نحوه طراحی یک لوگو چگونه است؟

مشاغل ، کارآفرینان ، شرکت ها و طراحان از طرق مختلف آرم ها را می بینند و فکر می کنند. اما بهترین تعریف برای یک آرم از طراح افسانه ای آرم ، ساول باس ، که آتل های AT&T ، هواپیمایی یونایتد و بسیاری از آرمهای نمادین را تهیه کرده ، است.

“آرم ها یک پسوند گرافیکی از واقعیت های داخلی یک شرکت هستند.

یک آرم نمایندگی مستقیم یک برند و یک شرکت است. این چیزی است که باعث می شود نام تجاری شما در همه جای دنیا قابل تشخیص باشد. و این نیز در ساخت وفاداری به برند نیز سهم بسزایی خواهد داشت.

این مسئولیت بیشتری را بر دوش طراحان می گذارد. از آنجا که این آرم یک بخش دائمی از هویت یک برند است ، قرار است در هر نشان نامه ، تبلیغات ، کارت ویزیت ، بروشور ، پوستر و سایر اسناد مهم تجارت نشان داده شود.

نیازی به گفتن نیست ، بسیار مهم است که قبل از شروع راه اندازی فتوشاپ بر روی رایانه خود ، کلیه اصول و رهنمودهای طراحی لوگو را بررسی کنید.

طراحی گرافیک لوگو

چرا به آرم احتیاج دارید؟

این آرم مهمترین عنصر یک هویت برند است. اگر به هر مارک موفق در جهان نگاه کنید ، تقریباً بلافاصله این موضوع را مشاهده خواهید کرد. به عنوان مثال ، به آرم های زیر نگاهی بیندازید و ببینید که آیا فقط با نگاه کردن به این تصاویر بدون کلمه می توانید مارک ها را نام ببرید یا خیر.

آیا تعجب آور نیست که چگونه یک نگاه ساده در یک تصویر برای شناخت یک مارک و کالای موجود در پشت آن کافی است؟ اینقدر یک آرم قدرتمند است.

به همین دلیل است که هر مشاغل و برندهایی به یک آرم نیاز دارند. برای اینکه بتوانید برندتان را متمایز کنید ، کسب و کار خود را از رقابت جدا کنید ، شرکت خود را در هر کشور و فرهنگ های مختلف قابل تشخیص کنید.

چه چیزی یک لوگو خوب را می سازد؟

“طراحی سفیر خاموش برند شماست.” – پل رند

آرم شما نماینده شرکت و مأموریت شما خواهد بود. این باید با دقت برنامه ریزی و ساخته شود. با این حال ، این بدان معنی نیست که آرم شما باید از نظر هندسی درست باشد. بعضی اوقات ، چند نقص می تواند لوگوی شما را بی نظیر و معتبر تر جلوه دهد.

به عنوان مثال ، آرم جدید گوگل نیز از نظر هندسی اشتباه است ، اما این بخشی از چیزی است که باعث می شود این برند بسیار منحصر به فرد باشد.

یک آرم خوب باید بی نظیر باشد و برخلاف هر طراحی لوگو دیگری در جهان. باید از رنگ های مرتبط با مارک آن استفاده کرد. این باید برای شرکت قابل اعتماد باشد. و مهمتر از همه ، باید به راحتی قابل تشخیص باشد.

هزینه طراحی لوگو چیست؟

تقریباً مانند هر صنعت دیگر ، می توانید یک آرم طراحی شده با قیمت های مختلف نیز تهیه کنید. اگر به کیفیت آرم اهمیتی ندارید ، می توانید یک طراح را روی سکویی مانند Fiverr استخدام کنید تا یک لوگو طراحی شده با تنها 5 دلار دریافت کنید.

یا ، می توانید یک طراح افسانه ای را با قیمتی در حدود 100000 دلار استخدام کنید ، این همان چیزی است که استیو جابز برای استخدام پل رند برای طراحی آرم برای NeXT پرداخت کرده است.

البته ، شما نباید این بودجه را حتی اگر بودجه خود را صرف یک آرم کنید. روش های دیگری نیز برای طراحی لوگو وجود دارد. می توانید از ابزارهای آنلاین ، قالب های از پیش ساخته ، استخدام مترجمان آزاد و موارد دیگر استفاده کنید.

 • ابزار طراحی آنلاین آرم: هزینه 29 دلار +
 • از یک الگوی پیش ساخته استفاده کنید: هزینه 16 دلار +
 • استخدام یک طراح: هزینه 150 دلار +
 • استخدام آژانس طراحی: 1000 دلار +

ابزارهای آنلاین بسیاری برای طراحی لوگو با قیمت های مناسب وجود دارد. می توانید یک الگوی از پیش ساخته شده آرم را با قیمت تقریبی 20 دلار بگیرید. یا می توانید یک طراح آزاد استخدام کنید.

