طراحی,کاراکتر

طراحی کاریکاتور و شخصیت

طراحی کاراکتر دیجیتال و سه بعدی 

طراحی کاراکتر

طراحی کاراکتر/ یک طراح شخصیت (یا هنرمند شخصیت) کل مفهوم ، سبک و آثار هنری یک شخصیت را از ابتدا خلق می کند که اغلب شامل یک نگاه عمیق به شخصیت برای ایجاد یک ایده بصری از ویژگی های جسمی شخصیت است.

خلق یک کاراکتر کامل از ابتدا (انسانی یا در غیر این صورت) انرژی خلاق زیادی را می گیرد.به همین دلیل فرایند طراحی کاراکتر ها بسیار پیچیده است و اغلب یکی از شغل های موردعلاقه هنرمندان سرگرمی مشتاق است . 

هر هنرمندی فرآیند خلاقیت خاص خود را دارد ، بنابراین “راه درست” برای سفارش طراحی کاراکتر وجود ندارد.

اما به طور معمول روند خلاصه شخصیت با خلاصه ای از شخصیت شروع می شود. این شخصیت می تواند یک لاک پشت جهش یافته با توانایی های شبیه نینجا باشد ، یا فقط برخی از افراد که یک شیوه زندگی ساده در یک روز زندگی می کنند.

با استفاده از این توجیه ، غالباً یک سری ویژگی های پیشنهادی از نظر جسمی یا عاطفی وجود دارد و طراح شخصیت از آن یادداشت ها برای شروع ایده های کوچک استفاده می کند . عکسهای کوچک به طرز جالبی ایده های مختلفی به وجود می آورد 

هنگامی که هنرمند سبک های کوچک را انتخاب کرد ، اغلب جزئیات بیشتری را نقاشی می کنند و آن اجزا را زنده می کند. این می تواند شامل امتحان کردن لباس های مختلف ، مدل های مختلف مو ، سبک های صورت و همچنین در صورت لزوم داشتن سلاح های مختلف یا لوازم جانبی باشد.سپس یک طراحی نهایی انتخاب می شود و به محض خارج کردن کاراکتر ، هنرمند نظرهای متفاوتی از شخصیت را به عنوان مرجع خلق می کند. در انیمیشن اغلب  کاراکتر به یک برگه مدل تبدیل می شود تا سایر هنرمندان در نقاشی های خود به آن مراجعه کنند.

طراحی کاراکتر چیست؟

ایده طراحی کاراکتر این است ,یک شیرجه خلاقانه هنری بزنید ، و از آن بهترین طراحی را که با توصیف شخصیت ها مطابقت دارد بیرون بکشید.مشاهده یک اثر طراح کاراکتر واقعاً جادویی است و می توان فهمید که چرا هنرمندان عاشق این نوع طراحی  هستند.طراحی کاراکتر شخصیت حتی برای پروژه های شخصی نیز بسیار جالب است.

یکی از مهمترین عناصر طراحی کاراکتر کارتونی خوب ، سادگی است. طراحی کاراکتر ساده به معنای این است که می توانید زمان بیشتری را صرف پرداخت به کل صحنه یا ترسیم قاب های دیگر انیمیشن کنید.به دست های سه انگشتی میکی ماوس فکر کنید. این تصمیمی بود که برای صرفه جویی در وقت تولید اتخاذ شده و باعث می شود کارتون های بیشتری با سرعت بیشتری تولید شوند. اینک یکی از نمادین ترین ویژگی های طلسم دیزنی است.البته ، در حالی که سادگی مهم است ، اما در طراحی شخصیت ها نیز بیشتر این ساده بودن وجود دارد. شما باید بفهمید که چه چیزهایی اغراق آمیز است ، چه چیزهایی باید مورد تنزل قرار بگیرند ، چه چیزی باعث افزایش شخصیت می شوند و موارد دیگر. طراحی شخصیت خوب نتیجه ساعتها تفکر دقیق و تکرارهای متعدد طراحی است.

