لوگو آدیداس چگونه به وجود آمد؟

آرم سه‌خط بر روی لباس و تجهیزات ورزشی با لوگو آدیداس که در سال 1948 شرکت فوتور از آن ها رونمایی کرد، جزو شناخته‌شده‌ترین لوگوهای دنیاست.

آدیداس از نام ” ادولف داسلر” موسس آن گرفته شده است و آرم این شرکت به مرور زمان چندین مرتبه تغییر کرده است

اما همواره سه خط افقی بر لوگوی آن  مانده که یادآور کوه است و نشانه این است که بسیاری از ورزشکاران برای فتح آن با یکدیگر رقابت می کنند.

با وجود رشد سریع این شرکت، مشارکت آنها در سال 1948 به پایان رسید، با این حال، رودولف در پی یافتن یک شرکت کفش ورزشی و رقیبی برای شرکت پوما بود.

لوگو

لوگو آدیداس

آدولف به طور رسمی آدیدایس ای جی را در همان سال ثبت کرد و برای اولین بار علامت تجاری سه خط همراه با علامت کوچک و ضخیم را به طرح‌های کفش خود اضافه کرد و به آنها جلوه ای ویژه داد

رنگ آرم آدیداس به چه صورت به وجود آمد؟

انتخاب رنگ مشکی برای این لوگو آدیداس صرفا تصادفی نبوده و هدف اصلی ایجاد انگیزه ورزش در بین جوانان و تشویق افرادی است که برای ورزشکار شدن تلاش و کوشش می‌کنند.

تردیدی نیست که آرم آدیداس بسیار تاثیرگذار و ماندگار است .

تقریبا هر شخصی که این لوگو را ببیند می تواند به راحتی متوجه شود که این لوگو متعلق به آدیداس است چون لوگویی جا افتاده و ماندگار در ذهن ها است .

بسیاری از شرکت ها هزاران دلار صرف می کنند تا به این حد از شهرت برسند که لوگو انها با یک نگاه قابل تشخیص باشد.

سه خط ساده سیاه موازی که می تواند بر وری هر محصولی قرار بگیرد .

نکته بسیار مهم در طراحی لوگو های مختلف این کمپانی این است که با این که لوگوی آدیداس چندین بار تغییر کرد است اما هیچ گاه باعث تضعیف برند آدیداس نشده اند و همیشه برند آدیداس را تقویت کرد اند .

  • Instagram
  • Telegram
  • Whatsapp
  • Facebook

Call Now Button