ایده و طراحی آرم

مراحل ایده گرفتن برای لوگو

طراحی لوگو همه اطراف ماست. برای عموم مردم ، آرم ها به عنوان یادآوری فوری یک شرکت یا یک محصول عمل می کنند. برای مشتری ، آنها نقطه تشخیص برند تجاری خود هستند. و برای ما طراحان آنها چالش درگیر کردن ایدئولوژی های مشتریان ما در یک گرافیک واحد هستند.

بنابراین جای تعجبی نیست که طراحی لوگو مناسب در زندگی ما بسیار برجسته است. در عصری که هرکسی برای پشتیبانی از محصول ، خدمات یا شرکتی که در پشت آن است ، باید یک وب سایت داشته باشد ، تقاضا برای یک آرم کلاس برتر هرگز بیشتر نشده است.

طراحی های بیشتر آرم از گذشته وجود دارد و چالش متفاوت بودن آن به وجود می آید. چگونه می توان چیزی اصلی را خلق کرد که در دریایی از هویت ها مشخص باشد. و چگونه می توانیم ضمن حفظ کیفیت ، چیزی را به سرعت ایجاد کنیم؟

در این مقاله ، ما ابتدا به اصول اساسی طراحی لوگو خواهیم پرداخت و نکات حرفه ای را برای انجام مراحل خود به اشتراک می گذاریم …

01. سایت های طراحی آنلاین

نه تنها از گالری های آرم بلکه از سایت های طراحی کلی تر مانند Dribbble دیدن کنید

الهام می تواند از هر چیزی ، در هر کجا به وجود آید. منابع آشکار سایتهایی مانند Logo Gala و Logo Moose هستند ، اما اگر شما یک طراح آرم تمام وقت باشید ، احتمالاً از قبل با آنها آشنا هستید. تحقیقات خود را گسترده کنید تا سایر سایتهای طراحی گرافیک ، و سایتهای هنری و طراحی به طور کلی مانند Dribbble یا Deviant Art را در بر گیرید. برای بازدید از سایتهایی که قبلاً آنها را ندیده اید ، کاوش کنید و همچنین جستجوی خود را محدود کنید تا در همان صنعت و یا متعلق به شرکت هایی با اندازه ، آرزوها و ارزش های مشابه ، آگهی های خود را در لوگوها قرار دهید.

02. یادگیری آرم 101

طراحی آرم های مؤثر: I Love NY، Apple، London Underground، CBS، WWF، Woolmark

یک آرم کارآمد ، مشخص ، مناسب ، عملی ، گرافیکی ، با فرم ساده است و یک پیام در نظر گرفته شده را منتقل می کند. در ساده ترین شکل ، یک آرم برای شناسایی وجود دارد اما برای انجام این کار باید از اصول اساسی طراحی آرم پیروی کند:

 • یک آرم باید ساده باشد. یک آرم ساده امکان شناسایی آسان را فراهم می کند و به آرم اجازه می دهد همه کاره و به یاد ماندنی باشد. آرمهای مؤثر چیزی غیر منتظره یا منحصر به فرد را بدون برداشتن آن نشان می دهد.
 • یک آرم باید به یاد ماندنی باشد. پیروی از اصل اصل سادگی ، یادآوری است. یک آرم کارآمد باید به یاد ماندنی باشد و این با داشتن یک آرم ساده اما در عین حال مناسب حاصل می شود.
 • یک آرم باید ماندگار باشد. یک آرم کارآمد باید آزمایش زمان را تحمل کند. این آرم باید “اثبات آینده” باشد ، به این معنی که هنوز باید در زمان 10 ، 20 ، 50+ سال موثر باشد.
 • یک آرم باید متنوع باشد. یک آرم کارآمد باید بتواند در انواع رسانه ها و برنامه های کاربردی کار کند.
 • یک آرم باید مناسب باشد نحوه قرارگیری آرم باید برای هدف مورد نظر مناسب باشد. برای توضیح بیشتر ، ببینید: چه چیزی باعث ایجاد یک آرم خوب می شود؟

03. فرایند طراحی خود را تعیین کنید

فرایند طراحی هویت برند

هر طراح فرآیند خاص خود را دارد و بندرت خطی است ، اما به طور کلی اینگونه است که فرایند برندسازی به اتمام می رسد ، که می تواند به عنوان راهنمایی برای تأسیس خود استفاده شود.

