طراحی های کاور حرفه ای

کاور آرت (به انگلیسیCover Art) یا جلد, کاری هنری است که به صورت تصویرسازی یا عکس روی جلد محصولی منتشرشده مانند کتاب (اغلب بر روکش جلد)، مجله، روزنامه، کتاب کمیک، بازی ویدئویی، دی‌وی‌دی، سی‌دی، نوار ویدیویی یا طراحی کاور موزیک قرار می‌گیرد. این تصویر به قصد تجاری ساخته می‌شود تا محصولی که روی آن نمایش داده می‌شود را تبلیغ کند. بااین‌حال گاه کارکرد زیباشناختی نیز دارد و می‌تواند از نظر هنری با محصول مرتبط باشد. مانند طرحی که از سوی خالق محصول تولید شود.

وقتی به طراحی گرافیک فکر می کنید ، به تبلیغات هنری فکر می کنید؟ گرافیک چشم نواز در وب سایت ها؟ گسترش به طرز حیرت انگیزی در مجلات؟ در حالی که اینها نمونه هایی از طراحی گرافیک است ، این عبارت شامل موارد زیادی است. پوستر ، اینفوگرافیک ، جلد کتاب ، برچسب محصول ، آرم ، کارت ویزیت ، علائم ، چیدمان وب سایت ، برنامه های تلفن همراه ، رابط های نرم افزاری — لیست ادامه می یابد.

بنابراین طراحی گرافیک چیست؟ نمونه کارهایی که توسط طراحان گرافیک ایجاد شده است ، شروع خوبی است ، اما کل داستان را بیان نمی کند. در حالی که پوشش جزئیات و پیچیدگی های کل زمینه طراحی گرافیک ممکن است در یک مقاله امکان پذیر نباشد ، این مرور کلی و سطح بالا به شما در درک بهتر این زمینه حرفه ای خلاق کمک خواهد کرد – بخصوص اگر علاقه مند به یک طراح گرافیک حرفه ای باشید. برای اطلاعات بیشتر بخوانید

طراحی کاور موزیک, طراحی کاور دیجیتال بخشی از خدمات آژانش آنلاین تبلیغاتی گرافیکی ریوال است

برای درک بهتر طراحی کاور ، درک درستی از عناصر و اصول اصلی طراحی را مهم است. این عناصر عبارتند از:

 • رنگ
 • خط
 • شکل
 • بافت
 • فضا
 • فرم
 • اندازه

این عناصر در ایجاد رابطه یا تقابل با یکدیگر برای ایجاد طرح های دیدنی و چشمگیر مورد استفاده قرار می گیرند. طراحان گرافیک همچنین از اصول طراحی استفاده می کنند که شامل تعادل ، تأکید ، حرکت ، الگوی ، تکرار ، نسبت ، ریتم ، تنوع و وحدت است. درک چگونگی و زمان استفاده از این عناصر و اصول برای طراحی خوب ضروری است

تیم تخصصی آژانس آنلاین گرافیکی تبلیغاتی ریوال در زمینه طراحی کاور مهارت خاصی دارند

طراحی کاور موزیک چیست؟

طراحی کاور موزیک فریدون

طبق گفته مؤسسه آمریكای گرافیك آمریكا (AIGA) ، طراحی گرافیك به عنوان “هنر و عمل برنامه ریزی و طرح ایده ها و تجربیات با محتوای بصری و متنی” تعریف شده است. این تصاویر می توانند به سادگی به عنوان یک آرم تجاری یا به همان اندازه صفحات طراحی وب پیچیده باشند.

الكساندرس كلوفتوس ، طراح خلاق در نوآوری های ورتكس می گوید: “طراحی گرافیكی عناصر گرافیکی و متنی را در بر می گیرد و آنها را در انواع مختلفی از رسانه ها پیاده سازی می كند .” این به تولید کننده کمک می کند تا با مصرف کننده ارتباط برقرار کند. این پیام از پروژه ، رویداد ، کمپین یا محصول را منتقل می کند. “

طراحی گرافیک توسط شرکت ها می تواند برای تبلیغ و فروش محصولات از طریق تبلیغات ، توسط وب سایتها برای انتقال اطلاعات پیچیده به روش روشن از طریق اینفوگرافیک یا کسب و کارها برای توسعه هویت از طریق برندسازی ، از جمله موارد دیگر استفاده شود.

همچنین لازم به یادآوری است که اگرچه بسیاری از پروژه های طراحی گرافیک دارای اهداف تجاری مانند تبلیغات و آرم هستند ، اما طراحی گرافیکی در زمینه های دیگر استفاده می شود و کارهای طراحی گرافیک اغلب صرفاً به عنوان ابزاری برای بیان هنری ایجاد می شوند.

انواع طراحی گرافیکی

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، طراحی گرافیکی اصطلاح کلی نیست. طراحی گرافیک از بسیاری از زمینه ها و تخصص ها تشکیل شده است ، از طراحی چاپ گرفته تا طراحی وب گرفته تا تصاویر انیمیشن و حرکت. طراحی گرافیکی تقریباً برای هر علاقه ای گزینه ها و گزینه هایی را ارائه می دهد.

