نکات مهم درباره طراحی نشانه

نکات مهم واساسی درباره طراحی آرم و نشانه

 طراحی لوگو ساده است ، درست است؟ دوباره فکر کنید کارهای دیگری برای ایجاد هویت بصری یک برند وجود دارد تا اینکه فقط یک نام را در یک مربع قرار دهید و یک روز آن را صدا کنید. طراحان لوگو تقاضای زیادی دارند ، و این به دلایلی مناسب است – یک آرم معمولاً اولین برداشت یک شرکت است ، این امر می تواند در درک برند مشتری ، تصمیم گیری در مورد خرید و نگرش کلی نسبت به یک محصول تأثیر بگذارد.

ما در جامعه ای زندگی می کنیم که با آرم های مارک نقاشی شده است. حتی کودکان نو پا که هنوز نمی توانند کفش های خود را ببندند ، بسیاری از آرم ها را تشخیص می دهند یا می توانند آنچه را که یک شرکت می فروشد فقط با دیدن مارک تجاری خود استنتاج کند.

برای کسانی که به دنبال سفر به طراحی برند هستند یا فکر می کنند زمان آن است که هویت بصری شرکتشان تحت لیفت صورت قرار بگیرد ، Mashable از برخی کارشناسان طراحی خواسته است تا نکاتی را در مورد ایجاد یک آرم عالی ارائه دهند.

نکات مهم درباره طراحی نشانه

1. بی نظیر و باهوش باشید

یک آرم همان چیزی است که به متمایز کردن یک برند از رقبای خود کمک می کند ، بنابراین مهم است که تصویر از بقیه متمایز باشد – چیزی که بسیاری از برندها با آن دست و پنجه نرم می کنند.

در بسیاری از موارد ، تقلید بهترین شکل چاپلوسی است – با طراحی آرم ، اینگونه نیست. 

دیوید آیری گفت: “مهم این است که چیزی را ایجاد کنید که فکر می کنید با هر چیز دیگری که در آنجا وجود دارد متفاوت باشد.”

دیوید آیری ، یک طراح گرافیک و خالق وب سایت Logo Design Love می گوید: ” مهم این است که چیزی ایجاد کنید که فکر می کنید با هر چیز دیگری که در آنجا وجود دارد متفاوت باشد .” بسیار بعید است (برخی می گویند غیرممکن است) ، اما این باید هدف باشد. ”

دبورا هاركینز ، مدیر خلاق در وب سایت طراحی شلوغ 99designs ، خطر سرقت ادبی را مجددا تأكید می كند. “هنگامی که چیزی به صورت آنلاین ظاهر می شود ، هیچ راهی برای تضمین استفاده از آن به شکل و فرم در انجمن دیگری وجود ندارد.” طراحانی که از اصالت طراحی خود مطمئن نیستند ، می توانند در حقیقت برای سرقت ادبی در سایتهایی مانند Logo Thief چک کنند .

ایجاد یک طراحی منحصر به فرد همه چیز در مورد اجتناب از تقلید نیست بلکه در مورد طراحی چیزی خارج از جعبه است. فقط پرتاب یک نماد صنعت روی صفحه وسوسه‌انگیز است ، اما مهم است که به فکر خلاقیت باشید. ” آرم مرسدس یک ماشین نیست. آرم Virgin Virgin یک هواپیما نیست. آرم اپل یک کامپیوتر نیست.” آیری در کتاب خود یادداشت می کند .

 

مطالب خواندنی:نحوه ساختن لوگوی نقاشی شده با دست

 

2. درک مارک

بله ، یک آرم یک تصویر است ، اما همچنین مقدمه ای برای یک برند است. آرم باید به مخاطب خاصی برسد و هنگام طراحی باید این موضوع را در خاطر داشته باشید. آنچه را که درباره مارک فکر می کنید بنویسید؛ شاید حتی با استفاده از تصاویر هیئت مدیره خلق و خوی ایجاد کنید که ایدئولوژی برند را به شما یادآوری کند – برای برخی از الهام از وب سایت هایی مانند نیس بازدید کنید . اما مراقب باشید که از زیبایی شناسی الهام بگیرید و نه معنای عمیق تر. هارکینز می گوید: “تحقیق در مورد سایر مارک های تجسمی می تواند مفید باشد ، اما طراحان باید مراقب باشند که از الهامات بیش از حد به معنای واقعی کلمه استفاده نشوند.” “هر اثر طراحی باید به صورت اصلی باشد و به طور مستقیم به ویژگی های منحصر به فرد نام تجاری مشتری برگردانده شود.”

آیا برند تجاری محور است یا بیشتر بر روی برانگیختن احساسات متمرکز است؟ آیا معاصر است یا دمدمی؟ مشتری به چه چیزی اهمیت می دهد و مارک چه چیزی را آرزو می کند؟ اگرچه به روز ماندن در مورد روند طراحی بسیار مفید است ، وفادار ماندن به شخصیت اصلی برند است. در اینجا یک ارزیابی سریع از شخصیت برند ارائه شده است که می تواند در این راه به شما کمک کند.

