت ترجمه می شوند که تعبیر آن مارک چیست.

خطوط افقی و عمودی

معانی متصل به جهت گیری شکل های آرم در طراحی لوگو وجود دارد. خطوط عمودی مربوط به قدرت ، شجاعت ، تسلط ، مردانگی و پرخاشگری است. از طرف دیگر ، خطوط و شکل های افقی قرار گرفته از زنان تمایل بیشتری دارند و بنابراین به معنای آرامش و آرامش هستند. هنگامی که بسیاری از خطوط عمودی در شکل های یک آرم وجود دارند ، باعث می شود که طراحی آرم باریک تر به نظر برسد ، اما در مواردی که خطوط افقی بسیار زیاد است ، تصویر جلوه گسترده تری می گیرد.

بنابراین مارک ها یا شرکت هایی که مایل به جذب مخاطبان زن هستند از خطوط افقی بیشتر در طرح های آرم خود استفاده می کنند. این خطوط افقی ممکن است برای نشان دادن حرکت و پویایی نیز به کار رود. نمونه آن آرم افقی Stumblebum است. در مقابل ، شرکت هایی که به دنبال جسورانه و قدرتمند به نظر می رسند ، خطوط مستقیمی را در طرح های خود در کنار سایر مؤلفه های ثابت طراحی لوگو ترجیح می دهند. با این حال ، استفاده بیش از حد از خطوط عمودی می تواند نام تجاری را بیش از حد پرخاشگر و تسلط نشان دهد.

به طور کلی ، در صورت استفاده صحیح در طراحی های آرم ، این جهت گیری ها می توانند پیام های مختلفی را به مخاطب مورد نظر منتقل کنند.

شکل های آلی ، منحنی ها و آرم های مارپیچ

اشکال آرم های ارگانیک به دلیل منحصر به فرد بودن و توانایی جلب توجه هنگام استفاده صحیح در طرح های آرم شناخته شده است. دقیقاً مانند هندسه اصلی دنیای واقعی ، آرمهای شکل ارگانیک معمولاً به صورت آزاد و به هیچ وجه تعریف نشده اند. هنگامی که آنها بر روی چهره های مختلف ترسیم می شوند ، ترکیب نتیجه متمایز تری می دهد. و به دلیل این موارد ، آنها در صنعت سلامتی بسیار مورد استفاده سازندگان آرم قرار می گیرند.

تعاریف شکل های ارگانیک معمولاً بسیار انعطاف پذیر است – در بعضی موارد ، آنها ممکن است آشنایی و راحتی را برقرار کنند ، و در برخی دیگر ، ممکن است به معنای صمیمیت باشد. نمونه ای از آرم Gatorade است که در آن شکل صاعقه ، طبیعت پر انرژی شرکت را به تصویر می کشد.

در مواردی از منحنی ها ، آنها تمایل دارند احساس ریتم و حرکت را به طرح های آرم اضافه کنند و نشان دهنده احساسات مثبت ، خوشبختی و گاهی حرکت باشد. در برندهایی که بیشتر به دنبال ایجاد ارتباط شخصی با مخاطبان خود هستند ، شکل های آرم خمیده گزینه های ایده آل هستند. به همین ترتیب ، سازمان هایی که قصد دارند بازخورد شادی و خوشبختی آن را به مشتریان خود منتقل کنند ، با شکل های آرم خمیده بهتر این کار را انجام می دهند.

نرم افزار طراحی لوگو

نرم افزارهایی هستند که از قبل تصاویر مورد نظر در آنها قرار گرفته شده است و فقط تصاویر باید با هم ترکیب و تنظیم رنگ شوند,همچنین این نرم افزارها برای ساخت لوگوهای ساده و معمولی استفاده می شوند.

در این قسمت ما نرم افزارهایی را به شما معرفی می کنیم که مخصوص طراحی آرم بوده و دارای هزاران تصویر آماده هستند که برای طراحی لوگو استفاده می شوند.

