لوگو اپل /شرکت اپل در سال ۱۹۷۱ فعالیت خورد را آغاز کرد.

این شرکت توسط استیو وزنیاک ۲۱ ساله مهندس کامپیوتر و استیو جابز ۱۶ ساله شروع به کار کرد.

بعد از گذشت شش سال از آشنایی این دو فرد کامپیوتر شخصی Apple I در گاراژ خانه استیو جابز که به صورت دستی ساخته شده بود وارد بازار تکنولوژی شد و توانست ظرف مدتی محدودی با فروش تعدادی از این کامپیوترها برای خود اعتباری پیدا کند.

لوگو اپل

مفهوم لوگو اپل چیست؟

این لوگو دارای مفاهیم گوناگون است یکی از مفاهیم مهم و اصلی این لوگو نیوتون را نشان می دهد که زیر درخت سیب نشسته,این طراحی توسط استیو جابز و رون وین انجام شده است.

این لوگو بعد از گذشت سال ها تغییرات مهمی یافت و به صورت یک سیب که گاز زده شده درآمد علت اینکه سیب را به صورت گاز زده در طراحی لوگو قرار دادند این است که مخاطبانی که این آرم را می بینند با گیلاس اشتباه نگیرند.

علت رنگین کمانی بودن لوگو اپل چیست؟

بعد از اینکه لوگو اپل به صورت گاز زده طراحی و به مخاطبان معرفی شد رنگ این لوگو نیز به صورت رنگین کمانی در آمد ,هدف جابز از انتخاب طرح رنگین کمان  جلب توجه کودکان به سمت محصولات این کمپانی بود.و در سال 1998 هم لوگو این شرکت به صورت تک رنگ و رنگ های سفید و نقره ای ارائه شد.

آیا لوگو اپل در آینده دسخوش تغییران خواهد شد؟

برخی اعتقاد دارند که لوگو بعدی اپل(apple)دست خوش تغییراتی خواهد بود ,آنها معتقدند دایره محور اصلی این لوگو خواهد بود و قسمتی از دایره نیز بریده خواهد شد رنگ قرمز نیز در این لوگو به عنوان طیف رنگی مد نظر قرار خواهد گرفت.

البته تمامی این حرف ها به صورت حدس و گمانه زنی ارائه شده و به عنوان صد در صدی نیست که این افراد معتقد هستند لوگو بعدی اپل که در سال 2042 ارائه می شود به این صورت در خواهد آمد.

  • Instagram
  • Telegram
  • Whatsapp
  • Facebook

Call Now Button