بیش از هر چیز ، بدانید که آرم شما به چه معنی است. هر آرم دارای نوعی از تاریخ است ، پر از معنی و هدف. به عنوان مثال اپل را مصرف کنید – میوه “بایت” از دست نمی رود. یا ویکی پدیا ، جهانی ناتمام از قطعات پازل پوشیده از گلیم های سیستم نوشتن مختلف. هر دو آرم ساده هستند ، اما پیچیدگی دیگری دارند که به ایدئولوژی برند باز می گردند.

هارکینز اهمیت درک برند را تکرار می کند. “از آنجا که یک آرم سنگ اصلی بصری این برند است – دقیق ترین بیان شخصیت آن – یک رویکرد صادقانه برای تعریف DNA آن برای رسیدن به یک نتیجه موفق ضروری است.”

3. رنگ کلید است

هنگام در نظر گرفتن شخصیت برند ، باید به هر جنبه ای از تصویر فکر کنید. رنگ های روشن و جسورانه ممکن است توجه کسی را به خود جلب کند ، اما می تواند بی نظیر به نظر برسد. زنگ های خاموش ، پیچیدگی را بیان می کنند ، اما نمی توان نادیده گرفت. هر رنگ دلالت متفاوتی دارد و می تواند پیام شما را بهمراه داشته باشد – به دلیل سکته قلبی ساده در دام انتقال پیام اشتباه نباشید. شرکت لوگو مقاله ای با عنوان ” The Science Behind Colors ” و یک اینفوگرافیک با نمایش روانشناسی رنگ در طراحی لوگو منتشر کرد . در اینجا سریع توضیح داده می شود:

 • قرمز: پرانرژی ، سکسی ، جسورانه
 • نارنجی: خلاق ، دوستانه ، جوان
 • زرد: آفتابی ، مبتکر ، خوش بینی
 • سبز: رشد ، ارگانیک ، آموزشی
 • آبی: حرفه ای ، پزشکی ، آرام ، قابل اعتماد
 • بنفش: معنوی ، خردمند ، برانگیزاننده
 • سیاه: معتبر و قدرتمند
 • سفید: ساده ، تمیز ، خالص
 • صورتی: سرگرم کننده و شل و ول
 • قهوه ای: روستایی ، تاریخی ، پایدار

4- به چه اسم است؟

به گفته آیری ، یک آرم از دو عنصر تشکیل شده است: کلمه کلیدی و نماد. قبل از اینکه یک شرکت بتواند در مورد نمایندگی خود با یک سمبل فکر کند ، تبلیغات زیادی باید انجام شود (فکر کنید: Starbucks یا Mercedes). برخی از شرکت ها تصمیم می گیرند که به طور کامل مانند Log-Ban ، Coca-Cola و IBM به Logotype بچسبند .

اینکه برند شما بتواند از Logotype استفاده کند ، بستگی به نوع نام تجاری آن دارد. “اگر شرکت شما یک نام منحصر به فرد دارد ، می توانید با یک آرم از آن دور شوید. اما اگر یک نام عمومی داشته باشید ، برای شناسایی شرکت به چیزی احتیاج دارید که می تواند با استفاده از یک نشان آرم به دست بیاید ، ” ژاکوب کاس ، وبلاگ نویس طراحی آرم در مقاله قبلی به Mashable گفت . و هنگام در نظر گرفتن فرم های متن برای متن خود ، حتما از فونت های حیرت انگیز خودداری کنید ، از فضای منفی استفاده کنید و شاید یک قلم موجود را نیشگون بگیرید – وب سایت هایی مانند Font Squirrel یا HypeForType مفید هستند. برخی از آرم ها حتی به دلیل قلم های سفارشی قابل تشخیص هستند. کوکا کولا منشأ قلم شکسته شده است و اکنون دیگران سعی در پاره کردن آنها دارند.

هنگامی که همه موارد دیگر شکست بخورد: به دوست خود Helvetica بروید ، یک قلم ساده که در بسیاری از مارک های معروف مانند Nars ، Target ، Crate & Barrel ، American Clothing و JCPenney از آن استفاده خوبی کرده است .

5- آن را آسان و انعطاف پذیر نگه دارید

داشتن ترکیبی متعادل از ساده و دمدمی مهم است – شما می خواهید لوگوی شما جالب باشد ، اما نمی خواهید کسی با نشستن و خیره کردن ، تجزیه و تحلیل آرم. یک مثال خوب آرم FedEx است ، یک Logotype ساده با پیچ و تاب. تصویر از فضای منفی برای ایجاد پیکان استفاده می کند که سرعت ، دقت و جهت را نشان می دهد. علاوه بر این ، شرکت برای طبقه بندی نوع حمل و نقل ، رنگ “Ex” را تغییر می دهد. آمازون نیز فقط از نام خود استفاده می کند ، بلکه به یک موجودی گسترده اش با یک فلش کوچک اشاره دارد که به آن اشاره دارد.