نرم افزار LogoMaker

بدون شک یکی از بهترین نرم افزارهای قوی طراحی و ساخت لوگو می باشد که طراحان تازه کار به راحتی می توانند با استفاده از آن نشانه های ساده و معمولی را طراحی کنند

کار با این نرم افزار به چه صورت است؟در این نرم افزار تصاویر به صورت آماده دسته بندی شده اند و موضعات مختلفی را نشان می دهند.شما با انتخاب تصویر و ترکیب آنها می توانید تصاویر جدید را خلق کنید و یک آرمی شیک و ساده برای خود خلق کنید.

تصاویر موجود در این نرم افزار گرافیکی به صورت وکتور است و قدرت بزرگنمایی در هر سایزی را دارد.بعد از طراحی میتوان لوگو را با فرمت های مختلف تصویری ذخیره کرد و لوگو را در نرم افزارهای مختلف گرافیکی استفاده کرد.

نرم افزار AAA Logo

یک نرم افزار فوق العاده قوی و حرفه ای در زمینه طراحی لوگو به شمار می رود

نرم افزاری تقریبا کامل که لوگو آبجکت اماده و طرح لوگو آماده در آن بسیار فرآوان است. محیط این نرم افزار بسیار ساده و جذاب است و هر طراحی به راحتی می تواند از آن استفاده کند .

برای استفاده از این نرم افزار و ترکیب تصاویر با هم طراح باید به صورت حرفه ای دوره های ایده و خلاقیت را گذرانده باشد تا بتواند یک تصویر شیک و حرفه ای را خلق کند.

در نسخه جدید این نرم افزار طراح به راحتی میتواند تصاویر مورد نظری که انتخاب می کند را نیز ویرایش کند و آنها را به تصاویر گوناگون دیگر تبدیل کند.

همچنین این نرم افزار از فرمت های مختلف گرافیکی پشتیبانی می کند و طراحان به راحتی می توانند تصاویر را با کیفیت بالا ذخیره سازی کنند.

قابلیت های مختلف نرم افزار:

-استفاده آسان از نرم افزار

-امکان ویرایش تصاویر مختلف

-ترکیب تصاویر با هم و خلق تصاویر جدید

-بیش از 400طرح لوگو از پیش تعیین شده

-امکان ذخیره سازی با کیفیت و فرمت های مختلف

و…

مهمترین قسمت ها در طراحی آرم چیست؟

قدم اول داشتن علم ,هنر و ایده پردازی است

ایده پرداز کیست؟ به فردی که ایده را خلق می کند ایده پرداز گفته می شود

ایده پردازی باید با مهارت ها و توانمندی هایی همراه باشد که داشتن ذهنی خلاق یکی از ارکان مهم در خلق اثری ماندگار است

قدم دوم در طراحی نشانه علم روانشناسی صنعتی است

روانشناسی صنعتی در آرم چیست؟

روانشناسی صنعتی سازمانی دانش بررسی رفتار انسان ها در شغل های گوناگون است که کمک می کند از طریق روانشناختی یک سازمان و یک ارگان بهترین بازدهی را داشته باشد

افراد با ذهنیت ها و شغل های گسترده ای به طراح مراجعه می کنند از این رو طراح از طریق مشاوره و ذهن خوانی  باید مراجع کننده را روانشناسی کند و با رعایت اصول طراحی ,ذهن خود را جایگزین ذهن مراجعه کننده کند تا بتواند بهترین طرح را در چارچوبی خاص با ذهنیت طرف مقابل به او ارائه دهد

قدم سوم :آشنایی با روانشناسی رنگ است

روانشناسی رنگ در آرم چیست؟

روانشناسی رنگ ,طراحی کردن رنگ ها و بوجود آوردن آنها یک کار ذهنی و درونی و فردی است .

