نحوه ارائه لوگو

نحوه ساختن لوگوی نقاشی شده با دست

روند ارائه طراحی لوگو می تواند طولانی و خسته کننده باشد. با این حال ، در پایان آن همه سمبل کسب و کار شما ، پادکست ، غیرانتفاعی و غیره است که در آزمون زمان ایستاده است!

یکی از بهترین تکنیک های ساخت آرم دینامیک ، شروع با آرم دستی است و به صورت قطعه ای بر روی آن گسترش می یابد.

آرم مورد نظر خود را به عنوان نقطه شروع برای سایر جزئیات آن ارائه می دهد. اما ممکن است چند کار آزمایشی طول بکشد تا درست از آن استفاده شود.

در اینجا چندین نکته در مورد نحوه ایجاد آرم دستی که می توانید برای بقیه مراحل استفاده کنید وجود دارد.

نحوه ارائه لوگو

نحوه ارائه لوگو

1. لحنی را که لوگوی شما به آن نیاز دارد در نظر بگیرید

هر آرم یک لحن دارد ، چه به صورت عمدی و چه در غیر این صورت ، وقتی مشتری چشم خود را به آن می اندازد تنظیم می کند.

به عنوان مثال ، آرم UPS دارای صدای بسیار حرفه ای و مزخرفی است که دقیقاً همان چیزی است که در خدمات حمل و نقل آنها ارائه می دهید. Target لحن متعادل به آرم خود دارد ، دقیقاً مانند موجودی از کالاهایی که فروشگاه آنها فراهم می کند … شما ایده را می گیرید.

برای رسیدن به لحن مناسب ، باید خودتان چند سؤال اساسی را مطرح کنید.

چه کسی آرم در نظر گرفته شده است؟ چه تلاشی را می خواهید تنظیم کنید؟ آیا نمادهای جهانی وجود دارد که می تواند معنای آرم شما را پشتیبانی کند   (مانند صلیب پزشکی برای آرم بیمارستان یا فوتبال برای آرم تیم فوتبال)؟

به خاطر داشته باشید ، آرم ترسیم شده  تنها  راهی برای برقراری ارتباط لحن برای نام تجاری شما نیست. مواردی مانند  رنگهایی که شما استفاده  می کنید می تواند به طرز موثری لحن را برای شما رقم بزند ، بنابراین در مورد این بخش از روند طراحی آرم خیلی استرس نکنید.

 

بیشتر بخوانید:شناخت عناصر و اصول نشانه

2. زمان طوفان

اکنون که چند ایده در مورد لحن برای آرم دستی که می خواهید ایجاد کنید ، زمان آن رسیده است تا بفهمید که چگونه به درستی آن را ضبط کنید.

شما احتمالاً چند روش مختلف دارید که فکر می کنید می توانید با  طراحی لوگوی موفقی روبرو شوید .

چرا این ایده ها را در ذهن خود نگه داشته اید ، با گرفتن یک کاغذ و کشیدن چند آرم مختلف ، طوفان مغزی را شروع کنید. این طرح ها می توانند تا حد امکان دقیق و دقیق باشند ، هرچه احساس می کنید ایده شما را به بهترین وجه جذب می کند.

آنچه توجه خواهید کرد این است که پس از قرار دادن تمام ایده های خود در کنار یکدیگر ، چند طرح وجود دارد که بالاتر از بقیه خواهد بود.

این  مواردی هستند که شما می خواهید بیشتر به آنها بپردازید! اگر می خواهید به دنبال چند نظر دیگر (علاوه بر خودتان) باشید ، صفحه طوفان مغزی را به همکاران یا نزدیکان خود ببرید.

احساس رایگان کنید تا آنها را به رأی بگذارید ، بفرستید که کدام آرم ها بیشترین آرا را کسب می کنند ، و سپس از آن ها به عنوان سنگ پله برای آرم دستی استفاده کنید.

3. با طراحی آزمایش کنید

فقط به این دلیل که شما یک طرح یا دو دارید که بالاتر از بقیه ایستاده است ، به معنای تمام شدن جزئیات آن آرم ها نیست. هنوز روش های مختلفی وجود دارد که آن آرم را حتی بهتر از گذشته نیز می توان انجام داد.

به عنوان مثال ، سبک های مختلف قلم را با همان آرم یا چیدمان مشابهی که می خواهید برای پیش نویس نهایی استفاده کنید ، امتحان کنید. ببینید کدام یک از بهترین سبک های مورد نظر شما هستند.

چند شکل مختلف را در لوگو قرار دهید که می تواند بدون اینکه بیش از حد پیچیده شود آن را تکمیل کند.

به عنوان مثال ، بگویید که برای یک شرکت بام آرم می کنید. با استفاده از یک مثلث بالاتر از نام شرکت ، هر کسی که آن را می بیند شرکت شما را می شناسد ، با سقف ارتباط دارد. با این وجود بهتر است طرح سادگی را که می خواستید حفظ کند.

یکی دیگر از ویژگی های جالب برای قرار دادن در آرم شما استفاده از فضای منفی است

4. یک طرح نهایی بکشید

اکنون که تمام ویژگی هایی را که می خواهید در طراحی خود بگنجانید ، زمان آن است که یک طرح نهایی را برای آرم خود ترسیم کنید.

تمام پیش نویس های خشن را که تاکنون ایجاد کرده اید ، بگیرید و آنها را به نسخه ای جامع از طوفان مغزی که انجام داده اید تبدیل کنید. ممکن است در آخرین لحظه خود را پیدا کنید که چند ویژگی را از بین می برد. مشکلی نیست!

مطمئن باشید که طرح نهایی را به یک نسخه بسیار بزرگتر از هر لوگویی که تا این مرحله ترسیم کرده اید ، تبدیل کنید. هرچه آن را بزرگتر کنید ، جزئیات بیشتری که بعداً می توانید در این طرح قرار دهید.

مطمئن شوید که تمام اندازه ها و نسبت های مناسب را میخکوب کنید. شما می خواهید قبل از افزودن رنگ به آن ، آرم به آسانی روی چشم ها باشد.

5- طرح را رقم بزنید

بدیهی است ، آن آرم دستی کشیده شده بدون نیاز به تبدیل شدن به یک فرمت دیجیتالی مانند PDF یا JPEG به شرکت شما ، کالاهای خوبی نخواهد داشت.

چندین برنامه عالی در خارج وجود دارد که به شما امکان می دهد آرم دستی را اسکن کرده و جزئیات آن را بر روی یک نرم افزار تصویر سازی تصحیح کنید.

مطمئن باشید که تمام گزینه ها را در اختیار شما در نظر گرفته و نرم افزاری را انتخاب می کنید که فکر می کنید به بهترین وجه متناسب با نیازهای شما باشد. با این وجود بسیاری از نیازهای شما و یا با این وجود معدود ممکن است برای آن داشته باشید.

لوگوی ترسیم شده دستی تنها گزینه شما نیست

برای کسانی که در آنجا هستند فکر می کردند که یک آرم دستی کشیده شده تنها گزینه شما برای ایجاد لوگوی رویاهای شماست ، اشتباه کردید!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

  • Instagram
  • Telegram
  • Whatsapp
  • Facebook


Call Now Button