نمونه طراحی لوگوهای شرکت های بزرگ دنیا

نمونه لوگو/لوگو یک نشانه‌ی گرافیکی است که می‌تواند به صورت علامت، سمبل، نوشتار و یا ترکیبی از این‌ها طراحی شود.

  • این نشانه گرافیکی به وسیله شرکت‌های تجاری، تولیدی و صنعتی و هم‌چنین کسب وکارهای کوچک استفاده می‌شود تا از این طریق نوع خدمات اهداف و محصولشان را سریع‌تر به مخاطب معرفی کنند. به واسطه خلاقیت، منحصر به فرد بودن و بصری بودن در اذهان حک شده و ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطب داشته باشند.
  • لوگو می‌تواند ترکیبی از حروف، نشانه‌ها و نماد باشد که چهره و مشخصه یک برند است.
  • طراحی یک لوگوی زیبا و کارآمد اهمیت بسزایی در محبوبیت یک برند در نظر مخاطبان دارد.
  • بخشی از کسب و کار، محصول یا هویت بصری شما می‌باشد.
  • لوگو به عنوان آرم، برند، علامت تجاری و هویت سازمان شما شناخته می‌شود.
  • در بسیاری از موارد تصویر یک لوگو اولین چیزی است که با شنیدن یک نام به ذهنتان می‌رسد به عنوان مثال: کوکا کولا، نایک، اپل و غیره

لوگوها دارای دسته بندی و قسمت های گوناگونی هستند که هر کدام از آنها  سبک و ویژگی های خاصی دارند.

در بخش زیر ما سعی کرده ایم قسمتی از نمونه لوگوهای بخش های مختلف را برای مشاهده شما ارائه کنیم.

نمونه لوگو شرکت های بزرگ دنیا

لوگو

لوگو dell

برند دل از همان ابتدا هم تنها از نام خود و یک فاکتور رنگی آبی برای طراحی لوگو بهره برده است. تفاوت لوگوی فعلی در این است که سعی شده است با تغییر جهت حرف E و هم‌اندازه‌کردن حروف و کادر دایره‌ای، یک هم‌بستگی و البته حس انحصار خاصی در این لوگو ایجاد شود:

لوگو

لوگو Dell

لوگو Apple

apple یکی از لوگوهای معروف دنیا بشمار می رود و همانطور که مشخص است طراحی لوگو شرکت اپل / apple برگرفته از نام برند apple انجام شده . مقالات متعددی راجع به مفهوم لوگو اپل / apple منتشر شده . برخی معتقدند تصویر سیب در لوگو اپل با داستان آدم و حوا که در آن سیب نشان از درخت دانش است مرتبط می باشد و یا وقتی با جنازه آلن تورینگ ( پدر علم کامپیوتر ) که پس از مسمومیت با سیانور درگذشت مواجه شدند سیب گاز زده ای را در کنار وی پیدا کردند ، عده ای هم بر این باورند که طرح سیب گاز زده لوگو اپل مربوط به این تصویر است . این باورها نادرست هستند . اگر اولین لوگو اپل / apple را مشاهده نمائید متوجه خواهید شد که نام اپل / apple از داستان معروف نیوتون و سیب برگرفته شده و در طرح اولینلوگو اپل / apple این تصویر بخوبی نمایان است اما جالب این است که بدانید تصویر کنونی لوگو اپل هیچ ارتباطی با داستان های ذکر شده ندارد و فقط با نام apple (سیب) مرتبط است .