در ابتدای فرآیند طراحی شخصیت خود ، تصمیم بگیرید که شخصیت شما در تلاش است از چه کسی استفاده کند. به عنوان مثال ، شخصیت هایی که برای کودکان کوچک جذاب هستند ، اغلب دارای رنگ های روشن هستند و در اطراف شکل های اصلی طراحی می شوند.مشخص کنید که طراحی شخصیت در چه مکانی نمایش داده خواهد شد و در چه رسانه ای قرار دارد. به عنوان مثال طراحی شخصیت کارتونی با طراحی شخصیت های موبایل بازی بسیار متفاوت است.شخصیت های بازی موبایل اغلب لازم نیست که جزئیات زیادی داشته باشند زیرا از نزدیک مشاهده نمی شوند. بسته به نوع کارتون ، طراحی شخصیت کارتونی کاملاً واضح تر است و می تواند به جزئیات بیشتری نیاز داشته باشد.

فیلم ها ، نمایش های تلویزیونی ، بازی های ویدئویی ، هر قطعه سرگرمی به شخصیت های عالی احتیاج دارد. و این شخصیت ها فقط از ذهن ها به وجود می آیند.بهترین راه برای شروع تمرین طراحی شخصیت ، جذب بسیاری از افراد است. این اشخاص کمک می کنند تا یک کتابخانه تصویری از مراجع مانند لباس ، لوازم جانبی ، مدل مو ، عینک ، کفش و ویژگی های مشابه ایجاد شود که می توانید در کار خود استفاده کنید.

نکات مهم درباره طراحی شخصیت

 • مخاطب هدف خود را بفهمید
 • بدانید شخصیت در کجا ظاهر خواهد شد
 • طرح های دیگر را مطالعه کنید
 • شخصیت خود را منحصر به فرد کنید
 • برخی از شخصیت ها را اضافه کنید
 • از یک شکل بدن منحصر به فرد استفاده کنید
 • خطوط معنی دارند
 • استفاده از اغراق
 • دسترسی به شخصیتهای خود
 • اصطلاحات
 • به یاد داشته باشید که آن را ساده نگه دارید
 • اهداف ، رویاها و خواسته های خود را به آنها بدهید
 • پیش زمینه ای برای شخصیت ایجاد کنید
 • موضوعات واقعی تحقیق کنید
 • به بیرون جعبه فکر کنید
 • بازخورد از افراد دیگر دریافت کنید
 • هر جنبه ای از طراحی شخصیت خود را مرتب کنید

10نکته کلیدی در طراحی کاراکتر

اگر در حال خدمات طراحی کاراکتر برای مشتری هستید ، اغلب بسیاری از عناصر در حال حاضر توسط سفارش دهنده تصمیم گرفته می شوند. دانستن اینکه مخاطب هدف شخصیت شما چه کسی باشد به این معنی است که می توانید چگونگی طراحی یک شخصیت را بر اساس سلایق آن مخاطب تشخیص دهید.شما انواع شخصیت ها را در انواع تبلیغات ، انواع محصولات ، ماسک های شرکت ، شخصیت های فیلم و نمایش روی لباس پیدا خواهید کرد … در همه جا طرح شخصیت ها وجود دارد. بسیاری از آنها خوب هستند ، اما نگاه سریع به لباس کودکان ، به عنوان مثال ، نشان از طراحی شخصیت بد دارد.هر دو شخصیت خوب طراحی شده و شخصیت های ضعیف را مطالعه کنید. دریابید که چرا آنها جذاب یا ناپدید می شوند. خصوصیات بدنی یا انتخاب رنگ آنها در مورد اینکه شخصیت کیست چیست؟ چرا این شخصیت مورد توجه مردم قرار می گیرد یا آنها را سرد می کند؟ این به شما در بهبود ایده ها و مهارت های طراحی شخصیت خود کمک می کند.

1.طرح های جادویی را از دست ندهید

بسیاری از طراحان شخصیت ، پروژه خود را با طرح شروع می کنند. و اکثر طراحان معتقد هستند که این غالباً در جایی انجام می گیرد که جوهر شخصیت شکل گیرد .بنابراین وقتی در حال طراحی خود هستید ، اطمینان حاصل کنید که آن جادویی و خاص خبق کنید.