 • طراحی مختصر برای گرفتن خلاصه طرح ، از پرسشنامه یا مصاحبه با مشتری استفاده کنید.
 • پژوهش. انجام تحقیقات متمرکز بر صنعت ، تاریخچه و رقبای خود.
 • مرجع . تحقیق درمورد طرح های آرم که دارای موفقیت و شیوه ها و روندهای فعلی و مرتبط با طرح کوتاه بوده اند ، انجام دهید.
 • طراحی و مفهوم سازی . مفاهیم آرم را درمورد مختصر و تحقیق توسعه دهید.
 • بازتاب . در کل مراحل طراحی استراحت کنید. این باعث می شود ایده های شما بالغ شوند و به شما اجازه می دهند شور و شوق تازه ای پیدا کنید. بازخورد دریافت کنید.
 • ارائه . فقط چند آرم انتخابی را به مشتری یا کل مجموعه ارائه دهید. بازخورد دریافت کنید و تا زمان تکمیل تکرار کنید.

04. کار خود را بر این اساس قیمت گذاری کنید

“چقدر؟” تنها سوال متداول است و به راحتی نمی توان به آن پاسخ داد زیرا هر شرکتی نیازها و انتظارات متفاوتی دارد. شما باید هنگام طراحی یک شناسه آرم / مارک تجاری ، فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرید ، از جمله اینکه چه تعداد مفهوم نیاز به ارائه دارد ، چه تعداد تجدیدنظر لازم خواهد بود ، چقدر تحقیق لازم است ، چقدر تجارت لازم است و غیره.

بهترین روش این است که برای هر مشتری یک نقل قول سفارشی تهیه کنید و برای این کار باید یاد بگیرید که چگونه طرح های خود را قیمت گذاری کنید ، که این موضوع به خودی خود موضوع دیگری است.

جف فیشر ، یک طراح و نویسنده برجسته ، این نکته برجسته را در مقاله خود داشت که چقدر باید شارژ کنم: “نکته اصلی که من می خواهم در اینجا بیان کنم این است که همه طراحان باید در تعیین مستقل از استعداد ، مهارت و مهارت خود باهوش تر کار کنند. مشتری را بدون هیچ گونه سوال یا عذرخواهی مطابق با ارزش و شارژ کنید باهوش بودن در تعیین آنچه باید برای کار خود هزینه کنید ، امیدوارم به شما اجازه دهد در آینده “کمتر کار کنید ، هزینه بیشتری نیز داشته باشید.”

05. از دیگران یاد بگیرید

Nike swoosh یک طراحی لوگو بسیار موفق است

با دانستن اینکه چه مارک های دیگری موفق شده اند و چرا موفق شده اند ، بینش خوبی به شما می دهد و می توانید آن دانش را بدست آورید و کار خود را اعمال کنید.

به عنوان مثال ، اجازه دهید نگاهی به کلاسیک نایک سووش (در بالا) بیندازیم. این لوگو توسط کارولین دیویدسون در سال 1971 ایجاد شده است و نمونه ای عالی از یک لوگوی قوی و به یاد ماندنی است که بدون رنگ و به راحتی قابل مقیاس است.

نه تنها ساده ، روان و سریع بلکه دارای نمادگرایی مرتبط است. این نشان دهنده بال در مجسمه معروف الهه یونانی پیروزی ، نایک است که یک چهره عالی برای یک تجارت ورزشی است. نایک تنها یکی از بسیاری از آرم های عالی است ، اما به مارک های معروف دیگری که می شناسید و لوگوی آنها را بررسی کنید فکر کنید – چه چیزی باعث موفقیت آنها می شود؟

آرم های مؤثر: Shell، Volkswagen، NBC، ABC، Chanel، Rolling Stones

برای آرم های با کیفیت تر ، Logo Of Day را چک کنید یا به کتابخانه / کتاب فروشی محلی خود بروید و برخی از کتاب های مارک تجاری را بررسی کنید. همچنین حتماً برخی از این موارد مورد مطالعه را در مورد روند طراحی لوگو بررسی کنید.