لوگو

لوگو apple

لوگو adidas

آرم سه‌خط بر روی لباس و تجهیزات ورزشی با برند آدیداس که در سال 1948 شرکت footwear از آن رونمایان کرد، جزو شناخته‌شده‌ترین لوگوهای دنیاست. در طول سالها، ظاهر و استفادۀ این خط‌ها تغییر کرده است اما شعار کمپانی (برندی با سه خط) برای شناسایی برند به یک عهد بدل گشته است.
نام “adidas” برگرفته از نام بنیانگذار آن آدولف ادی دسلر “Adolf Adi Dassler” است. دسلر مدت کوتاهی پس از بازگشت از جنگ جهانی اول شروع به طراحی کفش‌های آموزشی کرد و در سال 1924 او و برادرش، رودلف داسلر کارخانه کفش برادران داسلر را تشکیل دادند. با وجود رشد سریع این شرکت، مشارکت آنها در سال 1948 به پایان رسید، با این حال، رودولف در پی یافتن یک شرکت کفش ورزشی و رقیبی برای شرکت Puma بود. آدولف به طور رسمی Adidas AG را در همان سال ثبت کرد و برای اولین بار علامت تجاری سه خط همراه با علامت کوچک و ضخیم را به طرح‌های کفش خود اضافه کرد.

لوگو

لوگو adidas

لوگو نایک

در سال 1971، Phil knight’s blue ribbon sport که یک کمپانی کفش بود برای نمایش تجارت و خاص‌بودن خود خواستار ایجاد لوگوی ویژه برای مارک کفش خود شد. برای این کار کمپانی وارد مذاکره با کارولین دیویدسون دانشجوی هنر دانشگاه پرتلند شد. کارولین هیچگاه تصور نمی‌کرد که این همکاری به ظاهر کوچک ممکن است روزی به موفقیتی بزرگ برای وی تبدیل شود. نایت چندان هم از طرحی که کارولین خلق کرده بود راضی نبود اما به دلیل کم‌بودن زمان مجبور به استفاده از آن شد.اما بنیانگذار شرکت نایک، بیل لاورمن، لوگوی کمپانی را سمبل کفشی می‌دید که بر روی زمین قرار می‌گیرد، همینطور به دلیل اسم کمپانی که نایک نام گرفته بود و این اسم برگرفته از یکی از الهه‌های یونانی بود همگی به اتفاق‌نظر به این نتیجه رسیدند که این لوگو نشان‌دهندۀ بال‌های این الهه است. کارولین برای طراحی لوگوی نایک فقط 35 دلار گرفت اما همکاری خود را طی سال‌های بعد و با طراحی باکس‌ها و کفش‌ها با نایک حفظ کرد.

لوگو

لوگو nike

لوگو پپسی

باورش سخت است اما پپسی برای طراحی این لوگو و معانی مخفی در آن بیش از یک‌ میلیون دلار هزینه کرد. طرحی جدید به موضوعات مرموز و مخفی مانند میدان مغناطیسی زمین، فنگ‌شویی، ژئودینامیک، نظریه نسبیت و نسبت طلایی اشاره دارد. طراح لوگو گفته به مونا لیزا، پارتنون و حتی رنه دکارت نیز اشاره دارد. رنگ‌های قرمز، سفید و آبی همیشه نماد پرچم آمریکا بوده‌اند.

لوگو

لوگو پپسی

لوگو مک دونالد

اولین رستوان مکدونالد در سال 1940 در سان برناردو در کالیفرنیا افتتاح شد. در سال 1998 برادران مکدونالد تصمیم به تاسیس خط تولید مخصوص خود را گرفتند. آنها این خط تولید را که برای اولین بار در دنیا همبرگر را به صورت فست‌فود تولید می‌کرد، Speede service system نامیدند. چند سال بعد یعنی در سال 1953 ریچارد مکدونالد با یاری جورج دکستر یک جفت طاق طلایی بالای رستوران تازه تاسیس خود در فونیکس طراحی کردند. (شعبۀ فونیکس دومین شعبۀ ایجادشدۀ رستوان مکدونالد بعد از کالیفرنیا است.) هدف از طراحی این طاق‌های طلاییِ چشمگیر جلب‌نظر مردم بود.

لوگو

لوگو مک دونالد

  • Instagram
  • Telegram
  • Whatsapp
  • Facebook

Call Now Button