قیمت برای استخدام یک مترجم آزاد می تواند از $ 150 به $ 2،500 محدوده، بسته به سطح مهارت حرفه ای است. و برای استخدام آژانس طراحی بیش از 2500 دلار هزینه خواهد داشت.

قالب ها و مشخصات آرم

بحث در مورد مشخصات طراحی لوگو وجود دارد . در حالی که برخی معتقدند آرم ها باید از نظر هندسی درست باشند ، برخی دیگر فکر می کنند که آرم ها باید خلاقانه تر باشند.

یک سازش خوب دنبال کردن استراتژی Google است. شما می توانید با استفاده از اندازه گیری های مناسب در طراحی ، یک طراحی لوگو حرفه ای منحصر به فرد ایجاد کنید. این امر باعث می شود تولید لوگو آسان تر شود.

اینجاست که قالب های آرم نیز به بحث می آیند.

 • فرمت JPG: بهترین برای اهداف چاپ مانند سربرگها و بروشورها
 • قالب PNG: بهترین برای اهداف آنلاین مانند رسانه های اجتماعی و وب سایت ها
 • قالب SVG: بهترین برای وب سایت ها ، برنامه های وب و رابط های پاسخگو
 • فرمت TIFF: یک فایل غیر فشرده با کیفیت بالا برای طراحی های چاپی بهترین است.
 • قالب PDF: برای طرح های چاپی بهترین است.
 • قالب Adobe Illustrator (AI): یک فایل بردار قابل تنظیم از طرح.
 • فرمت EPS: یک فایل برداری قابل ویرایش است که با چندین برنامه ویرایش بردار کار می کند.

امروز ، یک آرم باید با موارد استفاده چاپی و دیجیتال سازگار باشد. شما فقط نمی توانید یک لوگو را در Adobe Illustrator طراحی کنید و آن را به عنوان یک فایل بردار ذخیره کنید. همچنین باید سایر کاربردهای آرم را نیز در نظر بگیرید.

به عنوان مثال ، هنگام طراحی Android یا برنامه iOS باید از همان طراحی آرم استفاده شود. وارد کردن یک آرم بردار به یک برنامه کار ساده ای نیست. بنابراین مهم است که طراحی آرم خود را در قالب های مختلف از جمله EPS ، AI ، PDF و حتی SVG تولید کنید.

آیا “طراحی لوگو رایگان” وجود دارد؟

ما همیشه سعی می کنیم هر وقت بخواهیم برای چیزی هزینه کنیم ، به دنبال یک جایگزین رایگان باشیم. البته می توانید یک لوگو نیز به صورت رایگان تهیه کنید.

بسیاری از ابزارهای تولید

به خاطر داشته باشید ، این ابزارها و قالب های رایگان توسط هزاران مشاغل دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. شانس شما این است که شما با یک آرم شبیه به آرم یک تجارت دیگر سایه دار پایان دهید.بسیار سایت طراحی لوگو حرفه ای آنلاین رایگان وجود دارد که می توانید برای ایجاد فورا یک آرم ساده استفاده کنید. همچنین می توانید در چند دقیقه قالب های آرم رایگان را برای شخصی سازی و ایجاد آرم برای انواع مختلف مشاغل بارگیری کنید.

ارزان نیست حتی اگر از یک الگوی یا یک سازنده آرم استفاده می کنید ، هزینه چند دلار برای نسخه برتر در دراز مدت به شما پاداش می دهد. از نماد برند خود به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت فکر کنید. این اتفاق برای مدت بسیار طولانی بخشی از مشاغل شما خواهد بود.

چیزهایی که باید قبل از طراحی یک آرم بدانید

چیزهایی که باید قبل از طراحی یک آرم بدانید

قبل از اینکه به طراحی ظرافت آرم بپردازیم ، چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

مقیاس پذیری مهم است

برخلاف بسیاری از انواع دیگر طراحی ها ، طراحی آرم چیزی است که می تواند در هر نقطه و هر کجا مورد استفاده قرار گیرد. ممکن است در پایان در مقیاس بزرگ در بیلبورد یا صفحه نمایش پوشیدنی ریز در یک برنامه ساعت هوشمند چاپ شود.

این را قبل از شروع طراحی آرم خود در ذهن داشته باشید. آرم شما باید در اندازه های مختلف مقیاس پذیر باشد. برای مبتدیان ، طرح خود را در قالب بردار ایجاد کنید.

مینیمالیسم هرگز از سبک خارج نمی شود

تصور کنید که باید یک آرم را با جزئیات بسیار بیشتری در اندازه کوچکتر چاپ کنید. مانند چاپ آرم روی قلم یا برچسب محصول کوچک. مطمئناً آن جزئیات ریز و درشت را مبهم و دشوار می کند.