06. از کلیشه ها خودداری کنید

نمونه هایی از آرم های مؤثر: Federal Express، IBM، Coca-Cola، CNN، Disney، NASA

لامپ های روشنایی برای “ایده ها” ، حباب گفتار برای “بحث” ، globes برای “بین المللی” ، و غیره. این ایده ها اغلب اولین چیزهایی هستند که هنگام طوفان مغزی به سر فرد می رسند و به همین دلیل باید اولین ایده ها را کنار بگذارند. چگونه طراحی های شما منحصر به فرد خواهد بود که بسیاری از آرم های دیگر دارای همان ایده هستند؟ از این کلیشه های تصویری خودداری کنید و به یک ایده و طراحی اصلی برسید.

با استفاده از این گفته ها ، لطفاً طرح های دیگر را سرقت نکنید ، کپی نکنید و یا ‘وام نگیرید. اگرچه ، لازم نیست این گفته شود ، خیلی اوقات اتفاق می افتد. یک طراح ایده ای را که دوست دارد ، می بیند ، یک آینه سریع ، مبادله رنگ یا تغییر کلمه انجام می دهد ، و سپس این ایده را خودش می نامد. نه تنها این غیر اخلاقی ، غیرقانونی و کاملاً احمقانه است بلکه دیر یا زود شما گرفتار خواهید شد. از سهام و یا کلیپ آرت نیز استفاده نکنید – نکته یک آرم منحصر به فرد و اصلی است.

آماده سازی

 

بیشتر بخوانید:طراحی آرم شرکت چگونه است؟

 

07. در مورد مخاطبان خود تحقیق کنید

طراحی لوگوی خوب فقط چیزی را ایجاد نمی کند که به نظر خوب برسد – بلکه باید با یک پیام تجاری ارتباط برقرار کند

ایجاد یک آرم فقط به معنای ایجاد یک تصویر زیبا نیست. آنچه انجام می دهید ، یا در آن شرکت می کنید ، ایجاد یک مارک تجاری و برقراری ارتباط یک موقعیت است. بنابراین معقول است که اولین قدم برای ایجاد لوگو باید تحقیق در مورد این مفاهیم باشد.

مشارکت مشتری در این مرحله اولیه توصیه می شود ، زیرا ممکن است تفسیر شما از مارک آنها متفاوت از آنها باشد ، و ضروری است که پیام قبل از انجام هرگونه طراحی واقعی روشن باشد.

08. خود را در مارک تجاری غوطه ور کنید

هارک به گذشته بازگشت ، مارتین کریستی از Logo Design London را ترغیب کرد

قبل از شروع به ترسیم ایده ها برای یک آرم ، مدتی را صرف نوشتن معادل یک پرونده M15 در مارک مشتری خود کنید: آنها چه کسانی هستند ، چه کاری انجام می دهند و جمعیتی آنها چیست.

به تکرارهای قبلی از آرم آنها نگاه کنید و از خود بپرسید چه چیزی نشان تجاری در این مورد ندارد. سپس قبل از شروع کار خلاقانه ، یک لیست “dos و don’ts” وارد کنید.

مارتین کریستی از طراحی لوگو لندن می گوید: “تمام آرم های مختلفی را که مشتری شما از زمان تأسیس شرکت خود به کار گرفته است ، بررسی کنید.” وی ادامه داد: “اگر چندین دهه به عقب برگردند ، این می تواند بسیار جالب باشد. اگر دوست دارند خود را به عنوان یک میراث تجاری قرار دهند ، یا ممکن است بتوانید آرم اصلی خود را در چیزی تازه و آینده نگر ترمیم کنید ، می توانید به گذشته بازگردید. این مزیت استمرار داخلی را حتی هنگامی که تصویری جدید ارائه می دهید مزیت دارد. ”

09. تمام طرح های خود را نگه دارید

مارتین کریستی نشان می دهد که طرح های قدیمی می توانند منبع الهام جدیدی باشند

مارتین کریستی اضافه می کند: “احتمالاً یک حدس عادلانه است که برای هر آرم طراحی شده احتمالاً قبل از اینکه تصمیم بگیرید کدام یک بیشتر توسعه یابد ، با طرح های مختلفی همراه باشید.” “هرگز این ایده های اولیه را دور نکنید. آنها یک منبع با ارزش را تشکیل می دهند.

“فقط به این دلیل که یکی از طرح های اولیه شما برای مشتری دیگری کار نمی کند ، به این معنی نیست که اصلاً کار نخواهد کرد. به کارهایی که انجام داده اید برگردید و ممکن است دانه ای را پیدا کنید که با کمی پرورش ، می تواند رشد کند تا به لوگوی مورد نظر خود تبدیل شود.