02. در مورد شخصیت های دیگر تحقیق کنید

برای اینکه بیشتر بفهمید چرا بعضی کارکترا ها بهتر جواب می دهند و چرا برخی خوب نیستند باید در مورد آنها تحقیق کنید و آنها را از زاویه های مختلف امتحان کنید شخصیت های مصور در همه جا ظاهر می شوند: در تبلیغات تلویزیونی ، جعبه غلات ، علائم فروشگاه ، برچسب روی میوه ، انیمیشن در تلفن های همراه و موارد دیگر. این الگوهای شخصیت را بررسی کنید و به این فکر کنید که چه چیزی باعث موفقیت آنها شده است

اوموم توصیه می کند: “وقتی با شخصیت هایی کار می کنید که باید از آنها الهام بگیرید” ، و می توانید این کار را از طریق تحقیق انجام دهید. ذهن شما یک کتابخانه تصویری است که می توانید آن را از اطلاعات مفید پر کنید. سعی کنید به اطرافیان خود توجه کنید – نحوه قدم زدن ، حرکات آنها ، چگونه آنها لباس می پوشند – و از آن ها در طراحی استفاده کنید. “

03.به شخصیت های فوق ماوراء فکر کنید

همچنین ایده خوبی است که در هنگام ایده گیری برای الهام گرفتن ، فراتر از طرح های شخصیت تصور کنید .

روون (طراح شخصیت) می گویید: “هنگامی که من یک پروژه را شروع می کنم ، اغلب با این احساس که می خواهم بیرون بروم ، شروع می کنم.” این فرایند با خلاقیت فیلمبرداری از فیلم خود شروع می شود و سعی می کند چیزی از حرکت یا وضعیت ایده شخصیت را ثبت کند. 

04. ایده اصلی را از دست ندهید

ایده اصلی طراحی شخصیت

به راحتی می توانیم به طور ناخودآگاه اجازه دهیم طرح های مورد علاقه ما روی ما تأثیر بگذارد. کرنلیا گپیت ، مدیرعامل استودیوی indie games Jo-Mei ، با طراحی زیبا و منحصر به فرد شخصیت های بازی های ویدیویی ، از طرفداران بزرگ The Last Guardian است .

05. اغراق کنید

اغراق در خصوص ویژگی های تعریف شخصیت شما به ظاهر بزرگتر از زندگی کمک می کند. ویژگی های اغراق آمیز نیز به بینندگان کمک می کند تا ویژگی های اصلی شخصیت را مشخص کنند. اغراق در کاریکاتورهای کارتونی مهم است و به تأکید بر برخی خصوصیات شخصیتی کمک می کند. اگر شخصیت شما قوی است ، فقط به آن بازوهایی با اندازه معمولی ندهید ، آنها را بزرگ کنید تا آنها پنج برابر بزرگتر از حد باشند.

تکنیک اغراق می تواند در مورد خصوصیات نیز به کار رود. فیلم خنده دار آنا مانتاریس (در بالا) شخصیت های روزمره را در موقعیت های دنیوی نشان می دهد و کارهایی را انجام می دهد که همه در خواب روزانه بد آن را انجام داده ایم. او می گوید: “من فکر می کنم با انیمیشن سرگرم کننده است که می توانید همه چیز را تحت فشار قرار دهید ، و مردم هنوز هم آن را واقعی می پذیرند.” “با عمل زنده به نظر می رسد پوچ است. شما همچنین می توانید احساسات را بیشتر تحت فشار قرار دهید.”

06. تصمیم بگیرید طراحی شخصیت شما به چه سمتی هدایت شود

تصمیم بگیرید چه چیزی خلق کنید

به مخاطبان خود فکر کنید. به عنوان مثال ، طراحی کاراکترهایی که برای کودکان خردسال انجام می شود ، معمولاً در اطراف شکل های اصلی و رنگ های روشن طراحی می شوند. اگر در حال کار برای یک مشتری هستید ، همانطور که طراح آیرس ناتان توضیح می دهد ، مخاطب هدف شخصیت معمولاً از پیش تعیین شده است .