به خصوص در روز و عصر مدرن که بر روی صفحه نمایش های کوچک تلفن همراه اداره می شود ، همیشه باید از طراحی لوگوی مینیمالیستی استفاده کنید که بدون توجه به اندازه آن ، به وضوح قابل مشاهده است.

حتی Starbucks با طراحی پیچیده لوگو شروع به کار کرد. این شرکت اخیراً آرم را به ساده تر و بدون متن و فقط با دو رنگ بازگرداند.

برای یک طراحی ساده ، تمیز و کمتر پیشرفته ، لوگوی خود را عملی تر و موثرتر کنید.

جلوی جلوه ها را بگیرید

در ادامه نکته قبلی ، شما همچنین باید از استفاده از افکت ها در آرم های خود جلوگیری کنید تا این امر در رسانه های مختلف قابل انتقال باشد.

به عنوان مثال ، لوگوی شما به احتمال زیاد روی اسناد و روزنامه ها به رنگ سیاه و سفید چاپ می شود. جلوه هایی مانند سایه ها و شیب ها هرگز در چنین مواردی منتقل نمی شوند.

این امر به ویژه هنگام انتخاب رنگها نیز بسیار مهم است. این سؤال را از خود بپرسید – آیا آرم شما بدون رنگ و جلوه های آن به رنگ سیاه و سفید به همان اندازه منحصر به فرد و قابل تشخیص می باشد؟

خلاق شوید اما استانداردها را دنبال کنید

طراحی لوگو یکی از طاقچه های صنعت طراحی است که در آن طراحان تشویق می شوند تا خلاقیت داشته باشند و به بیرون فکر کنند. با این حال ، شما همچنین باید محدودیت هایی را برای بررسی این خلاقیت بدانید.

برای طراحی یک آرم حرفه ای و کاربردی ، استانداردها و قوانین خاصی وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید. مانند ایجاد یک آرم که نمایانگر برند در درازمدت باشد. و طراحی یک آرم که با مخاطب هدف طنین انداز باشد.

برنامه ریزی و تحقیق

اولین قدم در فرآیند طراحی آرم شما برنامه ریزی و انجام تحقیقات در مورد نحوه نزدیک شدن به طرح ، نحوه استفاده از آن و ارتباط آن با هویت برند شما است.

هویت و صدای برند شما چیست؟

آیا تاکنون توجه کرده اید که چگونه اکثر مارک ها از تمام رنگ های مشابه ، سبک طراحی یکسان و قلم یکسان در تمام محتوای مرتبط با نام تجاری خود مانند طراحی وب سایت ، اسناد چاپی ، تبلیغات و موارد دیگر استفاده می کنند؟

این بدان دلیل است که حفظ یک طراحی مداوم در بین انواع طرح ها در ایجاد و حفظ هویت برند بسیار مهم است .

نمونه بارز این مورد MailChimp است که اخیراً بازرسی کاملی از هویت برند و طراحی برند خود انجام داده است که نه تنها خیره کننده به نظر می رسد بلکه اطمینان حاصل می کند که برند در دنیای روزافزون روند طراحی مرتبط باشد. این شرکت همچنین به عنوان بخشی از این طراحی هویت جدید برند ، دوباره طراحی لوگوی خود را انجام داد.

این مهم است که هنگام تهیه لوگو ، سبک طراحی برند خود را در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که آن با هویت برند شما ارتباط دارد. برای آرم نیز باید از همان رنگ ها و فونت های استفاده شده توسط طراحی برند خود استفاده کنید.

از آرم شما در کجا استفاده خواهد شد؟

همانطور که قبلاً در بخش قالب های آرم اشاره کردیم ، نوع قالب های آرم مورد نیاز برای ایجاد بستگی به نحوه استفاده از آرم دارد.

به عنوان مثال ، یک آرم که بیشتر در طراحی چاپ استفاده خواهد شد باید با استفاده از رنگ های CMYK طراحی شود. و یک آرم برای یک برنامه وب برای مقیاس پذیری بهتر می تواند با فرمت SVG ساخته شود.

یک قلم و کاغذ را بکشید و سعی کنید نحوه استفاده از آرم را مشخص کنید و سپس می توانید تعیین کنید که کدام قالب های آرم برای ایجاد ، چه رنگهایی برای استفاده ، و چقدر انعطاف پذیر بودن آرم از نظر مقیاس پذیری لازم است. .

5 راه برای یافتن الهام و ایده های طراحی لوگو

یک آرم چیزی است که باید کاملاً بی نظیر و اصلی باشد. اما ، این بدان معنی نیست که شما نمی توانید ایده های خوب برخی از مارک ها و شرکت های موفق را بدزدد.