یکی از محبوب ترین و سرعت در حال رشد تخصص ها ، طراحی کاور موزیک Cover Art است. طراحان کاور وظیفه ایجاد صفحات خاص و قابل استفاده و در عین حال خوشایند برای سایت های موزیک را دارند. آنها همچنین مسئولیت دسترسی سایتها و سازگاری با انواع مختلف دستگاهها را بر عهده دارند. هرچه مشاغل بیشتر و بیشتر به صورت آنلاین حرکت می کنند ، طراحان وب برای ایجاد سایت های قانع کننده برای مصرف کننده مورد نیاز هستند.

اگر طراحی وب کاملاً کار شما نیست ، گزینه های بسیار دیگری وجود دارد. به عنوان مثال انیماتورها جلوه های ویژه ، برنامه های تلویزیونی ، بازی های ویدئویی و فیلم ها را ایجاد می کنند. طراحان تلفن همراه برای ایجاد و طراحی برنامه های قابل استفاده و بصری جذاب با برنامه نویسان همکاری می کنند. طراحان چندرسانه ای با صداها ، تصاویر ، فیلم ها ، گرافیک و موارد دیگر کار می کنند. بنابراین مهم نیست که منافع شما در چاپ ، وب ، فیلم یا موارد دیگر از کجا قرار دارد – ممکن است طراحی گرافیکی تخصصی برای شما باشد.

مشاغل طراحی گرافیکی

این فناوری تغییرات گسترده ای را در نحوه عملکرد مشاغل به ارمغان آورده است ، با تاکید بیشتر بر حضور آنلاین. این تغییر در تفکر منجر به تغییرات بزرگی در طراحی گرافیک نیز شده است. تقاضا برای طراحان گرافیک “سنتی” که در درجه اول برای ناشران چاپ کار می کنند کاهش یافته است ، اما این کل داستان را نمی گوید.

طبق اعلام دفتر آمار کار (BLS) ، اشتغال طراحان گرافیک در خدمات طراحی سیستم های رایانه ای 20 درصد رشد خواهد کرد. بخش اعظم این تقاضا به دلیل افزایش نیاز تجارت و سازمانها به گرافیک دیجیتال و تصاویر به دلیل افزایش تمرکز خود به اینترنت دامن زده است.

بنابراین با این گفته ، برخی عناوین شغلی طراحی گرافیکی مشترک چیست؟ ما بیش از 12000 پست شغلی را که به مدرک طراحی گرافیک نیاز دارند تجزیه و تحلیل کردیم و دریافتیم که عناوین زیر رایج ترین است: *

 • طراح گرافیک
 • طراح وب
 • کارگردان هنری
 • طراح ویژوال
 • تجربه کاربر (طراح UX)
 • گرافیست

ابزار طراحی گرافیک

اکنون که می دانید چه نوع مشاغل و تخصص هایی در آنجا وجود دارد ، می توانید با به دست آوردن ابزارهای مناسب ، کار خود را شروع کنید. یکی از اولین و ارزان ترین ابزاری که می توانید در طراحی گرافیک دست خود را امتحان کنید ، یک صفحه طراحی است. طراحان گرافیک معمولاً قبل از مراجعه به رایانه ، ایده ها یا پیش نویس های خشن را بر روی کاغذ ترسیم می کنند تا فرایند را انجام دهند.

گفته می شود ، رایانه ها و نرم افزارهای طراحی در شرایط دیجیتال امروزی حتی اگر قصد چاپ دارید ، ضروری هستند. نوع رایانه مورد نیاز شما بر اساس اولویت است ، اما وقتی صحبت از نرم افزار می شود ، محصولات Adobe مانند Photoshop ، Illustrator و InDesign پایه اصلی در دنیای طراحی گرافیک هستند. اگر تازه کار را شروع کرده اید و نمی خواهید به قیمت بالای محصولات Adobe متعهد شوید ، نرم افزار رایگان منبع آزاد مانند GIMP می تواند به شما در تسلط بر اصول کمک کند.

سرانجام ، ایده ها و الهام بخشی همان چیزی است که یک طراح گرافیک به بیشترین نیاز دارد. “شما نیاز به یک مفهوم جامد خدمت به عنوان پایه و اساس طراحی و ارتباط خود را می گوید:” چاد Birenbaum، از بنیانگذاران داک طراحی . “این ایده و ایده ابتدا باید روی کاغذ کار کند و سپس از رایانه به عنوان ابزاری برای زنده ماندن این مفهوم استفاده می شود.” طراحان گرافیک از دنیای اطراف خود الهام می گیرند ، بنابراین اگر نگران باشید ، به اندازه کافی خلاق نیستید. ، به بیرون بروید ، ایده های خود را از دوستان خود دور کنید یا از اینترنت به دنبال ایده باشید.

آیا در طراحی گرافیک آینده ای دارید؟

طراحی گرافیک از اهمیت بیشتری برخوردار می شود زیرا مشاغل و مصرف کنندگان به طور یکسان برای ارائه خدمات سریع و آسان به اینترنت روی می آورند. دانستن نحوه ایجاد گرافیک بصری قانع کننده ، پتانسیل شما را در بازار تقویت می کند.

اسمیت می گوید: “طراحی ، مانند همه زمینه های خلاقانه ، هم به رویکرد یک صنعتگر و هم به چشم یک هنرمند نیاز دارد.” “شما باید برای کار روی مهارت خود صبر داشته باشید و چشم به جزئیات بکشید تا زیبایی را در بخش های روزمره زندگی ببینید.”

  • Instagram
  • Telegram
  • Whatsapp
  • Facebook

  ارتباط با پشتیبانی