در عصر دیجیتال ، جایی که آرم ها بر روی چندین دستگاه و در رسانه های اجتماعی ظاهر می شود ، شما باید چیزی را طراحی کنید که از کاغذ فراتر رود. باید در زمینه های مختلف عالی به نظر برسد ، برای برنامه ها ، نمادها ، نمادها و چاپ کار کند و از نظر اندازه نیز انعطاف پذیر باشد. آدیداس را بگیرید ، برندی است که در تمام طراحی های خود نقش موازی سه میله موازی را دارد. بسته به جایی که می بینید ، بصری تغییر می کند ، اما همیشه حاوی اجزای مشابه است.

به نظر می رسد پیدا کردن یک آرم که هنوز هم ممکن است مرتبط باشد (یا احساس نمی کند قدیمی باشد) در طی چند سال یا حتی ماه ها ، حتی اگر نمی دانیم وب چه حسی خواهد داشت ، کمی بیشتر چالش برانگیز است.” راج ابیانکر ، مدیرعامل Trademarkia می گوید. 

شما می خواهید چیزی را طراحی کنید که در طی سنین پایدار باشد ، اما باید در طول مسیر برای تکرارهای کوچک باز باشید.

6. انتظار موفقیت فوری را ندارید

نایک ؛ پوما ؛ آئودی – تمام آرمهای نمادین ، ​​اما مانند هر چیز موفقیت آمیز ، به دست آوردن محبوبیت برای این زمان نیاز داشت. لوگوها فوراً نمادین نخواهند شد ، حتی اگر زیباترین ترکیب از بردارها را طراحی کرده باشید. این به موفقیت محصول و بازاری که در آن وجود دارد بستگی دارد. “آنچه شما فکر می کنید بهترین طراحی شما ممکن است به خوبی برای یک فروشگاه صنایع دستی محلی باشد که فقط افرادی در این نزدیکی هست که تاکنون می بینند. آیری می گوید. 

“در نهایت ، وضعیت طراحی نمادین تنها در صورت دستیابی به مشتری امکان پذیر است.”

اما چه چیزی این لوگوهای نمادین را بسیار شگفت انگیز کرده است؟ اگر به چگونگی سرچشمه نگاه کنید می بینید که آنها ناشی از درک بسیار خوبی از اصول برند هستند. به کارولین دیویدسون ، طراح نایک گفته شد که چیزی را ایجاد کند که حرکت را نشان دهد و روی کفش خوب ظاهر شود – از این رو ، چرت زدن. آئودی چهار راهپیمایی شرکت را بهم پیوسته است. پوما ، تجسم ساده ای از نام ، همراه با یک پوما جهش.

مهم است که صبور باشید و عجله نکنید که تغییراتی را در طراحی خود ایجاد کنید فقط به این دلیل است که پذیرایی را که در ابتدا انتظار داشتید به دست نیاورده اید. هاركینز می گوید: “فقط نماد خود را تغییر ندهید زیرا از آن خسته شده اید ، یا به دلیل رقبای خود هستید. “اگر زمان تحول آرم شما فرا رسیده است ، به دنبال عناصری باشید که بتوانند به جلو منتقل شوند.”

7. از منابع و ابزارهای آنلاین استفاده کنید

اطلاعات كافي براي كساني كه هنگام طراحي يك آرم شركت نياز به الهام ، همكاري يا كمك دارند ، وجود دارد.

99designs هر دو فروشگاه آرم مجهز به آرم های منحصر به فرد و با دست را برای کسانی که با بودجه تنگ تری به دنبال ایده های خارج از قفسه هستند ، ارائه می دهد و سایت فرصتی را برای رقابت های شخصی تر فراهم می کند که در آن مشتریان از ابتدا جزء نتیجه هستند. این وب سایت همچنین به مشتریان کمک می کند تا در مورد بارهای ارسال آرم تصمیم گیری سخت بگیرند. هارکینز می گوید: “99 طراحی مشتری می تواند نظرسنجی در مورد ارسال های مورد علاقه خود ایجاد کند و از طریق شبکه های اجتماعی و ایمیل با دعوت از مردم برای رأی دادن ، پیوندی را به اشتراک بگذارد.” “غالباً آنها وقتی تعجب می کنند که طرحی که به آن تکیه داده بودند از نظر ظاهری برجسته نباشد! اما در نهایت ، آنها باید تصمیم خود را بگیرند.”

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

 • Instagram
 • Telegram
 • Whatsapp
 • Facebook


ارتباط با ما