البته ، ما شما را به کپی کردن طرح های آرم از مارک های دیگر تشویق نمی کنیم. ما فقط راه هایی را ارائه می دهیم که می توانید با اتخاذ بهترین تکنیک هایی که توسط سایر طراحان هنگام تهیه آرم شخصی خود استفاده می کنید ، الهام بگیرید.

در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید الهام بخش برای طراحی لوگوی خود باشید.

1. Behance & Dribbble را مرور کنید

Behance و Dribbble دو سیستم عامل مشهور هستند که به کاربران امکان ایجاد پرتفوی و نمایش بهترین کار خود را می دهد. در نتیجه ، سایت ها با انواع مختلفی از طرح های ایجاد شده توسط سایر متخصصان ، از جمله طرح های آرم پر می شوند.

شروع به جستجوی طرح های آرم کنید و ببینید چگونه طراحان از سبک های مختلف رنگ ، فونت ، نمادها و اشکال استفاده می کنند تا آرم های منحصر به فردی را ترسیم کنند.

2. ایجاد مودبورد

مادربردها برای پیدا کردن سریع الهام بسیار عالی هستند. اگر برای طراحی آرم خود تم خاصی در ذهن دارید ، می توانید تصاویر و طرح های مربوط به موضوع را پیدا کنید و یک صندوق خلق و خوی ایجاد کنید.

به عنوان مثال ، اگر در حال کار بر روی یک آرم برای یک مارک لوکس هستید ، می توانید تصاویر را از تبلیغات لوکس محصول ، تبلیغات و موارد دیگر از مجلات ، روزنامه ها و وب سایت ها برای ایجاد صندلی های روبرو جمع کنید. سپس صفحه های خلق و خوی را مطالعه کنید تا الهام بخش برای طراحی های خود باشید.

3. در Marketplaces جستجو کنید

آیا می دانید که طراحان در واقع طرح های آرم را بصورت آنلاین ایجاد و فروش می کنند؟ می توانید این الگوهای آرم قابل تنظیم را در مکانهای بازار مانند Envato Elements و GraphicRiver پیدا کنید .

الگوهای موجود در این بازارها را مرور کنید و بتوانید از سبک های مختلف طراحی و سلیقه های آرم الهام بگیرید.

4. شروع به کار Doodling کنید

می دانید که چگونه نویسندگان برای یادداشت کردن ایده های خود ، یک دفترچه یادداشت را حمل می کنند؟ خوب ، شما می توانید همین کار را انجام دهید تا به ایده های طراحی لوگو خوبی نیز برسید.

هر جا که می خواهید یک دفترچه را در جیب خود حمل کنید. هر زمان که به چیزی خلاقانه و الهام بخش فکر کنید ، آن را در دفترچه یادداشت خود ابله کنید. تا حد امکان دودل کنید. با استفاده از این روش می توانید بیش از تعداد اندکی ایده آرم را ارائه دهید.

5- از یک طراح بپرسید

همچنین می توانید با یک طراح لوگو ی حرفه ای در تماس باشید و از مشاوره آنها بخواهید. آنها نکاتی را در مورد چگونگی پیدا کردن الهام ، استانداردهای طراحی آرم و موارد دیگر به شما ارائه می دهند.

سعی کنید برای ارسال یک پیام به یک طراح در یک شبکه اجتماعی مانند توییتر ، LinkedIn یا Behance. از درخواست کمک نترسید.

یک مفهوم و مشخصات آرم ایجاد کنید

یک مفهوم و مشخصات آرم ایجاد کنید

هنگامی که ایده ای در مورد نحوه نزدیک شدن به طراحی لوگو خود ، چگونگی ادغام آن با طراحی برند خود و چیدمان مناسب در ذهن داشته باشید ، می توانید همه این موارد را در یک مفهوم آرم قرار دهید تا ببینید که چگونه به نظر می رسد.

برای ایجاد یک مفهوم آرم ، شما باید بدانید که چگونه از روند طراحی در طراحی آرم استفاده می شود و چگونه مارک های مختلف از انواع مختلف آرم استفاده می کنند. این به شما کمک می کند تا یک طراحی مناسب برای آرم برند خود انتخاب کنید.

انتخاب نوع آرم

انواع مختلفی از انواع آرم وجود دارد که توسط مارک ها و مشاغل مختلف استفاده می شود. و اغلب از یک صنعت به صنعت دیگر تغییر می کند. به طور کلی ، 5 دسته اصلی انواع آرم وجود دارد:

انواع آرم

 • نمادها
 • کلمه کلیدی
 • نامه
 • ترکیب
 • نماد

بسته به نوع شغلی که دارید ، می توانید یکی از این دسته ها را انتخاب کنید تا آرم خود را ایجاد کنید. برای درک بهتر نحوه عملکرد این آرم ها در صنایع مختلف ، بیایید نگاهی دقیق تر به این دسته از آرم ها بیندازیم.