10. تحقیقات آنلاین خود را انجام دهید

Logo Moose یک منبع تحقیقاتی عالی برای طراحی لوگو است

دو نقطه شروع عالی برای تحقیقات آنلاین عبارتند از Logo Moose و Logo Gala. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که بدانید چه زمانی تحقیقات خود را متوقف کنید. بهتر است از 10 طرح آرم مربوطه بررسی کنید تا اینکه با 50 طرح عجیب و غریب خود را باتلاق کنید.

اگر در حال تلاش برای ایجاد ایده هستید ، سعی کنید کلمات کلیدی را در یک فرهنگ لغت یا اصطلاحنامه جستجو کنید یا تصاویر Google را برای الهام جستجو کنید. اگر شما یک کتاب طراحی نگه دارید ، سپس به نقشه های قبلی نگاه کنید – شما مجبور خواهید بود که ایده های بلااستفاده از پروژه های قبلی داشته باشید ، بنابراین ممکن است در حال حاضر روی راه حل ایده آل بنشینید.

11- با وسوسه تقلید مبارزه کنید

همه ما قهرمانان طراحی خود را داریم و بعضی اوقات آنها را خیلی دوست داریم و می خواهیم از سبکهای آنها تقلید کنیم. خوب ، آنها می گویند تقلید صادق ترین شکل چاپلوسی است. با این حال ، در دنیای واقعی فقط یک راه تنبل برای حل یک مشکل خلاق است.

از خود بپرسید که آیا سبکی که استفاده می کنید برای نیاز مشتری مناسب است یا خیر. آیا آنها واقعاً یک آرم را می خواهند که دارای همان نوع سائول باس باشد که در دهه 70 از Quaker Oats استفاده شده است؟

12. اجازه ندهید مشتری ها دیکته کنند

نقطه 2 با انجام آنچه مشتری به شما می گوید برابر نیست. خلاصه ای از مشتری خود را جستجو کنید و شروع به سؤال درباره هرگونه مبهم یا مختصر تنبلی کنید که ممکن است در آنجا پیدا کنید. “آرم باید نمادین باشد” و “آرم باید به یاد ماندنی باشد” دو عبارت فوق العاده کلیشه ای هستند که شما باید مشتری خود را بالا بکشید.

مردی که با لگد زدن مرغ به لباس پدر کریسمس لگد می زند به یاد ماندنی است اما به دلایل اشتباه. بنابراین ، مانند تمام کارهای طراحی سفارش یافته ، باید انتظارات مشتری خود را نیز مدیریت کنید ، اهداف واقعی را تعیین کنید و دریابید که دقیقاً چه کار شما برای انتقال نیاز دارد. طرح های لوگو نماد و به یاد ماندنی می شوند: آنها به این ترتیب ایجاد نمی شوند.

13. نقشه های ذهنی و تخته های خلق و خوی

از تکنیک های نقشه برداری ذهن استفاده کنید تا افکار خود را به چیزی منسجم تر تبدیل کنید

این نوع ابزارها می توانند به شما کمک کنند تا افکار خود را صاف کرده و تصاویر و ایده های مختلفی را با هم مخلوط کنید. با کلمات کلیدی و مترادف ها بازی کنید و تعداد زیادی الهام از منابع مختلف را روی یک صفحه خلق و خوی واحد جمع کنید تا ببینید که چگونه آنها ترکیب می شوند.

14- تخته ای را ایجاد کرده و آن را بریزید

شما می توانید طرح های آرم را در تمام طول روز تحقیق کنید زیرا کتاب ها و وب سایت هایی با نمره ای که شامل نمونه هایی از آنها است وجود دارد. فقط صفحات خلق و خوی را از آنهایی که دارای مقادیر مشابه هستند ، بسازید. به صفحه روحیه خود نگاه کنید و تجزیه و تحلیل کنید که چه چیزی در مورد این آرم ها موفق نیست. سپس آن تابلوها را بهم بزنید و از این قوانین به عنوان راهنمایی برای ایجاد منحصر به فرد خود استفاده کنید.

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

 • Instagram
 • Telegram
 • Whatsapp
 • Facebook


Call Now Button