چیزی که باعث ایجاد و بروز یک عکس العمل در یک فرد می شود ممکن است در افراد دیگر باعث ظهور واکنش های مختلفی گردد.

گاهی این واکنش ها به دلیل اولویت بندی های شخصی است و گاهی به دلیل پس زمینه ی فرهنگی فرد که در هر فرد متفاوت است. تئوری رنگ به نوبه ی خود یک علم به حساب می آید.

مطالعه ی این که رنگ ها چگونه روی افراد مختلف اثرات گوناگونی میگذارد، هم به صورت فردی هم به صورت گروهی، چیزی است که ممکن است در بعضی افراد باعث شود تا شغل خود را گسترش و بهبود ببخشند.

تفاوت های فرهنگی به این معنا است که گاهی اوقات مواردی که برای یک فرد در یک کشور خوشحال کننده و هیجان برانگیز است می تواند برای فرد دیگری از یک کشور دیگر نا امید کننده و باعث دلتنگی و افسردگی شود.

لوگو سه بعدی چیست؟

بعد از ایده پردازی و طراحی لوگو می توان لوگو را به سه بعدی تبدیل کرد.تبدیل لوگو خام به سه بعدی دارای مراحل خاصی است که طراح باید در ایده پردازی آن دقت نمایید.

بعضی ازنشانه ها به خودی خود دارای رنگ و ویژگی های خاصی هستند که اعمال سه بعدی سازی روی آنها دشوار تر است یعنی طراح باید بر اساس تنظیم رنگ و یک محدوده خاص لوگو را سه بعدی سازد که شکل اصلی لوگو نیز حفظ شود.

در لوگو های سه بعدی ایده پردازی نقش بسیار مهمی دارد.یعنی طراح باید با استفاده از لوگو و فعالیت مربوطه آن ایده پردازی را اعمال کند.

نقش موکاپ در زیباسازی آرم چیست؟

لوگوها به خودی خود دارای یک چارچوب خاصی هستند.گاه طراحان برای بهتر جلوه دادن نشانه ها و نمایش پیش فرض آن روی قسمت های مختلف اشیا آن را  داخل موکاپ قرار می دهند تا بیننده جلوه های گوناگون لوگو را در فضاهای مختلف مشاهده نماید.

موکاپ های انتخاب شده هر طرح نیز بر اساس فعالیت لوگو انتخاب می شود یعنی موکاپی که برای یک لوگو اداری استفاده می شود بیشتر موکاپ های کتاب سربرگ و کارت ویزیت و…هستند.

در چه مرحله ای آرم در موکاپ قرار می گیرد؟

معمولا بعد از پایان طراحی کارفرما آن را مشاهده می کند و بعد از آن طراح طرح مورد تایید کارفرما را با جلوه های گوناگون در موکاپ قرار می دهد تا کارفرما لوگو را در تصاویر مختلف مشاهده نماید.

مزیت ها و معیاب استفاده از موکاپ چیست؟

موکاپ ها دارای مزیت های گوناگونی هستند که کارفرما می تواند لوگو خود را در تصاویر مختلف مشاهده نماید و حتی می توانند از آنها به عنوان تصاویر چاپی برای تبلیغ لوگو و استفاده از پوستر استفاده کند.

اما موکاپ ها معایبی نیز دارند که یکی از معایب بزرگ آن,موکاپ به لوگوهایی که به صورت حرفه ای طراحی نشده هم جلوه های خاصی میبخشد و وقتی کارفرما لوگو را مشاهده میکند با جلوه موکاپ تلفیق شده است و به نوعی ذهن مخاطب را فریب می دهد.

بیشترین موکاپی که استفاده می شود شامل دسته بندی های:

 • اداری
 • کارت ویزیت
 • بروشور
 • کاتالوگ
 • موکاپ لوگو

 • Instagram
 • Telegram
 • Whatsapp
 • Facebook

ارتباط با ما