نمادها

نمادهای نمادین (یا تصویری) یکی از رایج ترین آرمهایی است که توسط مارک ها و شرکت های بزرگ استفاده می شود. نماد نماد دارای یک آیکون یا تصویر با طراحی سفارشی است. مانند آرم نیمه خورده اپل. این نوع مارک های آرم است که برای نشان دادن نمای جسورانه خود به روشی ساده تر استفاده می شود.

نایک ، اپل ، آئودی ، مرسدس بنز برخی از بهترین نمونه های نمادهای نمادین هستند. این نوع آرم ها برای مارک های بزرگ بین المللی مناسب است زیرا نمادها به راحتی و بدون هیچ گونه موانع زبانی قابل تشخیص هستند.

برای اینکه بتوانید از چگونگی ساخت یک آرم نماد برای مارک خود استفاده کنید ، در اینجا یک الگوی نماد نمونه وجود دارد که می توانید به عنوان لوگوی شخصی خود نیز آن را بارگیری و استفاده کنید.

کلمه کلیدی

آرم Wordmark (یا logotype) نوعی آرم است که به سادگی از کلمه یا نام پاک و پاک به عنوان آرم استفاده می کند. اگر در حال ایجاد یک برند جدید هستید از این نوع آرم استفاده کنید و می خواهید به راحتی قابل تشخیص باشد.

در بیشتر موارد ، برای طراحی یک آرم wordmark باید از یک فونت منحصر به فرد خود استفاده کنید. بیشتر شرکت هایی که از آرم های wordmark مانند Coca-Cola ، Google ، Visa ، eBay و Facebook استفاده می کنند ، فونت های منحصر به فردی را برای آرم ها ایجاد کرده اند.

در اینجا ممکن است چگونه یک آرم wordmark به نظر برسد.

نامه

آرم Lettermark (یا مونوگرام) کاملاً شبیه به یک آرم wordmark است. با این حال ، یک آرم نشانه گذاری بسیار کوتاهتر است. بیشتر اوقات ، با استفاده از نام های اولیه شرکت و ترکیب آنها در یک طراحی منحصر به فرد ، یک آرم نامه ایجاد می شود.

به عنوان مثال ، ناسا ، شانل ، نیویورک یانکی ، آی بی ام ، همه از آرمهای نشانگر استفاده می کنند. فونت مورد استفاده برای یک آرم حروف مهم است ، اما لازم نیست مانند یک آرم wordmark برای برند شما بی نظیر باشد. اگر می توانید در خارج از جعبه فکر کنید ، می توانید از یک قلم معمولی استفاده کنید و هنوز یک نشانک نشان نامه درست کنید.

آرم های Lettermark اغلب برای ساده کردن نام شرکت طولانی یا سخت تلفظ می شوند و به خاطر سپردن آن آسان تر است.

ترکیب

همچنین می توانید با ترکیب دو دسته آرم دیگر یک آرم ایجاد کنید. به این نوع آرم ها ، آرم ترکیبی (logo mark mark) گفته می شود.

به عنوان مثال ، می توانید یک نماد را با یک کلمه کلیدی ترکیب کنید تا یک آرم منحصر به فرد مانند آدیداس ، پپسی و برگر کینگ ایجاد کنید. یا ، شما همچنین می توانید یک نشان نامه را با یک نماد یا یک نماد ، مانند برادران وارنر ، HBO و ال جی ترکیب کنید.

این نوع آرم ها عمدتاً توسط مارک های مستقر به عنوان راهی برای سوق دادن برند به سطح بعدی و استفاده آسان تر در مواد تبلیغاتی مختلف استفاده می شود.

به عنوان مثال ، PayPal اخیراً یک آرم جدید را معرفی کرده است زیرا استفاده از آرم wordmark آن در سیستم عامل های مختلف مانند برنامه های تلفن همراه دشوار بود. بنابراین این شرکت با ترکیبی از علامت نامه و کلمه کلیدی یک آرم ساده تر ساخت.

در اینجا آمده است که چگونه یک آرم ترکیبی از مارک شما به نظر می رسد.

نماد

همانطور که به نظر می رسد ، یک آرم نماد ، یک طرح آرم نمادین است که دارای طراحی پیچیده تری است که مارک را در یک سپر یا نشان مانند طرح قرار می دهد. هارلی دیویدسون ، استارباکس ، NFL و BMW نمونه هایی از طرح های آرم نماد هستند.

این آرم ها توسط شرکت ها استفاده می شوند تا توجه خود را به نگرش و کیفیت جزئیات نشان دهند. البته ، این لوگو ها نیز تکرار بسیار دشوار هستند بنابراین منحصر به فرد برای برند شما خواهد بود.

تنها آرم آرم این است که ممکن است استفاده از آنها در دارایی های کوچکتر تجاری در هنگام کوچک شدن ، مانند کارت ویزیت ، دشوار شود.