آیرس می گویید : “طراحی کاراکترهای که با چارچوب خاصی سفارش داده می شوند معمولاً محدود کننده تر هستند اما خلاقیت کمتری ندارند. مشتری ها نیازهای خاصی دارند اما همچنین می خواهند که من کار خود را انجام دهم. معمولاً ویژگی های اصلی و شخصیت را می شکنم. به عنوان مثال ، اگر چشم ها مهم هستند. من تمام طراحی را در اطراف صورت متمرکز خواهم کرد ، و این ویژگی اصلی را که برجسته است می سازم. “

08. شخصیت خود را متمایز کنید

شخصیت خود را متمایز خلق کنید

شما می توانید یک میمون ، ربات یا هیولا را خلق کنید ، اما می توانید اطمینان حاصل کنید که هزاران و یا یک موجود مشابه دیگر در آنجا وجود خواهند داشت. برای جلب توجه افراد ، طراحی شخصیت شما باید به معنای بصری قوی و جالب باشد.

مت گورینگ هنگام ساختن سیمپسونها ، می دانست که مجبور است چیزهای متفاوتی را به بینندگان عرضه کند. وی می گوییدوقتی بینندگان از طریق کانال های تلویزیونی آنها را مشاهده می کردند، رنگ پوست زرد غیرمعمول و روشن شخصیت ها توجه آنها را جلب می كرد.

09. آن را به صورت سه بعدی بسازید

اگر شخصیت شما در دنیای سه‌بعدی وجود داشته باشد ، به عنوان یک انیمیشن یا حتی به عنوان یک اسباب بازی ، از لحاظ قد ، وزن و شکل ظاهری آن از اهمیت بالایی برخوردار است. روش دیگر ، یک قدم جلوتر بروید و یک مدل بسازید. 

الکساندر می گوید: “حتی اگر کسی نیستید که به صورت سه بعدی کار می کند ، با تبدیل شخصیت خود به سه بعد می توانید چیزهای زیادی بیاموزید.” این بخش مهمی از فرایندی است که دانشجویان در آکادمی پیکوپلاسما دنبال می کنند.

10. رنگ ها را با دقت انتخاب کنید

رنگ ها را با دقت انتخاب کنید

رنگ ها می توانند به ارتباط با شخصیت کمک کنند. به طور معمول ، رنگهای تیره مانند سیاه ، بنفش و خاکستری موارد بدی را با نیت های بدخواهانه ترسیم می کنند.

رنگ های سبک مانند سفید ، بلوز ، سنجاق و زرد بیانگر بی گناهی و پاکی است. رنگهای قرمز ، زردها و بلوزهای کمیک بوک ممکن است راهی برای ارائه ویژگیهای قهرمان به یک طراحی شخصیت باشند.

اوموم درباره رنگ ها می گویید: “برای انتخاب رنگهای مؤثر ، درک قوانین اساسی رنگ مهم است.” “با رنگهای اصلی ، فرعی و ثانویه و همچنین رنگهای تک رنگ و مکمل آشنا شوید. یکی از تکنیک های تولید پالت رنگی موثر ، انتخاب دو رنگ مکمل و کار با آنها در یک طرح رنگی تک رنگ است.”

“شما بین رنگ ها تعادل ایجاد خواهید کرد زیرا رنگهای تکمیلی باعث ایجاد پویایی می شوند ، در حالی که رنگهای تک رنگ احساس آرامش را ایجاد می کنند. شما همچنین می توانید یک طرح رنگ سوم را امتحان کنید ، که یک رنگ سوم (به عنوان مثال بنفش ، نارنجی و سبز) را اضافه می کند ، و سپس با تک رنگ کار کنید. نسخه هایی از آن رنگ ها است ، اما برای این که به خوبی کار کند ، نیاز به برنامه ریزی و مهارت بیشتری دارد. اگر به رنگ جدیدی هستید ، سعی کنید آن را ساده نگه دارید. “

منبع:creativebloq character

 • Instagram
 • Telegram
 • Whatsapp
 • Facebook

Call Now Button