اگرچه ، اگر از طرح نمادی مانند نمونه موجود در این الگوی نمونه استفاده می کنید ، تغییر اندازه آن روی وضوح یا خوانایی آن تأثیر نمی گذارد.

انواع دیگر آرم

چندین نوع آرم دیگر نیز وجود دارد که می توانید برای طراحی یک آرم منحصر به فرد یا خلاق استفاده کنید.

به عنوان مثال ، می توانید برای مارک خود یک آرم Mascot ایجاد کنید. مانند طلسم مورد استفاده اندرویدی ، سرهنگ KFC و میمون MailChimp. آرم های طلسم برای کسب و کارهایی با هویت برند خلاق و کاربر پسند مناسب است ، به خصوص مواردی که کودکان را هدف قرار می دهد.

قدم بعدی در روند طراحی آرم شما انتخاب یک سبک طراحی برای آرم شماست.

انتخاب یک سبک یا روند

انتخاب حداقل یک لوگو

گرایش ها در دنیای طراحی چیزی است که هرگز تغییر نمی کند. تقریباً هر سال نوعی از طراحی جدید را مشاهده خواهید کرد. با این حال ، وقتی صحبت از روند طراحی لوگو می شود ، موارد معدودی وجود دارد که هرگز از سبک خارج نشده اند.

طراحی لوگو حداقل

روند طراحی آرم های مینیمالیستی ده ها سال است که اتفاق می افتد و یکی از معدود روندهایی است که باعث می شود نام تجاری شما پیرتر و قدیمی تر به نظر برسد.

طراحی لوگوی حداقل شامل استفاده کمتر از همه چیز است. آنها از رنگ های کمتری استفاده می کنند ، قلم های تمیز ، نمادهای ساده و بیشتر آرم های حداقل اغلب سیاه و سفید هستند.

Uber ، Nike و ویکی پدیا برخی از مارک هایی هستند که از آرم های مینیمالیستی زیبا استفاده می کنند.

همانطور که احتمالاً مشاهده کرده اید ، حداقل آرم ها بیشتر توسط مارک های لوکس و شرکت های سطح بالا استفاده می شود. زیرا این یک روند طراحی بی انتهاست که هرگز از سبک خارج نمی شود ، دقیقاً مانند جیمز باند.

طراحی لوگو رنگارنگ

فکر می کنید استفاده از بسیاری از رنگها یک روش طراحی بد است اما برعکس. بسیاری از مارک ها و مشاغل از طرح های رنگارنگ آرم استفاده کرده اند و این رنگ ها در واقع آرم های خود را نیز نمادین تر کرده اند.

NBC ، Google ، eBay و بسیاری دیگر از طرح های رنگارنگ آرم استفاده می کنند. با این حال ، این روند طراحی عمدتاً توسط شرکتهای چند شرکت یا مشاغل مورد استفاده قرار می گیرد که چند طبقه را برای نشان دادن گستردگی شرکت پوشش می دهند.

به عنوان مثال ، eBay میزبان ده ها دسته از محصولات و میزبان هزاران فروشنده در این سیستم عامل است. و پیش از الفبای ، Google شرکت اصلی بود که همه شرکت های زیر مجموعه خود مانند Gmail ، Google+ و Android را مدیریت می کرد.

استفاده از یک طرح چند رنگ نیز برای انتقال صریح و نشان دادن اینکه شما یک برند بدون شکاف جنسیت ، نژاد ، زبان یا فرهنگ هستید بسیار عالی است.

طراحی لوگو چکیده

طراحی آرم انتزاعی درست همانطور که تبلیغ می شود کار می کند. این سبک از آرم ها معمولاً برای ایجاد طرح های منحصر به فرد آرم از اشکال و عناصر انتزاعی استفاده می کند.

Pepsi ، آدیداس ، Airbnb و بسیاری از مارک های جدید و تأسیس شده از سبک انتزاعی آرم ها استفاده می کنند.

با یک طراحی آرم انتزاعی ، آزادی بیشتری برای کاوش در سبک ها و طرح های مختلف برای ایجاد یک آرم خواهید داشت که هویتی بی نظیر به برند شما می بخشد.

طراحی لوگو یکپارچهسازی با سیستمعامل و پرنعمت

اگر قصد دارید از یک مونوگرام یا یک نوع نماد برای لوگوی خود استفاده کنید ، ارزش استفاده از یکپارچهسازی با سیستمعامل یا یک سبک پرنعمت برای ساختن آرم را در نظر دارد.

حتی برخی از مارک ها و استارتاپ های مدرن از سبک و برگهای لوگو استفاده می کنند تا برندهای آنها اصیل تر و اصیل تر جلوه کنند. همچنین به نظر می رسد تأثیر شدیدی در ایجاد اقتدار و اعتماد دارد.

در نگاه اول ، هر کسی که به یک آرم پرنعمت نگاه کند ، معتقد است که نام تجاری شما حداقل برای چند دهه بوده است. این احتمالاً یکی از رازهای موفقیت گسترده برندهای مانند Dollar Shave Club است.

طراحی لوگو خلاقانه و سرگرم کننده

مارک ها و استارتاپ هایی که دوست دارند کمی خلاقانه تر شوند ، معمولاً با ایجاد سرگرم کننده و ترسناک ، آرم های خود را به یاد ماندنی می کنند. مانند آرم MailChimp ، RedBull یا آرم Duolingo.

با اضافه کردن یک طلسم ، آرم خود را جالب تر کنید ، اما لازم نیست. دوریتوس از یک آرم به سبک علامت استفاده می کند و در عین حال آنها موفق شده اند این زیبایی را نیز به نظر بیایند.

اگر می خواهید در خارج از صندوق فکر کنید ، استفاده از این روند می تواند باعث شود تا حتی در یک صنعت پرجمعیت ، برند شما برجسته و به یاد ماندنی شود.

انتخاب قلم آرم خود را

انتخاب یک قلم برای طراحی آرم شما یکی دیگر از بخش های مهم طراحی لوگو است. این هم جایی است که بسیاری از طراحان تصمیمات اشتباهی را اتخاذ می کنند. از آنجا که انتخاب های زیادی در قلم ها وجود دارد ، می توان حواس پرت را آسان کرد.

برخی از محبوب ترین انواع فونت مورد استفاده در طراحی آرم عبارتند از:

 • فونت های امضا
 • فونت های دست نویس
 • قلم های مونوگرام
 • فونت های بلک لایت
 • فونت های تزئینی

فونت های امضا

امضا

فونت های امضاء نوع فونت هایی هستند که متن شما را مانند امضای دست نوشته می کنند. این سبک از قلم ها در آرم های wordmark استفاده می شود تا جلوه ای اصیل به آنها ببخشد. امضای چیزی کاملاً منحصر به فرد فقط برای خودتان است ، این قلمها برای بسیاری از مارکها از جمله Cadbury و Kelloggs همین کار را انجام می دهند.

فونت های دستنویس و اسکریپت

فونت های دستنویس و اسکریپت بسیار شبیه فونت های امضا هستند ، به جز این فونت ها دارای خوانایی بهتر و ظاهری معمولی هستند. برخی از نمادین ترین آرم های مارک مانند دیزنی و ویرجین از فونت های دست نویس استفاده می کنند. این نوع فونت ایده آل است که مخاطبان عمومی را هدف قرار می دهد.

قلم های مونوگرام

قلم های مونوگرام نوع فونت هایی است که برای طراحی آرم های مونوگرام استفاده می شود. به زبان ساده تر ، قلم های مونوگرام با یک سبک منحصر به فرد از کاراکترها ارائه می شوند که به شما کمک می کنند تا راحت تر آرم های مونوگرام ایجاد کنید.

فونت های پرنعمت

قلمهای پرنعمت نیز دارای یک سبک طراحی خاص هستند که با طرح های لوگوی پرنعمت و یکپارچهسازی با سیستم همراه شما به خوبی پیش می روند. این قلم ها دارای نقوش مدرسه قدیمی هستند که از اوایل دهه 1900 با الهام از علائم و پوسترها ساخته شده اند.

فونت های تزئینی

قلم های تزئینی دارای سبک های مختلف طراحی هستند و از آنها برای طراحی انواع مختلفی از آرم های تجاری و تجاری استفاده می شود. فونت های تزئینی را به اشکال مختلف مشاهده خواهید کرد ، از قلم استفاده شده توسط Baskin Robbins گرفته تا مترو و موارد دیگر. این نوع فونت است که برای مارک های معمولی و عمومی مناسب تر است.

هنگام انتخاب یک قلم آرم ، دو نکته مهم باید در نظر داشته باشید:

 1. هرگز قلم را انتخاب نکنید که بسیار مبهم به نظر برسد. ممکن است فکر کنید که فونتی که قبلاً از آن استفاده نشده است ممکن است به جلب توجه بیشتر کمک کند ، اما هرگز باعث نمی شود برند شما خوب به نظر برسد
 2. بیش از 2 فونت مختلف را در طراحی آرم خود استفاده نکنید. سعی کنید فقط با یک قلم برای آرم خود بچسبید. اگر آرم شما شعار ثانویه یا جنبه مشابهی دارد ، استفاده از یک قلم دوم را در نظر بگیرید. اما بیشتر از 2 فونت نیست!

انتخاب رنگ لوگو

انتخاب رنگ های مناسب برای طراحی لوگو اسم شما نیاز به تحقیق و توجه دقیق دارد. در حالی که به نظر می رسد یک انتخاب آشکار است ، هرگز رنگ را به طور تصادفی انتخاب نکنید.

رنگها تأثیر قدرتمندتری در ذهن انسان دارند. طبق روانشناسی رنگ ، رنگهای مختلف قدرت برانگیختن احساسات و رفتارهای خاص در انسان را دارند. شما همچنین باید رنگ ها را با طراحی برند خود مطابقت دهید. و گروه ها و گرایش های مختلف رنگی وجود دارد که شما باید از آن آگاه باشید.

گروه ها و پالت های رنگی

تئوری رنگ و چرخ رنگ نشان می دهد سه گروه رنگ اصلی:

 • اولیه: رنگ های قرمز ، زرد و آبی گروه رنگ اصلی را تشکیل می دهند.
 • ثانویه: سبز ، نارنجی و بنفش در ثانویه قرار دارند
 • سوم: رنگهایی که هنگام ترکیب رنگهای اولیه و ثانویه به دست می آیید در گروه سوم قرار دارد.

همچنین روندهای مختلف رنگ و پالت های رنگی مانند رنگ های طراحی تخت ، رنگ های طراحی مواد ، رنگ های مترو و موارد دیگر وجود دارد.

اطمینان حاصل کنید که رنگهایی که برای آرم انتخاب کرده اید می تواند مربوط به یک گروه رنگ باشد تا آن را به یک آرم حرفه ای و با طراحی دقیق تبدیل کند. همچنین ، اگر قصد استفاده از آن را به عنوان علامت تصویری برای فیلم ها دارید ، باید از رنگی صاف برای آرم مانند سیاه و سفید در نظر بگیرید.

ابزاری برای ایجاد پالت رنگی

رنگ در طراحی لوگو

همچنین ابزارهای بسیار خوبی وجود دارد که می توانید برای تهیه پالت رنگی مناسب از آنها استفاده کنید. اینها فقط چند ابزار آنلاین رایگان است که می توانید امتحان کنید.

 • خنک کننده ها
 • Colormind
 • طراح رنگ
 • چرخ Adobe Color
 • BrandColors

پیش زمینه لوگو را در نظر بگیرید

بخش مهم دیگر در انتخاب رنگ ، پس زمینه لوگوی شماست. سعی کنید نحوه استفاده از آرم شما را مشخص کنید ، روی چه نوع کاغذی چاپ خواهد شد ، پیشینه وب سایت چگونه به نظر می رسد و غیره.

دانستن نحوه کار رنگ بخشی از طراحی لوگو ی حرفه ای است. این کمک خواهد کرد که طراحی نهایی شما اصیل تر و از نظر فنی دقیق تر به نظر برسد.

یک قانون خوب برای طراحی نسخه های مختلف آرم با استفاده از رنگ های مختلف است. به این ترتیب اگر تصمیم دارید رنگ پس زمینه وب سایت یا برنامه خود را تغییر دهید ، همیشه گزینه پشتیبان گیری خواهید داشت.

با استفاده از یک شبکه آرم

شبکه آرم ، سیستمی است که طراحان از آن برای تهیه نقشه های دقیق از نظر فنی و هندسی از آرم استفاده می کنند. هنگام استفاده از سیستم شبکه ، اطمینان حاصل کنید که تمام خطوط ، منحنی ها و اشکال موجود در طراحی تا کمال ساخته شده اند.

در حالی که برخی از طراحان از شبکه های مربعی استفاده می کنند ، طرح هایی وجود دارند که از شبکه های مدور نیز استفاده می کنند. اصولاً ، ایده اصلی استفاده از شبکه آرم درست کردن طرح و اطمینان از تکثیر آن است.

این در واقع یک سیستم پیچیده است که نیاز به مطالعه دقیق دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شبکه های آرم می توانید راهنمای مفصل ما را بخوانید .

مفهوم طراحی خود را تست کنید

البته طراحی مفهوم آرم تنها اولین قدم در روند طراحی آرم و لوگو شماست. حالا باید بفهمید که آیا با مارک ، تجارت و اصول اصلی شما مطابقت دارد یا خیر.

بهترین روش برای انجام این کار ، آزمایش طراحی مفهوم خود با استفاده از یک گروه تمرکز است. نیازی به پیدا کردن داوطلب برای این کار نیست ، فقط از کانال های رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید.

مفهوم آرم خود را به طرفداران و مشتریان خود نشان دهید. آن را به تیم خود نشان دهید. نظرات خود را بخواهید.

همچنین تعداد زیادی از گروه ها و انجمن های مرتبط با طراحی در فیس بوک ، لینکدین و Behance وجود دارند که می توانید از آنها برای گرفتن بازخورد از متخصصان نیز استفاده کنید.

 • Instagram
 • Telegram
 • Whatsapp
 • Facebook

ارتباط با ما